مجله مادر و کودک

مقایسه ماشین شارژی و موتور شارژی

مقایسه ماشین شارژی و موتور شارژی

امروز در مقایسه ماشین شارژی و موتور شارژی، می‌خواهیم به شما عزیزان بگوییم که کدام یک را بهتر است برای فرزندان خود بخرید. ما به عنوان پدر و مادر چیزی جز بهترین‌ها برای فرزندانمان نمی‌خواهیم و وقتی نوبت به اسباب‌بازی‌ها می‌رسد، ما تمایل داریم به سراغ اسباب‌بازی‌هایی برویم که به آنها کمک می‌کند چیزی یاد بگیرند.

ماشین و موتورهای اسباب بازی برقی، نسخه مینیاتوری وسایل نقلیه مدرنی که می‌توانند رانندگی کنند، نمونه‌ای عالی از یک اسباب بازی آموزشی هستند. این اسباب‌بازی‌های خلاقانه به کودک شما کمک می‌کنند تا خلاق‌تر باشد و تکنیک‌های جدیدی برای بازی کردن به او بیاموزد. در ادامه ابتدا ویژگی‌های ماشین شارژی و سپس موتور شارژی را خدمت شما عزیزان عنوان خواهیم کرد.

مقایسه ماشین شارژی و موتور شارژی + ویژگی‌ها

در اینجا ویژگی‌های اصلی ماشین اسباب‌بازی برقی برای کودکان، آورده شده است. اگر به فکر خرید یک ماشین اسباب‌بازی برقی هستید اما هنوز مطمئن نیستید، این ویژگی‌ها را بخوانید تا به این نتیجه برسید که ماشین اسباب‌بازی برقی برای کودک شما مفید است یا خیر.

مهارت‌های حرکتی را توسعه می‌دهد

ماشین‌های برقی بچه‌ها مهارت‌های حرکتی ظریف کودک را توسعه می‌دهند و هماهنگی چشم و دست و مهارت آنها را بهبود می‌بخشند. این ماشین‌های اسباب‌بازی به بچه‌های شما اجازه می‌دهند تا وسیله نقلیه را به صورت دستی با عملیات الکتریکی منطبق بردارند، حمل کنند و بکشند.

فعالیت‌های خارج از منزل را تشویق می‌کند

در مقایسه ماشین شارژی و موتور شارژی، بیشتر والدین ترجیح می‌دهند ماشین را انتخاب کنند، زیرا باعث می‌شوند فرزندانشان در محیطی بیرون از خانه بزرگ شوند. با ماشین اسباب‌بازی برقی، بچه‌های شما می‌توانند فعالیت بدنی کافی داشته باشند و چیزهای جدیدی را در محیط بیرونی خود کشف کنند.

احساس استقلال بیشتر

بچه‌ها اغلب به والدین خود وابسته هستند. اما همانطور که رشد می‌کنند، سعی خواهند کرد فعالیت‌های خاصی را خودشان انجام دهند. ماشین اسباب بازی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا هوشیارتر شوند و در اوایل زندگی با موانع مقابله کنند. احساس هیجان‌انگیز موفقیت و کنترل بر چیزی بسیار کوچک می‌تواند عزت نفس، اعتماد به نفس و تحلیل خود را بهبود بخشد.

یک گزینه ایمن برای فضای باز

کارهای مختلفی وجود دارد که می‌خواهید به عنوان یک والدین مسئول انجام دهید و طبیعی است که نگران امنیت آنها باشیم. با این حال، می‌توانید مطمئن باشید که ماشین‌های اسباب بازی برقی برای فرزندان شما ایمن هستند. بیشتر ماشین‌های اسباب‌بازی برقی، اسباب‌بازی‌های بادوام باتری‌دار دارای آپشن‌های داخلی مانند سیستم کنترل از راه دور والدین، کمربند ایمنی، ترمزهای اضطراری و قفل‌های ایمنی هستند. این گزینه‌ها احتمال آسیب را به حداقل می‌رساند. اما صرف‌نظر از ویژگی‌های ایمنی، والدین باید بر فرزندان خود نظارت کنند تا ببینند که آیا وسایل حفاظتی خود را در دست دارند یا خیر و با سرعت رانندگی نمی‌کنند.

تخیل بهبود یافته برای کودک شما

بچه‌ها به طور طبیعی حس تخیل زنده‌ای دارند. سخت است بگوییم چه چیزی تخیل آنها را الهام می‌بخشد. یک ماشین اسباب بازی کوچک می‌تواند به آنها انگیزه دهد که در آینده فرد مهمی باشند. آنها می‌توانند به دنیای فانتزی خود لغزش کنند، جایی که می‌توانند چیزهای جدیدی را به تنهایی کشف کنند.

