مجله مادر و کودک

لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان

لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان

در این مطلب ما به بررسی لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان پرداختیم. یکی از دغدغه­های والدین در هنگام سفر تهیه لوازم کودک است که معمولا آن­ها در تهیه لوازم، سرگردان هستند بنابراین ما به تمامی لوازمی که کودکتان برای سفر نیاز دارد در این مطلب اشاره کردیم.

در سفر برای کودکتان باید لباس، خوراکی و دارو برای برطرف کردن نیاز آن با خود ببرید. هر چه لوازم کودک شما در سفر تکمیل­تر باشد سفرتان راحت­تر انجام می­شود.

فهرست لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان

در این قسمت به طور کلی تمامی لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان را لیست کرده­ایم و به چرایی ضرورت این لوازم­ها می­پردازیم. این لوازم­ها عبارت­‌اند از:

۱-پوشک: از مهم­ترین لوازمی که برای کودک بسیار مهم بوده، پوشک است. اگر به سفری می­روید که به فروشگاه دسترسی ندارید بهتر است چند بسته پوشک بردارید و برای هر دو تا سه ساعت یک پوشاک استفاده کنید. ولی اگر به مکانی می­روید که به فروشگاه دسترسی دارید بهتر است بار خود را سبک کنید و پوشک برای طول سفر بردارید.

۲-شیشه شیر و شیر خشک: با اینکه کودک از سینه شیر می­خورد شما در هر صورت باید در سفر به همراه خود شیرخشک و شیشه شیر ببرید.؛ زیرا کودک ممکن است در شرایطی گرسنه شود که امکان شیردهی به آن وجود ندارد و یا بیشتر از حالت معمول شیر بخورد.

۳-دستمال مرطوب: دستمال مرطوب نیز یکی دیگر از لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان است. از دستمال مرطوب می­توانید برای تمیز و ضد عفونی کردن کودکتان استفاده کنید.

۴-اسباب بازی‌های کودک: اسباب بازی یکی از لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان است؛ زیرا کودک ممکن است هر لحظه برای اسباب بازی خود بهانه بگیرد. داشتن اسباب بازی به شما کمک می­کند آن را سرگرم نگه دارید.

۵-زیر انداز تعویض نوزاد: در سفر ممکن است مکان مناسبی برای تعویض نوزاد وجود نداشته باشد، به همین دلیل شما باید همراه خود زیرانداز تعویض نوزاد داشته باشید و هر جایی که خواستید پوشک را عوض کنید.

۶-کیسه زباله و کیسه مخصوص لباس­های کثیف: بعد از تعویض پوشک کودک باید یک کیسه زباله­ داشته باشید تا آن را درون آن بگذارید تا به سطل زباله برسید. برای لباس­های کثیف هم باید یک کیسه داشته باشید تا آن­ها را به صورت جداگانه نگهداری کنید تا در موقع مناسب آن­ها را بشویید.

۷-مدارک شناسایی: همیشه با خود مدارک شناسایی خودتان به همراه کودکتان را داشته باشید. این مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی، کارت­های بانکی و هر نوع مدرک شناسایی است. مدارک را به صورت جداگانه در کیف مخصوص بگذارید و برای اطمینان می­توانید آن کیف را در گاو صندوق هتل قرار دهید.

۸-صندلی ماشین: صندلی ماشین کودک نیز یکی دیگر از لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان است. معمولا کودکان در سفر بسیار هیجان زده می­شوند مخصوصا اگر سفر با خودرو شخصی باشد. به همین دلیل شما می­توانید از این صندلی برای سلامتی و ایمنی کودکتان استفاده کنید. این نوع از صندلی­های کودک بسیار راحت و برای کودک مناسب هستند.

۹-پتو: از پتوی نوزاد می­توانید استفاده­های مختلفی کنید، در صورت سرد شدن هوا شما می­توانید از آن برای گرم کردن کودک و پوشاندن آن و در هنگام تابش شدید نور خورشید، برای پوشاندن پنجره استفاده کنید.

۱۰-چراغ قوه: نوزاد ممکن است در طول شب به تعویض پوشک یا شیر خوردن نیاز داشته باشد. در این حال باید نور کافی باشد که خواب دیگران را اذیت نکند و به شما برای انجام کار کمک کند.

۱۱-کمک­های اولیه: جعبه کمک­های اولیه از مهم­ترین مواردی است که شما باید حتما در سفر خود آن را داشته باشید. در این جعبه باید وسایلی نظیر لوسیون، پمادهای گزش حشرات و سوختگی، باند برای بستن زخم، کرم، قرص­های مسکن، بتادین و غیره بگذارید.

 شاید پیش خود فکر کنید این وسایل برای شما نیاز نباشد ولی همیشه به یاد داشته باشید که آماده بودن بهتر از این است که در شرایط ضروری این­ها را نداشته باشید. در صورت استفاده از داروی خاص یا قطره، بهتر است آن را به اندازه کافی با خود داشته باشید.

۱۲-آغوشی نوزاد: آغوشی نوزاد کار شما را در سفر بسیار راحت می­کند. آغوشی نوزاد سبب می­شود که نوزاد در مکانی راحت و امن در کنارتان حضور داشته باشد. آغوشی نوزاد به شما نیز کمک می­کند زیرا دست­های شما آزاد است و می­توانید از دستان خود برای کارهای دیگر استفاده کنید.

۱۳-وان­های بادی: اکثر هتل­ها وان مخصوص کودک ندارند. در صورت داشتن نوزاد، وان­های بادی مخصوص کودک را می­توانید با خود ببرید. وان­های مخصوص کودک با استفاده از تلمبه باد می­شوند و شما هر موقع که خواستید می­توانید باد آن را خالی کنید.

