مجله مادر و کودک

معرفی ۱۰ اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه‌ها

اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه

اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه‌ها شامل چه مواردی است؟ اسباب بازی‌های آموزشی چگونه می‌توانند مفاهیم مختلف را به بچه‌ها آموزش دهند؟ چیدن یک پازل، کدگذاری ربات‌های خود، یا حتی ساختن اشکال مختلف با بلوک‌های قابل انباشته کردن؛ همه این اسباب‌بازی‌ها بچه‌ها را تشویق می‌کنند تا چالش‌ها را حل کرده و آنها همچنین یاد می‌گیرند که اشتباه کردن اشکالی ندارد و همه اینها بخشی از سرگرمی است. بازی با اسباب‌بازی‌های مناسب یادگیری، تخیل کودک را تشویق می‌کند و دنیای جدیدی از احتمالات را باز خواهد کرد.

اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه

با این حال، تعداد زیادی از اسباب‌بازی‌های آموزشی STEM در بازار ممکن است والدینی را که به دنبال هدایای باکیفیت هستند سردرگم کند. اکنون خواهیم دید که چگونه بهترین نوع اسباب بازی را برای کودک خود انتخاب کنید.

چه نوع اسباب بازی‌هایی به رشد کودک کمک می‌کند؟

گران ترین اسباب بازی‌ها؟ خیر

خوب، در مورد پیچیده ترین آنها چطور؟ باز هم نه

اگر به دنبال اسباب‌بازی‌هایی برای بچه‌ها هستید که به آنها کمک کرده رشد و تمرکزشان را تقویت کنند، باید در لیتاما به سراغ اسباب‌بازی‌هایی بروید که بین سرگرمی و یادگیری تعادل برقرار کنند. دسته بندی‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. در حال حاضر، محبوب‌ترین انواع اسباب بازی‌های آموزشی مربوط به به هنر و صنایع دستی، ایفای نقش و توسعه مهارت‌های حرکتی هستند.

۱۰ مورد از بهترین اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه (همه گروه‌های سنی)

زمان آن فرا رسیده است که تئوری را عملی کنیم. به خواندن ادامه دهید تا بهترین اسباب بازی فکری را پیدا کنید که سرگرم‌کننده بوده و در پرورش توانایی‌های شناختی فرزندتان موثر هستند.

۱٫ روبات‌های قابل مونتاژ

اگر به دنبال اسباب‌بازی‌های اساسی هستید که مونتاژ آنها مانند اسباب بازی پازل طول می‌کشد، ممکن است بخواهید ربات خریداری کنید، زیرا روبات‌های قابل مونتاژ باعث می‌شود فرزند شما خیلی بیشتر از قبل مغز و دستش را کار کند. Wacky Robots نام یک خط اشتراک آموزشی است که هر ماه یک کیت ربات جدید را به فرزند شما تحویل می‌دهد. هر ربات متفاوت است و قابلیت‌های منحصر به فرد خود را دارد.

مزایا و معایب

مزایا: هر یک از ربات‌ها علاوه بر اینکه بسیار زیبا به نظر می‌رسند، به رشد مغز کودک شما، به ویژه در زمینه‌های رباتیک و الکترونیک، کمک می‌کند. علاوه بر این، فرمت اشتراک به این معنی است که بچه‌ها همیشه یک پروژه هیجان‌انگیز برای انتظار دارند.

معایب: روبات‌های این خط اشتراک به صبر و تمرکز نیاز دارند. برخلاف آجرهای لگو، شما نمی‌توانید قطعات را با هم ترکیب کنید، بنابراین پیروی از دستورالعمل‌های دقیق ممکن است برای برخی از بچه‌ها خسته کننده باشد.

۲٫ جعبه STEM

STEM Box نیز یک خط  اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه و پسر بچه است، و اگر فرزندتان پروژه‌های فناوری محور را دوست داشته باشد طرح‌های DIY، ممکن است جذاب باشند. با STEM Box، می‌توانید ابزارهای جالبی مانند دستیار صوتی DIY، بازوی رباتیک یا حتی ساعت هوشمند بسازید و کدنویسی کنید.

مزایا و معایب

مزایا: محصولات STEM Box چیزی واقعا منحصر به فرد را ارائه می‌دهند و شما می‌توانید اسباب بازی‌ها را با ترجیحات فرزندتان تطبیق دهید! وقتی اسباب بازی را می‌سازید، سرگرمی تمام نمی‌شود.

معایب: اگر به دنبال اسباب‌بازی هستید که بچه‌هایتان بتوانند در حال حرکت با آن بازی کنند، این اسباب بازی برای شما مناسب نیست. برای کار با ابزارهای STEM Box خود، به باتری و کامپیوتر نیاز دارید.

۳٫ تراریوم نورآپ

اغلب اوقات، زیست شناسان کوچک آینده بازی با گیاهان و جانوران را به ربات‌ها یا ماشین‌های اسباب بازی ترجیح می‌دهند. اگر در خانه علاقه مندان به طبیعت دارید، پیشنهاد می‌کنیم یک تراریوم روشن بسازید. این اسباب بازی به کودکان شما اجازه می‌دهد تا با لایه بندی دقیق مواد برای رشد مطلوب، مهارت‌های حرکتی ظریف را تمرین کنند.

مزایا و معایب

مزایا: قبل از اینکه فرزند شما شاهد شکوفایی و درخشش تراریوم باشد، زمان و مراقبت لازم است. آنها می‌توانند با مشاهده تغییرات در شیشه هر روز تمرکز را تمرین کنند.

معایب: چیزی که این اسباب بازی را برای برخی از کودکان جذاب می‌کند، آن را برای دیگران چالش برانگیز خواهد کرد. هیچ موفقیت تضمینی در زنده نگه داشتن گیاهان وجود ندارد؛ بنابراین، یافتن مقدار مناسب آبیاری و نور خورشید می‌تواند مشکل باشد.

۴ . تجهیزات کدنویسی

مجموعه‌های مختلف Coding Critters با حیواناتی مانند سگ، دایناسور، تک‌شاخ و غیره وجود دارد. به عنوان مثال، مجموعه رنجر و زیپ دارای یک جفت توله سگ است که عاشق بازی هستند. تقریباً مانند داشتن یک حیوان خانگی کم هزینه است! تجهیزات کدگذاری اسباب بازی آموزشی برای بچه‌ها برای شروع برنامه نویسی هستند.

مزایا و معایب

مزایا: تجهیزات برنامه نویسی کاملاً بدون صفحه نمایش هستند، بنابراین می‌توانید این اسباب بازی یادگیری را در استراتژی کاهش صفحه نمایش خود بگنجانید. آنها همچنین مهارت‌های حل مسئله را پرورش می‌دهند، زیرا بچه‌ها دنباله‌های کدنویسی خود را ایجاد می‌کنند.

معایب: همانطور که از چنین اسباب‌بازی ساده‌ای انتظار می‌رود، عملکرد محدودی در مقایسه با سایر اسباب‌بازی‌های رباتیک و کدنویسی وجود دارد. تجهیزات کدنویسی علاوه بر چرخش و مکث، فقط می‌توانند به جلو، عقب، چپ و راست حرکت کنند.

 ۵٫  CircuitMess RC Bundle

چه چیزی بهتر از یک اسباب بازی آموزشی سرگرم کننده به عنوان اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه خواهد بود؟ دو اسباب بازی یادگیری که می‌توانند تعامل داشته باشند! The CircuitMess RC Bundle دقیقاً این موارد را در اختیار شما قرار می‌دهد: Wheelson، یک ربات ماشینی قابل برنامه ریزی هوش مصنوعی، و ByteBoi، یک بازی DIY را ترکیب می‌کند.

مزایا و معایب

مزایا: این بسته نرم افزاری مجهز به فناوری هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند فرزندتان را با دنیای مهندسی، برنامه نویسی و روباتیک آشنا کنید.

معایب: ساختن یک ماشین روبات کار سختی است، چه برسد به کدنویسی آن! علی‌رغم دستورالعمل‌های دقیق، هنوز هم ممکن است مشکلاتی در کدنویسی وجود داشته باشد.

۶٫ مجموعه حرکتی LEGO Education BricQ

مهندسان و فیزیکدانان مشتاق به راحتی قابل تشخیص هستند: این کودک همیشه شیشه خود را بیش از حد کج می‌کند و مشاهده می‌کند که چگونه سطح مایع با زاویه تغییر می‌کند.

مزایا و معایب

مزایا: اگر فرزند شما می‌خواهد اصول نیروها را کشف کند، ابتدا باید مدل خود را بسازد. به عنوان مثال، اگر دندانه‌های چرخ دنده به درستی تراز نشده باشند، نمی‌توانید انتقال انرژی جنبشی را از طریق چرخ دنده‌ها کشف کنید. این تنها راهی است که این مجموعه به کودک شما تمرکز و توجه به جزئیات را آموزش می‌دهد.