درک ارزش خودبازی

اگر به دنبال راهی برای کمک به فرزندتان در یادگیری خودبازی هستید، یک ماشین شارژی می‌تواند به شما کمک کند. اما چگونه؟ وقتی آنها در ماشین اسباب بازی برقی می‌نشینند، یاد می‌گیرند که چگونه مانورهای فرمان آنها را به جهات مختلف می‌برد. آنها به طور فعال با محیط اطراف خود درگیر هستند تا بهترین تصمیم را برای مسیر خود بگیرند.

ویژگی‌های موتور شارژی برای کودکان

در مقایسه ماشین شارژی و موتور شارژی، به نظر موتور شارژی نیز یک اسباب‌بازی فوق‌العاده برای کودکان خردسالی است که به موتور سیکلت یا وسایل نقلیه  علاقه دارند. به نظر می‌رسد ترکیبی از ارزش آموزشی و سرگرم کننده را ارائه می‌دهد، چیزی که همیشه در مورد اسباب بازی‌های کودکان یک مزیت است. در اینجا خلاصه‌ای از ویژگی‌ها و مزایای آن آورده شده است:

طراحی واقع گرایانه

طراحی موتور شارژی کودک شبیه موتور سیکلت واقعی است. موتور با باتری، کامل با چراغ‌های چشمک زن و صدای آژیر می‌تواند به تحریک تخیل کودک کمک کرده و زمان بازی را جذاب تر کند.

ایمنی

موتور شارژی دارای چرخ‌های پشتیبانی و ویژگی‌های ترمز خودکار عالی برای اطمینان از ایمنی کودک در هنگام موتور سواری است.

رشد مهارت

استفاده از موتور می‌تواند به رشد مهارت‌های حرکتی مهم کودکان از جمله هماهنگی و تعادل کمک کند. این موضوع می‌تواند به ویژه برای کودکان در محدوده سنی ۳-۷ سال مفید باشد.

چرخ‌های آموزشی

گنجاندن چرخ‌های آموزشی لایه‌ای از ایمنی را فراهم کرده و به کودک کمک می‌کند تا یاد بگیرد که چگونه در موتور تعادل برقرار کند. که یک مهارت مفید برای زندگی است.

لاستیک‌های همه کاره

لاستیک‌های ضد لغزش و مقاوم در برابر سایش موتور را برای شرایط مختلف جاده مناسب می‌کند و به تطبیق پذیری آن می‌افزاید.

نکات قابل تامل در مورد موتور شارژی کودکان

عمر باتری: ۱-۲ دقیقه زمان بازی ممکن است برای برخی از بچه‌ها کمی کوتاه باشد. بنابراین لازم است انتظارات را مدیریت کنید یا برای زمانی که باتری نیاز به شارژ مجدد دارد، فعالیت‌های دیگری برنامه ریزی کنید.

محدوده سنی: موتور شارژی کودک برای کودکان ۳ تا ۷ ساله مورد هدف قرار می‌گیرد. بنابراین ممکن است برای بچه‌های بزرگتر مناسب نباشد.

فضا: با توجه به اینکه یک اسباب بازی سواری است، شما به فضای کافی در خانه یا حیاط خود نیاز دارید تا کودک بتواند ایمن سوار شود.

نظارت: با وجود ویژگی‌های ایمنی موتور، نظارت بزرگسالان همیشه هنگام سوار شدن کودکان خردسال توصیه می‌شود.

به طور کلی، موتور برقی بچه‌ها محصولی کاملاً فکر شده به نظر می‌رسد که می‌تواند هم ارزش سرگرمی و هم ارزش آموزشی ارائه دهد. این یک هدیه عالی برای هر کودک خردسالی است که علاقه‌مند به موتور سیکلت یا ایفای نقش به عنوان یک افسر  پلیس باشد.

موتور شارژی برای کودکان را از کجا و با چه قیمتی پیدا کنیم؟

اگر کودک شما علاقه زیادی به ماشین شارژی و موتور شارژی دارد، چرا آ راا به او هدیه نمی‌دهید؟ البته توجه داشته باشید که برخی از اسباب بازی‌های برقی کودکان در نوع خود اسباب بازی باقی می‌مانند. بنابراین نباید در جاده‌ها بلکه فقط در فضاهایی که مخصوص عابران پیاده است استفاده شوند.