این وان­ها به راحتی راه­اندازی می­شوند و شما می­توانید کودک را بدون گرفتاری و دردسر بشویید. از این وان شما می­توانید هم برای حمام کردن نوزاد و هم برای تفریح و سرگرمی­ آن استفاده کنید.

۱۳-کلاه آفتاب گیر: در سفر معمولا وقت خود را در فضای باز می­گذرانید و ممکن است تابش آفتاب شدید و آزاردهنده باشد. در این حال شما نیاز دارید که با خود یک کلاه آفتاب گیر مخصوص کودک ببرید تا در زیر نور آفتاب، اذیت نشود. علاوه بر کلاه می­توانید کرم­های ضد آفتاب مخصوص که برای کودکان تولید می­شوند نیز استفاده کنید.

۱۴-لباس: لباس کودک نسبت به لباس بزرگسالان بسیار زود کثیف می­شود و شما باید برای کودکتان در سفر لباس بیشتری بردارید زیرا ممکن است در طول سفر امکان شستشوی لباس را نداشته باشید. بهتر است لباس گرم نیز برای کودکتان بردارید تا در صورت سرد شدن هوا کودکتان لباس گرم برای پوشیدن داشته باشد.

۱۵-چمدان: چمدان کودک به شما کمک می­کند که لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان را در آن جا دهید و نگران گم شدن آن نشوید.

 لوازمی که می­توانید در این چمدان بگذارید شامل ناخن گیر، حوله حمام، شامپو بچه، پماد سوختگی، دستکش یک بار مصرف، دستمال خشک کن، کلاه، صابون، شانه، مسواک و خمیر دندان، کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده، چند دست لباس راحتی و لباس بیرون، داروهای مورد نیاز کودک، پستانک، پد بهداشتی کودک، گوش‌پاک‌کن، سرلاک، بیسکوییت مادر، بطری آب و غیره است.

علاوه بر موارد گفته شده، میوه و تنقلات، پتو و ملحفه، کالسکه مسافرتی، بالشت، کیسه خواب و غیره از لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان است.

چگونگی تهیه لوازم مورد نیاز کودک در سفر

برای تهیه این لوازم شما باید یک چک لیستی داشته باشید که طبق آن بتوانید به راحتی لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید. بعد از تهیه چک لیست حالا باید فروشگاهی را از بین فروشگاه­های دیگر انتخاب کنید که تمامی این موارد را داشته باشد. ما به شما فروشگاه اینترنتی لیتاما را پیشنهاد می­دهیم.

این فروشگاه که مربوط به لوازم کودک و مادر است، بسیار جامع بوده و محصولات آن از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار است. از اهداف این فروشگاه می­توان به دسترسی راحت برای خرید، ارائه محصولات اورجینال و باکیفیت و صرفه جویی در هزینه و زمان اشاره کرد.

قبل از خرید چمدان کودک باید قیمت چمدان کودک را از چندین فروشگاه بررسی کنید. تنوع محصولات سبب تنوع قیمت نیز می­شود. شما با بررسی محصولات مختلف در این سایت می­توانید بهترین محصول را برای کودکتان انتخاب کنید.

 این کار صرفا برای خرید چمدان نیست بلکه شما می­توانید قیمت لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان به خصوص قیمت صندلی ماشین کودک را در بیاورید و بعد خریداری کنید.

نکاتی در رابطه با سفر با کودک

شما باید از قبل برای سفر خود را آماده کنید و در ابتدا چک لیستی از تمامی مواردی که می­خواهید با خود ببرید، تهیه کنید. از کیف و کیسه­های ضد آب برای حمل و نگهداری لوازم خود استفاده کنید. یک دست لباس را در دسترس خود بگذارید تا هر وقت خواستید در دسترستان باشد.

در کیسه­ای جداگانه مایعات و داروها را بسته بندی کنید. برای وسایل الکتریکی خود یک شارژر، باتری اضافی و پاوربانک در دسترس داشته باشید. در اختیار کودک همیشه شماره­های اضطراری را قرار دهید.

برای سفر باید برنامه ریزی شما اعم از طول مسیر، اقامتگاه و وسیله حمل و نقل دقیق باشد. برای دسترسی بهتر به لوازم کودک بهتر است آن­ها را در کیفی جدا از وسایل دیگر قرار دهید. با در نظر قرار دادن مقصد کودک، از قبل برای برنامه غذایی کودکتان برنامه بچینید و آن­ها را در دسترس خود بگذارید.

برای کودکان زیر دو سال ظروف مخصوص، مواد غذایی لازم و آب خنک را به همراه داشته باشید. در کیف خود همیشه یک اسباب بازی ساده داشته باشید. تا سعی دارید بار خود را سبک بچینید زیرا هر لحظه در سفر کودک به آغوشتان نیاز خواهد داشت، در آن لحظه شما باید بتوانید کودک را بغل بگیرید.

نتیجه گیری

در این مطلب ما به طور کلی به بررسی لوازم مورد نیاز در هنگام سفر برای کودکان پرداختیم. برای شما لیستی آماده کردیم که بتوانید با استفاده از آن لوازم کودک را تهیه کنید. در ادامه به چگونگی تهیه لوازم مورد نیاز کودک در سفر و بعد از آن به بررسی نکاتی در رابطه با سفر کودک پرداختیم که شما را از هر نظر برای سفری راحت و ایمن به همراه کودک مطمئن می­کند. امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد.