مجله مادر و کودک

مقایسه کریر بچه با واکر بچه

مقایسه کریر بچه با واکر

پدر و مادر همواره به دنبال حمل و جابه‌جایی بی‌خطر نوزادان هستند. سبد حمل یا کریر یکی از وسیله‌های راحت برای حمل کودک است که یک محیط امن، لطیف و خوش را برای کودک به ارمغان می‌آورد.‌ زمانی که نوزاد از راه می‌رسد، پدر و مادر دارای مهمان هستند و نیاز به لوازمی دارند که از نو رسیده مراقبت کنند که خرید کریر در بدو تولد لازم و ضروری است.

پدر و مادر در زمان خرید سیسمونی اقدام به خرید لوازمی مانند کریر و واکر می‌کنند. این دو وسیله در بازه زمانی خاصی به کار گرفته می‌شوند. در ادامه به مقایسه کریر بچه با واکر بچه پرداخته می‌شود.

کریر چیست؟

زمانی که نوزاد تازه به دنیا می‌آید، اندامی ریز، نازک و حساس دارد. به همین منظور کریر بهترین وسیله برای حمل، جابه‌جایی و نگهداری نوزاد است. گهواره‌ای کوچک و قابل حمل است که برای چند ماه اول تولد بسیار مناسب است.‌

کاربرد این محصول تا ۶ ماهگی نوزاد است. پس از ۶ ماهگی به جهت رشد کودک و بالا رفتن وزن کودک جابه‌جایی کودک با کریر دشوار است. در مقایسه کریر بچه با واکر بچه به این امر مهم می‌رسید که کریر در ۶ ماهه اول مفید بوده و پس از آن کارایی ندارد.

خصوصیات یک کریر مناسب

 کریر مناسب و با کیفیت دارای برچِسبی با علامت E است که علامت استاندارد آن است.

  • به طور کامل بدن کودک را پوشش دهد.
  • مکان قرار گرفتن سر کودک نرم و راحت باشد.
  • کمربندهای استاندارد، محکم و لطیف داشته باشد.
  • سایبان برای حفاظت از تابش نور داشته باشد، تا نور چشم کودک را اذیت نکند.
  • وزن آن زیاد نباشد و دسته‌ آن مناسب و دستگیره خوبی برای حمل داشته باشد.

 فواید کریر

این محصول جذاب و زیبا در روزهای تولد بیشترین کمک را به پدر و مادر می‌کند.‌ از مهم‌ترین مزایای کریر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

-وصل شدن به صندلی ماشین و جایگاهی برای کودک در خودرو

-کریر بهترین مکان برای خواب کودک بوده و محیطی امن و راحت برای نوزادان است.

معایب کریر

کریری که دارای کمان و انحنا در بخش پشت باشد به دلیل این‌که باعث قطع شدن نفس نوزاد می‌شود، برای خوابیدن مناسب نیست. سقوط  کودک از آن گاهی ممکن است دسته‌ آن دچار خرابی شده و کریر سقوط کند.

اگر به دنبال خرید کالسکه بچه، واکر، روروئک هستید، برند لیتاما با ارائه تمامی لوازم کودک لیست خرید شما را کامل می‌کند. قیمت روروئک و تمامی لوازم این فروشگاه اینترنتی بسیار مقرون به صرفه است.

واکر کودک چیست؟

واکر نوعی اسباب بازی آموزشی نوین و جذاب است که کودک در حال حرکت مانند عصا به آن تکیه می‌کند تا علاوه بر حفظ تعادل، بتواند راه برود. این محصول پرکاربرد از مواد متفاوتی مانند فلز، پلاستیک و چوب تولید می‌شود. زمانی که کودک آن را به دست بگیرد، دیگر فشاری به پای کودک نمی‌آید. وقتی کودک خردسال با کمک آن راه برود، ماهیچه‌های پایش تقویت می‌شود.

زمانی که کودک با کمک واکر راه می‌رود، علاوه بر داشتن حس استقلال، اعتماد به نفسش هم بالا می‌رود. بدون نیاز به کمک پدر و مادر راه می‌رود و احساس بسیار خوبی دارد. این دستگاه جالب به افزایش مهارت پیاده‌روی و راه رفتن کودک بسیار مفید و کارآمد است.‌

کودک در زمان استفاده از واکر آزادی در حرکت داشته و می‌تواند در یک محیط امن مدت‌ها به بازی و حرکت خود ادامه دهد.‌ در مقایسه کریر بچه با واکر بچه این مطلب روشن می‌شود که واکر پس از حرکت و راه رفتن کودک به کار می‌آید و کریر مختص نوزادی است که تازه متولد شده است.

مشخصات یک  واکر مناسب چیست؟

پدر و مادر گرامی اگر تصمیم گرفتید برای کودک خود واکر بخرید، به ویژگی‌های زیر دقت کنید:

  • واکری انتخاب کنید که دارای جعبه موزیکال، اسباب بازی و سرگرمی برای کودک باشد. بهتر است نوعی از آن انتخاب کنید که لوازم اسباب بازی از تنه اصلی دستگاه جدا شود. با خرید این نوع واکر، اسباب‌بازی‌ها در سنین بالاتر هم جدا شده و مورد استفاده قرار گیرد.
  • محصولی انتخاب کنید که در ساخت آن از مواد اولیه کمک گرفته شده باشد.‌ دستگاه‌هایی که از مواد بازیافت تولید شده باشند، بوی نامناِسبی دارند. اگر خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهید، بهتر است به کیفیت کالا دقت زیادی داشته باشید.‌

‌۳- دستگاهی را انتخاب کنید که تاشو، قابل حمل و کم وزن باشد. اگر واکر قابلیت تاشوندگی داشته باشد، زمانی که کودک شما ار واکر استفاده نمی‌کند، می‌توانید آن را جمع کنید و در گوشه‌ای قرار دهید.

  • چرخ‌های آن مناسب باشد، لنت‌های ضد لغزش داشته باشد تا کودک به راحتی از آن استفاده کند. در مقایسه کریر بچه با واکر بچه به این نتیجه می‌رسیم که واکرها کمک‌ زیادی به حرکت، راه رفتن و حفظ تعادل کودک می‌کنند و مدت زمان بیشتری مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

مزایای به کارگیری واکر

در مقایسه کریر بچه با واکر بچه به این نتیجه می‌رسیم که هر وسیله‌ای که برای کودک خریداری می‌کنید، دارای مزایا و معایبی هستند که بهتر است بدانید.‌

کمک به ایستادن صحیح، زمانی که کودک شروع به ایستادن می‌کند، نیاز به یک تکیه گاه دارد، زمانی که با کمک واکر می‌ایستد، فشار زیادی به کمر و اندام کودک وارد نمی‌شود.

آموزش راه رفتن در مدت زمان کوتاه، وقتی که کودک شروع به راه رفتن می‌کند، با افزایش اعتماد به نفسش در دوره کوتاهی راه رفتن را به سرعت می‌آموزد.

معایب استفاده از واکر

خطر سقوط کودک، یکی از بزرگ‌ترین معایب استفاده از واکر است. وقتی پدر و مادر کودک را با واکر تنها می‌گذارند، ممکن است دنبال لوازم تیز، پله و یا چیزهای پرخطر برود و گاهی سقوط کند.

قدم برداشتن سریع کودک

زمانی که کودک با واکر حرکت می‌کند، قدم‌های سریع برداشته و ممکن است کنترل واکر از دستش خارح شده و زمین بخورد.

مقایسه کریر بچه با واکر

اگر بخواهید به مقایسه کریر بچه با واکر بچه بپردازیم، بهتر است بدانید که هر کدام کارایی مخصوص خود را  دارند که هر فرد مطابق نیاز و علایق شخصی خود اقدام به خرید این دو وسیله ضروری می‌کنند.