مدل‌های ۲ تا ۶ سال

ماشین شارژی و موتور شارژی کودکان به طور کلی از ۲ سالگی در دسترس است:

 • یک باتری قابل شارژ از ۶ ولت که استقلال آن اغلب بین ۱ تا ۲ ساعت بسته به ظرفیت ذخیره انرژی باتری است.
 • یک شتاب دهنده روی دسته؛
 • ترمز پدال؛
 • چرخ با یا بدون تثبیت کننده
 • مدل‌های در نظر گرفته شده برای کودکان ۲ تا ۶ ساله می‌توانند با سرعت بین ۵ تا ۱۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند.

مدل‌های ۶ یا ۹ ساله

برخی از مدل‌های پیچیده‌تر اما قدرتمندتر برای کودکان بالای ۶ سال یا حتی حداقل ۹ سال برای برخی موتورسیکلت‌ها در نظر گرفته شده است: آنها می‌توانند به سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت برسند. این موتورسیکلت‌ها دیگر اسباب بازی نیستند، بلکه وسایل نقلیه‌ای خواهند بود که بسته به نوع موتور سیکلت می‌توانند در جاده یا خارج از جاده تردد شوند. اکثر این موتورسیکلت‌های برقی مجهز به موارد زیر هستند:

 • یک موتور الکتریکی با توان حداکثر ۸۰۰ وات که توسط یک باتری ۲۴ تا ۳۶ ولت تغذیه می‌شود.
 • چرخ‌های ۸ یا ۱۰ اینچی
 • سیستم تعلیق مارپیچ
 • صفحه نمایش با کنترل سرعت و نشانگر میزان شارژ باتری
 • ترمزهای دیسکی در جلو و عقب.

خوب است بدانید: ایمنی کودک ضروری است و برخی از مدل‌های موتورسیکلت برقی برای کودکان محدودیت دارند. سرعت توسط یک قفل با کلید محدود می‌شود و به شما امکان می‌دهد سرعت را ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش دهید.

مزایای ماشین شارژی و موتور شارژی برای کودکان

هدیه دادن یک موتور شارژی و ماشین شارژی کودک به فرزندتان راهی است تا قبل از رسیدن به سن قانونی برای گرفتن گواهینامه، او را با یادگیری نحوه رانندگی موتورسیکلت یا ماشین آشنا کنید. این مینی ماشین‌ها چندین مزیت دارند. در واقع آنها عبارتند از:

ساکت: هیچ گونه آلودگی صوتی برای اطرافیان شما ایجاد نمی‌کنند.

عملی: به نگهداری کمی نیاز دارند.

اقتصادی: به دلیل نداشتن موتور حرارتی، سوخت مصرف نمی‌کنند.

زیست محیطی: بدون انتشار CO2، موتور الکتریکی آنها آلودگی ایجاد نمی‌کند.

خوب است بدانید: موتورسیکلت برقی کودکان دارای عناصر ایمنی مانند پایه قاب تقویت شده است که مقاومت در برابر ضربه را تضمین می‌کند. در تمام موارد استفاده از کلاه ایمنی واجب و حضور بزرگسال ضروری است.

ماشین شارژی و موتور شارژی برای کودکان را از کجا و با چه قیمتی پیدا کنیم؟

با توجه به مدل ماشین شارژی و موتور شارژی و سن کودک، امکان خرید آنها وجود دارد. قیمت ماشین اسباب بازی برقی و موتور شارژی بسته به موارد زیر متفاوت است:

 • قدرت موتور
 • اندازه موتور سیکلت
 • آپشن‌ها
 • جنس قطعات
 • شرکت سازنده

سخن پایانی

استفاده از ماشین شارژی و موتور شارژی مهارت‌های شناختی کودکان شما را همراه با توسعه STEM که از بهبود فعالیت‌های مغز پشتیبانی می‌کند، بهبود می‌بخشد. همچنین خلاقیت درونی، زبان و مهارت‌های اجتماعی آنها را توسعه می‌دهد.

اگر به دنبال اسباب‌بازی‌هایی هستید که توانایی‌های شناختی آن‌ها را توسعه دهد، ماشین‌های اسباب‌بازی و موتورهای برقی یکی از بهترین گزینه‌های موجود هستند. لیتاما انتخاب را برای شما ساده‌تر کرده است. به یاد داشته باشید که یک وسیله نقلیه مناسب سن کودک خود را انتخاب کنید.