معایب: برخی از کودکان ممکن است برای درک کامل مفاهیم فیزیک به دستورالعمل‌های اضافی یا راهنمایی والدین نیاز داشته باشند. بنابراین، آماده باشید تا با فرزندتان در مورد اتفاقاتی که در حال رخ دادن است صحبت کنید.

۷٫ کیت حفاری فسیل

نگران نباشید. ما عاشقان کوچک دینو خود را فراموش نکرده‌ایم. اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه و همچنین اسباب بازی پسرانه فکری بعدی در فهرست ما، کیت حفاری فسیلی است. این کیت حاوی یک بلوک حفاری به همراه تمام ابزارهایی است که برای حفاری نیاز دارید. لازم نیست به ماکت بسنده کنید، فسیل‌های واقعی در این کیت وجود دارد.

مزایا و معایب

مزایا: برای دست نخورده نگه داشتن فسیل‌های شکننده، فرزند شما باید با تمرکز و دقت به پروژه نزدیک شود.

معایب: بازی با این اسباب‌بازی یکی از آن تجربه‌های یادگیری آشفته است، زیرا گرد و غبار در اطراف در حال پرواز خواهد بود.

۸٫ باتلی ربات کدنویس

Botley the Coding Robot یکی دیگر از اسباب‌بازی‌هایی است که بچه‌ها می‌توانند برای کاوش در دنیای برنامه‌نویسی استفاده کنند.

مزایا و معایب

مزایا: این ربات اسباب بازی تقریباً آماده بازی کردن است. شما فقط به یک پیچ گوشتی برای محکم کردن باتری‌ها نیاز دارید. این کیت همچنین شامل لوازم جانبی مانند بازوهای ربات قابل جدا شدن و قطعات مانع ساز است.

معایب: ممکن است برای برخی سنین سخت باشد.

۹٫ کاشی مگنا

این  اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه و پسر بچه روشی عالی برای کاوش و ساخت و ساز هستند؛ زیرا به بچه‌ها اجازه می‌دهند تا اشکال متنوعی در تمام ابعاد بسازند.

مزایا و معایب

مزایا: اسباب‌بازی‌های باز مانند این به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا جنبه خلاقانه‌شان را کشف کنند، زیرا قطعات را به روش‌های متعددی ترکیب خواهند کرد.

مضرات: با قیمت حدودی یک دلار برای هر کاشی، این اسباب بازی ممکن است در بودجه همه والدین نباشد.

۱۰٫ کیت علمی KiwiCo

ما قول دادیم که اسباب‌بازی‌های آموزشی را برای کودکان در هر سنی فهرست کنیم، و یک گروه سنی هنوز منتظر است: نوزادان! اگر می‌خواهید کودک نوپا یا نوزاد خود را تشویق کنید تا بازی مستقل را تمرین کند، می‌توانید KiwiCo را بررسی کنید، شرکتی که کیت‌های علمی اشتراکی را برای همه سنین تولید می‌کند.

مزایا و معایب

مزایا: KiwiCo دسته‌های مختلف اسباب‌بازی را ارائه می‌کند. با گزینه‌هایی برای یادگیری در مورد STEM، امکان آشنایی با آشپزی، جغرافیا یا هنر برای همه بچه‌ها وجود دارد.

معایب: از آنجایی که برخی از کیت‌های KiwiCo همانند پازل اسباب بازی از اجزای نسبتاً ساده‌ای تشکیل شده‌اند، برخی از بازبینی‌کنندگان فکر می‌کنند که قیمت با ارزشی که دریافت می‌کنند مطابقت ندارد.

سخن پایانی

اسباب بازی فکری مناسب دختر بچه در نهایت، باعث می‌شود کودک عاشق این بازی‌های آموزشی سرگرم‌کننده شود و از طریق بازی به ایجاد مهارت‌های حیاتی STEM خود ادامه می‌دهد. چه کسی می‌گوید که یادگیری نمی‌تواند سرگرم کننده باشد؟ وقتی کودک سعی می‌کند پروژه‌ای را تکمیل کند، ارزش پایبند ماندن به چیزی تا زمانی که موفق شود را می‌آموزد.

ممکن است زمانی که قطعات مناسب نیستند، بازی برایش خسته کننده باشد، اما این لحظات بخش مهمی از فرآیند یادگیری هستند. این بازی‌های آموزشی سرگرم‌کننده به بچه‌ها می‌آموزد که چالش‌ها در واقع فرصت‌هایی هستند و با کمی پشتکار، آنها می‌توانند حتی بر بزرگترین چالش‌ها غلبه کنند.