کریر یک وسیله مناسب برای آرام کردن و خواباندن کودک است. کریر فقط در ۶ ماه اول به کار آمده و پس از آن جوابگوی نیاز کودک شما نخواهد بود. گاهی پدر و مادران با توجه به کوتاه بودن زمان کاربرد، آن را خریداری نمی‌کنند.‌

واکر وسیله ای است که از حدود ۱۲ ماهگی به کار گرفته می‌شود و به کودک دلبند شما راه رفتن را آموزش می‌دهد.‌ چرخ‌های این دستگاه به کودک راه رفتن سریع را می‌آموزد. مقایسه کریر بچه با واکر بچه نشان می‌دهد که کودک در اولین لحظات ایستادن از واکر کمک می‌گیرد، در حالی که کریر در رفتارهای بعد ۶ ماه هیچ نقشی ندارد.

اگر تمایل دارید که کودک شما خواب آرام و راحتی داشته باشد، جایش گرم و نرم باشد، کریر بهترین گزینه است. اما اگر سن کودک شما بیشتر از ۶ ماه است و دوست دارید کودکتان روی پای خود بایستد، واکر بهترین همراه است.‌ وقتی به مقایسه کریر بچه با واکر بچه پرداخته می‌شود، همانا پدر و مادر متوجه می‌شوند که هر وسیله جایگاه خاص خود را دارد.

اگر کودک دلبند شما در آستانه ایستادن، قدم زدن و راه رفتن است، به کار گرفتن واکر بچه برایش بسیار جذاب و شیرین است. واکر به کودک فرصت می‌دهد تا با حرکت، تعادل، ایستادن و کشش، عضلات خود را تقویت کند‌. با کمک واکر کودک به دنیای جدید راه یافته و به چیزهای جدید دست می‌یابند. در مقایسه کریر بچه با واکر بچه به این موضوع پی‌ می‌بریم که کریر یک وسیله برای آسایش و راحتی پدر و مادر است، در حالی که واکر دریچه جدیدی به دنیای کودک گشوده و بسیار زیبا و هیجان‌انگیز است.

اگر دوست دارید کودک شما در طول روز تحرک بیشتری داشته باشد، واکر بهترین گزینه است.‌ فرزند شما با کمک واکر می‌تواند خودش را بچرخاند و جهت‌های خود را کنترل کند و این به او امکان می‌دهد تا جهان اطراف را بیشتر شناسایی کند.‌ مقایسه کریر بچه با واکر بچه نشان می‌دهد که کریر کودک در زمان استراحت به کار می‌آید و واکر در زمان بیداری بیشتر کارایی دارد.‌

 از طرفی فعالیت‌هایی مثل رانندگی با واکر، بچه را در موقعیتی قرار می‌دهد که می‌تواند به تعامل با دیگر کودکان در محیط خارج از خانه بپردازد. با کودکان دوست شوند و موقعیت‌های جدید را تجربه کنند.

اگر تمایل دارید، بیشتر با فرزندتان خود  تعامل و ارتباط نزدیک داشته باشید  و به طور مداوم در کنار او باشید، کریر بچه می‌تواند به شما کمک زیادی کند. کریر یک وسیله برای حمل آسان و بی‌ خطر برای نوزاد شما است.

سخن پایانی

زمانی که نوزادی متولد می‌شود، پدر و مادر اقدام به خرید لوازم و اسباب بازی کودک می‌کنند. کریر و واکر از جمله لوازمی است که پدر، مادر برای آرامش و آسایش خود و فرزند خود تهیه می‌کنند. در مقایسه کریر بچه با واکر بچه در می‌یابیم که این دو وسیله مهم دارای فواید و مضراتی هستند. کریر محصولی مناسب برای ۶ ماه اول زندگی بوده و واکر تا ۲ سالگی لازم است. کریر برای حمل نوزاد گزینه خوبی است و در مقابل واکر برای راه افتادن بسیار خوب و جالب است.