مجله مادر و کودک

معرفی انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات

انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات

انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات برای کودکان ساخته شده است. دختر و پسر علاقه زیادی به انواع اسباب بازی عروسکی و حیوانات دارند. دلیل اینکه کودکان در میان انبوه اسباب‌بازی‌ها به حیوانات علاقه زیادی دارند، علاقه و پیش زمینه ذهنی از قصه و داستان‌هایی است که پدر و مادر برای کودک خود تعریف کرده‌اند. کودکان با عروسک حیوانات ارتباط خوبی برقرار کرده و به راحتی آن را می‌پذیرند. انواع عروسک دنیای زیبایی برای دختران ایجاد کرده و همواره کودکان با رشد خود این اسباب‌بازی را همراه کرده و در نظر آنها عروسک‌ها و اسباب بازی حیوانات زنده هستند. در ادامه به معرفی انواع اسباب بازی حیوانات پرداخته می‌شود.‌

 چرا کودکان رغبت زیادی به اسباب بازی حیوانات دارند؟

زمانی که پدر و مادر قصه‌ای با نقش حیوانات برای کودکان خود تعریف می‌کنند، پیش زمینه ذهنی جالبی برای فرزندان خود ایجاد می‌کنند.‌ اغلب داستان‌هایی که کودکان از زبان بزرگ‌ترها می‌شوند، با نقش بازی حیوانات شکل می‌گیرد. سنجاب کوچک، روباه مکار، شیر خشمگین و خرگوش زرنگ‌ سر‌نخ‌هایی هستند که داستانی زیبا و جذاب را در دل کودکان ایجاد می‌کنند.

کودکان در میان اسباب بازی خود خرگوشی زرنگ را می‌بینند که از دست روباه گریخته و یا روباه بدجنسی که همیشه تنبل و پرخور است. کودکان با شنیدن داستان‌های حیوانات سرشار از احساس می‌شوند و گاهی چنان غمگین می‌شوند که گریه می‌کنند و زمانی با خلاقیت تمام اقدام به گفتن قصه‌هایی از خود می‌کنند.

فواید بازی با اسباب بازی حیوانات و عروسک‌ها

پدر و مادری که انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات را برای کودک خود خریداری می‌کنند، بهتر است فواید و مزایای این اسباب بازی‌ها را بدانند.‌ انواع اسباب‌بازی‌‌ها در مهارت آموزی کودکان نقش زیادی دارند. زمانی که کودک با لوازم خود سرگرم است، اثر پرورشی مثبتی در رشد او دارد. افزایش و پرورش تخیل کودکان، هماهنگی زیاد دست و چشم، تقویت سخن گویی و معاشرت با هم‌سالان، تقویت مهارت‌های حرکتی، رشد عاطفی، تقویت خلاقیت، داستان پردازی ذهنی و توانایی ارتباط گیری از مزایای داشتن اسباب بازی حیوانات است.‌

فروشگاه اینترنتی لیتاما انواع اسباب بازی، عروسک و لوازم مورد نیاز کودک را به فروش می‌رساند. پدر و مادر گرامی می‌توانند  انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات را با قیمت مناسب خریداری کنند. والدین گرامی با خرید اینترنتی انواع توپ اسباب‌بازی، ماشین، عروسک و ست سیسمونی خرید آسان و غیر حضوری را تجربه کنید.

معرفی انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات بازار اسباب بازی

ویژگی‌های ظاهری حیوانات، چگونگی زندگی حیوانات، موجب برانگیختن حس خلاقیت و کنجکاوی بیش از حد کودکان می‌شود.‌ کودکان برای شناخت حیوانات مورد نظر خود از کتاب، فیلم و انیمیشن کمک می‌گیرند. کودکان با عشق و علاقه اسباب بازی حیوانات‌ را لمس کرده و مانند خواهر و برادر با آنها سخن می‌گویند. در ادامه به معرفی چند اسباب بازی مورد علاقه کودکان پرداخته می‌شود.

فیگور حشرات پلاستیکی

فیگور حشرات پلاستیکی مجموعه حشراتی هستند که بدنی نرم دارند و کودک با لمس آنها به شکل ظاهری آنها پی می‌برند.‌ سنجاقک، مانتیس، عنکبوت، کفشدوزک، ملخ در این بسته یافت می‌شوند. کودکان با دیدن این حشرات به آسانی تفاوت‌های آنها را دریافته و تحلیل کنند.‌ در انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات حشرات شکل ظاهری کوچک‌تری دارند و مورد علاقه کودکان دوساله می‌باشد.

