مجله مادر و کودک

معرفی اسب راکر اسباب بازی مخصوص پسر بچه ها

معرفی اسب راکر اسباب بازی

کودکان برای رشد و تربیت بهتر همواره به اسباب بازی‌ها نیاز دارند تا ذهن و بدن آن‌ها پرورش پیدا کند. اسباب بازی‌ها تنها به عروسک ختم نمی‌شود و نمونه‌های گوناگونی از آن‌ها در بازار رویت می‌شود. برای مثال می‌توان راکرها را نام برد که جدا از سرگرم کردن کودک، مزایای فراوانی را برای رشد بهتر آن به همراه دارند.

شاید شما هم راکرهایی را در بازار دیده و تصمیم گرفته باشید آن را برای فرزند خود تهیه کنید؛ بنابراین بهتر است اطلاعات کاملی را برای خرید در مورد آن‌ها به‌دست آورید. راکرها برای هر دو جنسیت ساخته شده‌اند و هم دختر بچه‌ها و هم پسر بچه‌ها علاقه فراوانی به آن‌ها دارند. در این مطلب هم ما تصمیم داریم به معرفی اسب راکر اسباب بازی برای پسران بپردازیم و درمورد نکاتی مانند خرید، قیمت، انواع و مزایای آن‌ها با شما عزیزان صحبت کنیم.

معرفی اسب راکر اسباب بازی

اسب راکر اسباب بازی نوعی اسباب بازی و صندلی مخصوص کودکان به شمار می‌رود و به عنوان یک گهواره عمل می‌کند. با یک بار امتحان کردن این وسیله برای کودک‌تان، متوجه سرگرم کننده بودن آن خواهید شد. در بازار ممکن است این محصول را تحت عنوان صندلی الاکلنگی هم بشناسند؛ چراکه ساز و کار و نحوه حرکت این وسیله به الاکلنگ شباهت دارد.

از مطالبی که متخصصان این حوزه که در رابطه با معرفی اسب راکر اسباب بازی ارائه کرده‌اند، می‌توان نتیجه گرفت اسب راکر اسباب بازی حسی مانند حضور در پارک بازی را برای کودک تداعی می‌کند و شاید ساعت‌ها جذب آن شود؛ بدون این که از تکان خوردن در آن احساس خستگی کند. حتما می‌دانید آرام کردن کودک زمانی که سر و صدای زیادی می‌کند، چه قدر می‌تواند پروسه‌ای دشوار باشد. گاهی اوقات کودکان به سرگرمی‌های تازه نیاز دارند و این جا است که اسب راکر‌ها به کمک شما می‌آیند.

همچنین شاید مشغله زیادی در طول روز داشته باشید و بخواهید کودکتان را در محیطی کاملا امن قرار دهید تا بدون دغدغه به امور و مشغله‌های کاری خود برسید، با این اوصاف اسب راکرها می‌توانند برای این منظور مفید باشند. اسب راکر اسباب بازی در گذشته به این شکل طراحی نشده بودند و ساختاری بسیار ساده و صرفا برای سرگرم کردن کودکان داشتند. حتی برخی از آن‌ها از امنیت و استانداردهای لازم برای کودکان برخوردار نبودند و امکان اینکه کودک با مشکل و خطری مواجه شود، وجود داشت.

اما در حال حاضر طراحی این اسباب بازی‌ها تغییر پیدا کرده است و  و جدا از ساختارهای صحیح و استاندارد‌های مورد نیاز برای حفظ امنیت کودکان، اسب راکر را می‌توان در طرح‌ها و انواع مختلفی مشاهده کرد. با این اوصاف شما می‌توانید اسب راکرها را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی که با روحیه پسربچه‌ها مطابقت دارند، خریداری نمایید.

انواع راکر اسباب بازی برای پسر بچه ها

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم در حال حاضر اسب راکرها در انواع مختلف با طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند که شما می‌توانید طبق سلیقه و نیاز خود و همچنین روحیه فرزندتان یکی را انتخاب نمایید. با این حال اگر می‌خواهید پیش از انتخاب اسب راکرها اطاعاتی هرچند کم در مورد انواع مختلف آن به دست آورید در ادامه مطلب همراه ما بمانید.

راکر کودک اسب کرم

در خصوص معرفی اسب راکر اسباب بازی می‌توان راکرهای کرم را نام برد. این محصول با طراحی فوق‌العاده خود هر پسر بچه‌ای را جذب می‌کند. ارتفاع ۴۶ سانتی‌متری و ابعاد کم سبب شده است بتوان از آن به‌راحتی استفاده کرد. ضمن این که این محصول توانایی تحمل وزن کودک تا ۲۰ کیلوگرم را دارد. از وسایل جانبی که معمولا روی اسب راکرهای کرم نصب می‌شود، می‌توان به عروسک‌های زیبا اشاره کرد.

 راکر کودک اسب چهارخانه خاکستری

برندهای زیادی به ساخت راکر کودک اسب پرداخته‌اند که شما می‌توانید بعد از بررسی مطالبی که در مورد معرفی اسب راکر اسباب بازی وجود دارد و همچنین اطلاع از ویژگی‌های آنان یکی را به دلخواه خریداری کنید. در همین راستا بد نیست بدانید که راکر کودک چهارخانه خاکستری از نمونه راکرهای بسیار محبوب است که  می تواند سهم عظیمی در تقویت عضلات کودک داشته باشید. اسکلت این نوع راکر کاملا چوبی است؛ بنابراین تا مدت‌ها می‌توان از این وسیله جذاب استفاده کرد.

راکر اسب چهارخانه قرمز

در نهایت یکی دیگر از محصولاتی که معمولا در معرفی اسب راکر اسباب بازی به آن اشاره می‌شود، راکر اسب‌های چهارخانه قرمز است. اگر به دنبال وسیله‌ای با ایمنی لازم هستید تا کودکتان هیچ گاه از آن خسته نشود، این وسیله را در حوزه معرفی اسب راکر از یاد نبرید.

فواید راکر اسباب بازی

شاید تصور کنید برای معرفی اسب راکر ها تنها قرار است به سرگرم کننده بودن آن اشاره کنیم؛ اما راکر فواید دیگری هم دارد که نباید از آن‌ها به‌سادگی عبور کرد. عده زیادی با دانستن این فواید، آن را گزینه بهتری نسبت به بسیاری از اسباب‌ بازی‌ها برای کودک خود دانسته و خریدش را در اولویت قرار می‌دهند. مزایای این محصول که در اغلب مطالب مربوط به معرفی اسب راکر اسباب بازی گفته‌ می‌شود، شامل موارد زیر هستند:

سرگرمی پسر بچه‌ها

شاید گریه‌ها و ناآرامی‌های کودکان بارها برایتان پیش آمده باشد؛ اما ندانید دقیقا باید چه کاری انجام دهید. اگر این گریه از سر بی حوصلگی و تمایل فرزندتان به بازی کردن باشد، بهترین راهکار قرار دادن او در راکر اسباب بازی است. راکرها خود حیوانات زیادی را شامل می‌شوند و اسب یکی از آن‌ها است که با طراحی بامزه خود، سهم قابل توجهی در سرگرم و آرام کردن کودکان دارد.

تقویت عضلات کودکان

راهکارهای گوناگونی برای تقویت عضلات کودکان وجود دارد تا از آن سستی اولیه خود خارج شود. یکی از این موارد استفاده از این محصول است؛ از همین‌رو ما روی معرفی اسب راکر اسباب بازی‌ها و اهمیت آن تاکید می‌کنیم. راکرها وسایلی جمع و جور هستند و می‌توان از آن‌ها در هر جایی از خانه استفاده کرد. بخش‌هایی از بدن مانند پا و محل نشیمن کودکان با تکانی که در این اسباب بازی می‌خورند، قوی‌تر می‌شود و این روی آینده آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

تقویت حفظ تعادل

کودک برای راه افتادن نیازمند تعادل است. متاسفانه والدینی که روی این موضوع تمرکز ندارند، تعادل زیادی را در زمان راه رفتن کودکشان تا مدت‌ها مشاهده نمی‌کنند. یکی دیگر از مزایایی که در معرفی اسب راکر اسباب بازی‌ها قید شده، حفظ تعادل کودک است که نباید از آن عبور کرد.

امن بودن

ساختاری که راکرهای اسباب بازی در سال‌های اخیر به خود گرفتند، باعث امن‌تر شدنشان شده است. این یعنی کودک را حتی می‌توانید به حال خود رها کرده تا بازی کند و به سایر اقدامات خودتان بپردازید.

