مجله مادر و کودک

راهنمای خرید شیردوش مادر و ساک لوازم نوزاد

راهنمای خرید شیردوش مادر

در این راهنمای خرید شیردوش مادر، علاوه بر ارائه نکات کلیدی درباره شیردوش، در رابطه با اقلام مورد نیاز برای شیردهی در ساک لوازم نوزاد نیز اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. برای شیر دادن موفقیت آمیز، شما واقعاً به چیزی بیش از سینه و کودک خود نیاز ندارید.

با این حال، تغذیه با سینه و شیردوش همیشه آسان نیست و گاهی اوقات در طول مسیر به کمک نیاز دارید. در دسترس بودن برخی تجهیزات و لوازم شیردهی پس از تولد نوزاد می‌تواند مفید باشد و برخی از این موارد به سادگی پرستاری را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کنند.

همانطور که احتمالاً در حال یادگیری هستید، محصولات پرستاری زیادی وجود دارد و در نظر گرفتن اینکه واقعاً به کدام یک از آنها نیاز دارید و کدام یک ممکن است فقط در یک کمد بماند و گرد و غبار روی آن بنشیند، می‌تواند بسیار سخت باشد. اما نگران نباشید؛ زیرا ما در لیتاما اینجا هستیم تا در این راهنمای خرید شیردوش مادر به شما کمک کنیم!

در اینجا فهرستی از مفیدترین اقلامی را گردآوری کرده‌ایم که والدین شیرده ممکن است برای خرید در نظر بگیرند، چرا مفید هستند، چگونه از آنها استفاده می‌شود و در چه شرایطی ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید.

راهنمای خرید شیردوش مادر و خرید بالش شیردهی

بالش شیردهی از اقلام مهم در هنگام خرید ساک لوازم نوزاد است؛ یک بالش شیردهی راحت می‌تواند با بلند کردن کودک تا سطح سینه به حمایت از او کمک کند. بالش‌های شیردهی ممکن است مخصوصاً برای کسانی که سینه‌های بزرگ دارند، والدینی که پس از تجربه سزارین، زایمان مجدد داشته‌ یا والدینی که از دوقلو شیر می‌دهند مفید باشد. بالش‌های شیردهی نیز هنگام تلاش برای موقعیت‌های جدید شیردهی مفید خواهند بود.

بالش پرستاری همچنین ممکن است به کاهش فشار روی کمر، گردن، شانه‌ها و بازوها کمک کند تا شیردهی برای شما راحت‌تر باشد. در واقع، برخی از والدین از بالش‌های شیردهی برای حمایت از کودک خود استفاده نمی‌کنند، بلکه برای حمایت از بدن خود در حالی که کودک خود را در سینه قرار می‌دهند، استفاده خواهند کرد.

به دنبال یک بالش شیردهی باشید که نه خیلی سخت، نه خیلی نرم و از موادی ساخته شده باشد که بتواند موقعیت‌های مختلف شیردهی را در خود جای دهد. شما احتمالا فقط به یک بالش شیردهی نیاز خواهید داشت، اگرچه برخی از مادران دوست دارند بیش از یک بالش در اطراف خود داشته باشند.

راهنمای خرید شیردوش مادر و خرید سوتین مخصوص شیردهی

در هنگام شیردهی یا با شیردوش، سینه‌های شما اغلب احساس پری و سنگینی می‌کنند، به خصوص در چند هفته اول پس از ورود شیر! یک سوتین خوب می‌تواند راحتی شما را فراهم کند. علاوه بر این، سوتین‌های شیردهی دارای کاپ‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را باز کرد و به سمت پایین کشید تا دسترسی به سینه‌تان در زمان شیردهی آسان‌تر باشد.

یک سینه بند مناسب به حمایت از سینه‌ها و کاهش فشار روی شانه‌ها و کمر کمک می‌کند. مهم است که سوتینی را انتخاب کنید که حمایت کننده باشد، اما خیلی منقبض نباشد. سوتین‌های شیردهی که خیلی تنگ هستند می‌توانند شما را بیشتر مستعد ابتلا به مجاری مسدود شده یا ورم پستان کنند.