عروسک خانواده تمساح ها

در این بسته ۴ تمساح در کنار هم هستند که به راحتی نقش خانواده را بازی می‌کنند.‌ بافت بدن این تمساح‌ها کاملا نرم است و دست بچه‌ها را اذیت نمی‌کند.‌ بعضی از این تمساح‌ها امکان پخش صدای تمساح را دارند و موجب ایجاد حس خوب در کودکان می‌شوند. عروسک‌های تمساح دارای بدنی زیبا و نرم هستند، کودکان با لمس این حیوانات بسیار خوشحال می‌شوند.

انواع اژدها

اژدها مظهر صلابت، شجاعت است. ظاهر زیبا و افسانه‌ای اژدها حس شجاعت کودکان را برمی‌انگیزد. اژدهای افسانه‌ای با قدرت‌ در نظر کودکان بسیار دوست داشتنی، جذاب و پر از رفتارهای عجیب و خارق‌العاده هستند. در میان انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات، انواع اژدها در میان کودکان بسیار محبوب هستند.

عروسک حیوانات جنگل

بسته عروسک حیوانات جنگل حاوی انواع مختلفی از حیوانات جنگل است. هر مجموعه دارای حیوانات مختلفی است که نظر و سلیقه بیشتر کودکان را به خود جلب کرده است. کیفیت تولید این حیوانات بسیار عالی بوده و به راحتی روی پای خود می‌ایستند. تولید کنندگان این محصول برای درک بیشتر کودکان و شناخت زیستگاه این حیوانات، نقشه‌های کاغذی و پلاستیکی از محیط جنگل و دریا در بسته خود قرار داده‌اند. گودکان با پهن کردن این نقشه و قرار دادن آنها در زیستگاهشان درک خوبی از جنگل، دریا و حیوانات می‌رسند.

بسته حیوانات اهلی

 در بسته حیوانات اهلی حیواناتی مثل خروس، مرغ، گاو و بز به چشم می‌خورد. تولید کننده این بسته تعدادی درخت، نرده و دیگر لوازم یک مزرعه را در بسته خود قرار داده و با این کار نظر کودکان را جلب کرده است.‌ در بعضی از بسته‌ها باغ‌های کشاورزی، کمباین و تراکتور قرار می‌دهند تا حس خلاقیت و کنجکاوی کودک برانگیخته شود. در میان انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات، این بسته بیشتر مورد توجه کودکان قرار گرفته است.‌

دایناسورهای گیاهخوار و گوشتخوار

در هر بسته از این دایناسورها، تعداد زیادی دایناسور گوشت‌خوار، گیاه‌خوار با شکل و رنگ متفاوت دیده می‌شود. این دایناسور دارای پنجه‌های بسیار بلند، دست‌های کوچک، دهان باز، دندان‌های تیز و سفید از مشخصات این دایناسورها است. این بسته مورد پسند بسیاری از کودکان پسر قرار گرفته است. دایناسورهای سوتی و صدا دار هم برای کودکان خردسال در این بسته به چشم می‌خورد. در میان انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات، دایناسورها محبوبیت خاصی دارند که موجب تقویت باور و قدرتمندی کودکان می‌شوند.

حیوانات عروسکی تکی

بسیاری از کودکان دوست دارند یک عروسک بزرگ را با خود داشته باشند. کودکان تمایل دارند عروسکی را همیشه و همه جا با خود داشته باشند. با او سخن بگویند، به او غذا بدهند، کنارش بخوابند و برایش قصه بگویند.

بسته حیوانات دریایی

یکی از انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات می‌توان به بسته حیوانات دریایی اشاره کرد. این بسته دوازده تایی شامل انواع ماهی‌های زیبا با اشکل متفاوت است. با توجه به تنوع رنگ در این موجودات، کودک به راحتی تنوع رنگ را دریافته و در موارد دیگر به کار می‌برد.