عدم آسیب به کودک

خوشبختانه استفاده از راکر اسباب بازی هیچ آسیبی به کودک وارد نمی‌کند. دلیل آن هم ساخت استاندارد توسط برندها و رعایت نکات ایمنی مختلف است. صندلی‌ راکرها در بخش نشیمن کاملا نرم هستند تا فرزندتان حتی در حضور طولانی‌ مدت در آن اذیت نشود.

نکات خرید راکر اسباب بازی

متاسفانه افراد زیادی صرفا به دنبال خرید راکر هستند و به معرفی اسب راکر اسباب بازی و نکات خرید آن توجهی ندارند. این در حالی است که با زیاد شدن برندها و افزایش تولید، بعضی از آن‌ها کیفیت و مقاومت لازم را ندارد و علی رغم این که شاید هزینه زیادی برایشان بپردازند، خیلی زود شاهد خراب شدنشان باشند.

۱-دارا بودن تجهیزات مختلف

برخی راکرها در بازار امکانات دیگری را هم در خود دارند که طبیعتا قیمت آن‌ها بیشتر است. این امکانات سبب راحتی بیشتر و هم سرگرم شدن هر چه بهتر کودک می‌شوند، برای مثال برخی از این راکرها دارای ابزار موزیک یا اسباب بازی‌های اضافه هستند. لازم به ذکر است که قیمت جامپر کودک هم براساس امکانات بیشتر تغییر می‌کند.

۲-توجه به طرح راکر

همان‌طور که گفته شد، طرح‌های گوناگونی برای راکرهای اسباب بازی در نظر گرفته شده است. بدیهی است هر چه طرح‌های آن‌ها فانتزی و انیمیشنی‌تر باشند، کودکان از آن‌ها استقبال بیشتری می‌کنند؛ درست مانند بازی پارکینگ حرفه ای که این روزها با محبوبیت فراوانی مواجه شده است.

۳-قابل شست و شو بودن

اصلا عجیب نیست که راکر اسب اسباب بازی بعد از مدتی کثیف شود. کودکان به علت جنب و جوشی که دارند، این اسباب بازی‌ها را کثیف می‌کنند؛ از همین‌رو هم در مطالب مرتبط با معرفی اسب راکر اسباب بازی آمده است که این وسایل هرچند وقت یکبار به شستشو نیاز دارند.

در کل شستشوی اسبا‌ب‌ بازی‌های کودک به خصوص راکرها در حفظ سلامت کودکان و محافظت از آن‌ها در برابر میکروب‌ها نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند. متاسفانه تنها برخی از اسبا‌ب بازی‌ها قابل شستشو هستند؛ از همین‌رو بهتر است که شما هنگام خرید به این مسئله توجه کرده و اولویت خود را برای خرید محصولات مختلف روی قابل شستشو بودن آن‌ها قرار دهید.

قیمت راکر اسباب بازی برای پسر بچه ها

کاربران اینترنت سوالاتی بسیاری در مورد قیمت اسب راکر ها دارند. در رابطه با قیمت این محصولات باید بگوییم که با توجه به تنوع این محصول و قرار دادن آن در دسته‌بندی‌های مختلف وب سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی فروش اسباب بازی، قیمت یکسانی برای همه آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود. این قیمت به عوامل مختلفی از جمله برند سازنده، جنس بدنه، جنس صندلی برای خوابیدن فرزند، طراحی و موارد این چنینی بستگی دارد. با این حال پیشنهاد می‌کنیم برای خرید اسب راکرها و دیگر اسباب بازی های کودک با قیمت مقرون به‌صرفه به وب سایت لیتاما مراجعه نمایید.

سخن آخر

در این مطلب ما سعی داشتیم به معرفی اسب راکر اسباب بازی بپردازیم، همانطور که دریافتید تقاضای بالای والدین برای خرید اسباب بازی در سال‌های اخیر سبب تولید بیشتر آن‌ها نیز شده است. به همین خاطر اگر نگاهی به بازار داشته باشیم، انواعی از آن‌ها را مشاهده می‌کنیم. راکرها به نسبت گذشته بیشتر مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند و تنوع آن‌ها، دست خریداران را کاملا باز گذاشته است.