هنگامی که شیر شما وارد می‌شود، احتمالاً یک یا دو فنجان بزرگتر از اندازه خود در دوران بارداری شیر خواهید داشت، بنابراین احتمالاً بهتر است قبل از رسیدن نوزاد بیش از یک سوتین نخرید. ممکن است متوجه شوید که سایز سوتین را در مراحل مختلف شیردهی تغییر می‌دهید، بنابراین در این قسمت از راهنمای خرید شیردوش مادر و ساک نوزاد، به شما پیشنهاد می‌کنیم که  برنامه‌ریزی خرید خود، این مورد را هم در نظر داشته باشید.

راهنمای خرید شیردوش مادرو پدهای پرستاری

پدهای شیردهی که به آن پد سینه نیز می‌گویند، پدهای دیسک مانندی هستند که می‌توانند در داخل سینه‌بند قرار گیرند تا شیری که از سینه‌ها نشت می‌کند جذب شود. اگرچه همه خانم‌ها نشت نمی‌کنند (و نشت نکردن به این معنی نیست که شیر کافی تولید نمی‌کنید!)، اما این موضوع می‌تواند بسیار رایج باشد، به خصوص در ماه‌های اول، زیرا میزان شیر شما در حال تنظیم است.

ممکن است متوجه شوید که در زمان‌های نامناسب نشت می‌کنید و نشت می‌تواند فراوان و کثیف‌کننده باشد. اینجاست که پدهای پرستاری نجات دهنده می‌شوند. اکثر آنها کمتر نشت می‌کنند یا بعد از چند ماه به طور کامل نشت نمی‌کنند. با این حال، کسانی که شیر زیادی دارند ممکن است در طول مدت شیردهی خود نشت کنند. می‌توانید پدهای پرستاری پارچه ای یکبار مصرف یا قابل استفاده مجدد را خریداری نمایید.

راهنمای خرید شیردوش مادر در دوران شیردهی

از شیردوش مادر می‌توان برای جمع آوری شیر برای تغذیه کودک در غیاب شما، رفع گرفتگی، مدیریت عرضه بیش از حد شیر یا افزایش شیر خود استفاده کرد. پمپاژ همچنین به شما این امکان را می‌دهد که در صورت بستری شدن در NICU یا بستری شدن در بیمارستان، شیر مادر را در اختیار نوزاد خود قرار دهید.

انواع مختلفی از شردوش‌ها بسته به تعداد دفعاتی که نیاز به پمپاژ دارید وجود دارد. اگر فقط قصد دارید گهگاه پمپاژ کنید، ممکن است یک شیردوش دستی که با فشار دادن یک اهرم با دست کار می‌کند کافی باشد. اگر در حال بازگشت به محل کار هستید و یا قصد دارید به طور منظم به فرزند خود شیر بدهید، ممکن است بخواهید یک شیردوش برقی دوبل تهیه کنید. بیمه شیردوش‌ها را برای یک خرید مقرون به صرفه پوشش می‌دهد. برای خرید انواع شیردوش مادر می‌توانید از صفحه محصولات ما دیدن فرمایید.

خرید کیسه‌ها و ظروف نگهداری

کیسه‌ها و ظروف نگهداری شیر مادر به طور ویژه برای جمع آوری و نگهداری شیر مادر ساخته شده‌اند و آنها برای هر کسی که قصد پمپاژ شیر خود را دارد ضروری است. این محصولات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر یخ زدگی و ذوب شدن مقاوم هستند و می‌توانند شیر شما را برای مدت طولانی با خیال راحت ذخیره کنند.

بسته به نیازهای ذخیره سازی خود، می‌توانید از کیسه‌های نگهداری شیر مادر، بطری‌های پلاستیکی نگهداری شیر مادر، ظروف شیشه‌ای ایمن برای مواد غذایی و/یا سینی‌های شیر مادر استفاده کنید. به دنبال ظروف نگهداری بدون BPA باشید و به طور خاص برای نگهداری شیر مادر طراحی شده باشد.

اگر قصد دارید به سر کار خود بازگردید، احتمالاً به تعداد زیادی ظروف نگهداری شیر مادر نیاز خواهید داشت (برای پمپاژ و ذخیره سازی ۳-۴ بار در روز یا هر ۲-۳ ساعت برنامه ریزی کنید). با این حال، می‌توانید با عرضه‌های کوچک‌تری شروع کنید و با شروع به ورود به روال خود و درک کامل‌تر نیازهای خود، بیشتر خرید نمایید.

خرید کرم‌ها، پمادها و لوسیون‌های نوک پستان

تقریباً همه والدین شیرده در یک زمان نوک سینه‌های دردناک را تجربه می‌کنند. کرم‌ها و پمادهای نوک پستان می‌توانند برای مرطوب کردن، تسکین و التیام نوک پستان‌های خشک، ترک خورده و درد بسیار مفید باشند. انواع مختلفی از کرم‌های نوک پستان وجود دارد و در ابتدا تشخیص اینکه کدام یک را انتخاب کنید دشوار است. کرم‌های نوک پستان مبتنی بر لانولین محبوب هستند و بسیاری از مادران آنها را تسکین دهنده می‌دانند. سایر مادران کرم نوک پستان طبیعی‌تری را ترجیح می‌دهند. در این راهنمای خرید شیردوش مادر توصیه می‌کنیم که در رابطه با کرم‌ها، چند نوع آن را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

درد و ترک خوردگی نوک سینه‌ها در روزهای اولیه شیردهی شایع است، بنابراین خرید حداقل یک کرم نوک پستان قبل از تولد نوزاد می‌تواند مفید باشد.

خرید محافظ نوک سینه

هر والدینی در دوران شیردهی از محافظ نوک سینه استفاده نمی‌کنند و باید تحت نظارت مستقیم پزشک یا متخصص شیردهی از محافظ نوک سینه استفاده شود. اما گاهی اوقات حفاظ نوک سینه می‌تواند کمک شگفت انگیزی برای شیردهی باشد، به خصوص اگر کودک شما در قفل کردن دهان خود مشکل دارد.

مواردی که محافظ نوک سینه ممکن است مفید باشد، کارایی آنها هنگام شیر دادن به نوزاد نارس، شیر دادن با نوک سینه‌های صاف یا معکوس، یا شیر دادن به نوزادی است که به سختی به سینه شما چفت می‌شود. سپرهای نوک پستان در اندازه‌های مختلف وجود دارند و در صورتی که توسط متخصص شیردهی نصب شوند بهترین عملکرد را دارند.

ممکن است ندانید که آیا تا پس از تولد نوزادتان به محافظ نوک سینه نیاز خواهید داشت یا خیر. اگر می‌خواهید محافظ نوک پستان در دسترس داشته باشید، می‌توانید چند اندازه مختلف را تهیه کنید تا گزینه‌هایی داشته باشید. شاید ابتدا به این مسئله فکر کنید که خرید این اقلام صرفا باعث افزایش قیمت کیف نوزاد می‌شود؛ اما این گونه نیست و در نهایت، هرکدام کارایی زیادی برای شما عزیزان خواهند داشت.

سخن پایانی

خوش‌آمد گویی به نوزاد جدید و شیر دادن به او تجربه هیجان‌انگیزی است. اما می‌تواند استرس‌زا نیز باشد. ممکن است شنیده باشید که اگرچه شیردهی می‌تواند تجربه شگفت‌انگیزی باشد، اما بسیاری از والدین در آغاز با چالش‌هایی مواجه می‌شوند و ممکن است بخواهید هر کاری که در توان دارید انجام دهید تا برای آنچه پیش رو دارید آماده شوید، از جمله خرید تمام اقلام ضروری برای شیردهی! علاوه بر این، سعی کنید زیاد نگران نباشید. با پشتیبانی خوب و منابع مفید، اکثر زنان بدون توجه به مشکلاتی که با آن مواجه هستند، می‌توانند با موفقیت به اهداف شیردهی خود برسند.