بسته اسباب بازی پروانه‌ها

یکی از انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات که بسیار زیبا، خوشرنگ و جالب هستند، بسته عروسکی پروانه‌ می‌باشد که به علت تنوع رنگ مورد توجه کودک قرار می‌گیرند. هدف از تهیه این اسباب بازی آشنایی کودک با طبیعت پیرامون، رنگ‌ها و محیط زندگی حیوانات مختلف است‌. کودک برای این حیوانات قصه می‌گوید،  برنامه روزانه‌اش را شرح می‌دهد، ناراحتی و غم‌هایش را بازگو می‌کند و گاهی با دیگر لوازمش مانند توپ اسباب‌بازی، ماشین، موتور مقایسه می‌کند.

بسته عروسک باربی به همراه حیوانات

در این بسته عروسک باربی به همراه چند حیوانات خانگی و دو حیوان در قفس به همراه لوازم شخصی این عروسک پرطرفدار است‌. عروسک باربی از زمان تولید مورد توجه کودکان دختر قرار گرفته و همیشه یکی از اولویت‌های خرید کودکان بوده است. با خرید این بسته ارتباط میان عروسک و حیوانات به خوبی نشان داده شده است. دختر بچه‌ها خود را در جای باربی می‌گذارند و به راحتی با حیوانات ارتباط برقرار می‌کنند.

عروسک سگ نگهبان

کارتون سگ نگهبان یکی ار محبوب‌ترین کارتون‌های مورد علاقه کودکان است که گاهی چندین بار آن را نگاه می‌کنند و به دلیل عشق و علاقه‌آی که به سگ پیدا می‌کنند، دوست دارند عروسکش را بخرند و ساعت‌ها با او سخن بگویند. داشتن این عروسک موجب تقویت تخیل و خلاقیت کودک می‌شود.

عروسک‌های پولیشی حیوانات

یکی از انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات عروسک‌های پولیشی هستند که بسیار نرم، زیبا و قابل شستشو هستند. این تولیدات جنسی مرغوب از پارچه‌های با کیفیت دارند و کودکان ۳ تا ۱۰ سال علاقه زیادی به این عروسک‌ها دارند.‌ عروسک شیر و پلنگ، عروسک لاک پشت، عروسک یونیکورن،  اسب تک شاخ، اسب تک شاخ، عروسک اردک و جوجه، عروسک اسب و الاغ، عروسک قورباغه و خرس پاندا از جمله عروسک‌های پولیشی مورد علاقه کودکان هستند.‌ این عروسک‌ها در سایزهای متفاوت از جنس پارچه‌های رنگارنگ برای بازی و سرگرمی کودکان دوخته می‌شوند.

در زمان خرید عروسک حیوانات به چه نکاتی دقت کنیم؟

عروسک حیوانات بسیار مورد توجه کودکان قرار گرفته‌اند. بسیاری از کودکان تنهایی و خلوت خود را با حیوانات سپری می‌کنند و مانند یک هم سن با او برخورد می‌کنند. در زمان خرید  انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات به موارد زیر دقت کنید.

  • عروسک را طبق جنسیت کودک خود خریداری کنید.
  • با توجه به اینکه بیشتر عروسک‌ها از جنس پلاستیک هستند، بهتر است از جنس پلاستیک درجه یک و فاقد بوی آزار دهنده باشد.
  • از برندهای باکیفیت و معروف خریداری کنید تا مجبور به خرید مجدد نشوید.
  • در هر خرید هر وسیله حتی توپ اسباب‌بازی به نظر کودک اهمیت دهید.

سخن پایانی

کودکان علاقه زیادی به انواع اسباب بازی عروسکی حیوانات دارند. کودکان با این عروسک‌ها زندگی می‌کنند، رشد پیدا می‌کنند، هم صحبت می‌شوند. گاهی کود‌کان این عروسک‌ها را دوست خود قرار می‌دهند، از غم‌هایشان، جشن تولدشان و نگرانی‌هایشان سخن می‌گویند. داشتن این عروسک‌ها موجب تقویت روحیه، خلاقیت و خیال‌پردازی آنها می‌شود.

 محیط زندگی و زیستگاه حیوانات را می‌شناسند و به تفاوت‌های آنها را در می‌یابند. با خرید عروسک حیوانات دنیای جدیدی روی کودک شما باز شده و می‌تواند دنیای جدیدی را تجربه می‌کنند. در زمان خرید عروسک بهتر است به برند، کیفیت و جنسیت کودک خود توجه کنید.