مجله مادر و کودک

معرفی ۱۰ اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه‌ها

اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه

بهترین اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه کدام است؟ اسباب‌بازی‌های آموزشی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا مهارت‌های مختلفی را که در زندگی به آن‌ها نیاز دارند بیاموزند. تیم ما در لیتاما آماده کمک به شما در این زمینه خواهد بود. ما معتقدیم که یادگیری کودکان در بازی است و طیف وسیعی از اسباب‌بازی‌ها را به کودکان پیشنهاد می‌کنیم که با آن‌ها بازی کنند. در ادامه ۱۰ مورد از بهترین اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه‌ها را ذکر کرده‌ایم. اما قبل از هرچیز به دو سوال مهم درباره اسباب بازی فکری پاسخ خواهیم داد.

چرا اسباب بازی‌های آموزشی اینقدر مهم هستند؟

اکثر مردم اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه را چیزی برای سرگرم کردن او می‌دانند. در حالی که این قطعاً یکی از عملکردهای مهم اسباب‌بازی‌ها است، آنها همچنین می‌توانند نقشی حیاتی در آموزش کودک شما داشته باشند. اسباب بازی‌های آموزشی به رشد مهارت‌های ضروری مانند حل مسئله، مهارت‌های حرکتی ظریف و منطق کمک می‌کنند. آنها کودکان را در معرض مفاهیم جدید قرار می‌دهند و به آنها کمک خواهند کرد تا مهارت‌های خود را توسعه دهند. هر چه کودک مهارت‌های بیشتری داشته باشد، آمادگی بیشتری برای مدرسه و به طور کلی زندگی خواهد داشت.

علاوه بر این، بازی‌های فکری مانند اسباب بازی پازل به کودکان کمک می‌کنند تا خلاقیت و تخیل خود را توسعه دهند. این نوع اسباب‌بازی‌ها بچه‌ها را تشویق خواهند کرد که خارج از چارچوب فکر کنند و ایده‌های جدیدی ارائه دهند. این یک مهارت ارزشمند است که در طول زندگی به آنها خدمت خواهد کرد. اما شاید مهم ترین دلیل سرمایه گذاری روی اسباب بازی‌های آموزشی این باشد که آنها به سادگی یادگیری را سرگرم کننده می‌کنند! و زمانی که یادگیری سرگرم کننده باشد، احتمال اینکه ادامه یابد بیشتر است!

اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه

همانطور که هر والدینی می‌داند، اسباب‌بازی‌های زیاد می‌توانند به سرعت به خانه‌ای منجر شوند که احساس می‌شود توسط دایناسورهای پلاستیکی و عروسک‌های باربی تسخیر شده است. اما از طرف دیگر، کودکی که اسباب‌بازی‌های کمی داشته و اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه و یا اسباب بازی فکری دخترانه ندارد، می‌تواند خسته و بی‌قرار شود.

بنابراین عدد کامل چیست؟ پاسخ ممکن است بسته به کودک متفاوت باشد، اما یک قانون خوب این است که تعداد اسباب‌بازی‌ها را به چیزی که در جعبه اسباب‌بازی جا می‌شود محدود کنید. به این ترتیب، کودکان می‌توانند همه گزینه‌های خود را به یکباره ببینند و کمتر دچار سردرگمی یا ناامیدی می‌شوند. علاوه بر این، با در دسترس داشتن چند اسباب بازی در یک زمان، کودکان به احتمال زیاد با هر کدام برای مدت زمان طولانی بازی می‌کنند، که می‌تواند منجر به سطوح عمیق تر تعامل و یادگیری شود.

۱٫     اکشن فیگورها و عروسک‌ها

مطالعات نشان داده است که بازی عروسک و بازی اکشن فیگور به رشد همدلی و مهارت‌های اجتماعی کودکان کمک می‌کند. بازی با عروسک‌ها و فیگورهای اکشن به کودک این امکان را می‌دهد که احساس قدرت شخصی خود را در دنیای واقعی احساس کند. این دنیای آنهاست و آنها قوانین را ایجاد خواهند کرد که این به القای اعتماد به نفس کمک می‌کند.

۲٫     وسایل نقلیه کنترل از راه دور

یکی دیگر از بهترین اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه‌ها، ماشین شارژی است. ماشین‌های کنترل‌شده از راه دور ممکن است در نگاه اول آموزشی به نظر نرسند، اما برخی کودکان و والدین ادعا دارند که به من چیزهای زیادی در مورد مواد، ساخت، نحوه عملکرد مکانیک‌های اولیه یک خودرو، مانند سیستم تعلیق، دیفرانسیل، الکترونیک و… یاد دادند.

۳٫     آموزش با کارت‌های فلش حسی کودک

این فلش کارت‌ها برای کمک به کودک شما برای تمرکز توجه و بهبود رشد مغز عالی هستند. از این کارت‌ها می‌توان برای سرگرم کردن کودک، تقویت قدرت گردن و عضلات چشم و همچنین توسعه تمرکز و تمرکز او استفاده کرد.

۴٫     اسباب بازی‌های چوبی

ما عاشق اسباب بازی‌های سنتی ساخته شده از مواد پایدار و بدون پلاستیک هستیم. به علاوه اسباب بازی‌های چوبی بسیار ساده و زیبا هستند. بیایید زمان بازی را سازگار با محیط زیست کنیم!

۵٫      توپ

توپ‌ها اسباب بازی‌های سرگرم کننده، ارزان و همه کاره بوده که اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه و دختر بچه هستند. همه بچه‌ها از لگد زدن، گرفتن، غلتیدن، جهش و پرتاب یک توپ خوب سود می‌برند. بازی با توپ به رشد هماهنگی، مهارت‌های حرکتی، آگاهی، حل مسئله، تعادل و حتی مهارت‌های زبانی، ارتباطی و اجتماعی کمک می‌کند. بهترین بازی‌های توپ نیز بازی‌های مشارکتی هستند. بازی با توپ صبر، نوبت کاری و اخلاق ورزشی را به ما می‌آموزد و داشتن و به اشتراک گذاشتن آن یک راه عالی برای بچه‌ها برای شکستن یخ و پیدا کردن دوستان جدید است.

۶٫     بازی‌های رومیزی از همه نوع

بازی‌های رومیزی باعث گذراندن وقت با خانواده می‌شود. آنها همچنین به فرزند شما کمک می‌کنند قوانین را یاد بگیرد و دستورالعمل‌ها را دنبال کند، که در مدرسه یا هنگام یادگیری ورزش مفید خواهد بود.

۷٫     بلوک‌های ساختمانی

بچه‌های کوچک به سرعت مفهوم گرانش را با کوبیدن بر روی یک دسته از بلوک‌ها یاد می‌گیرند. بلوک‌های سازنده از نظر علمی ثابت شده است که از رشد مهارت‌های اجتماعی، تفکر انتزاعی، خلاقیت، تفکر ریاضی، سواد و غیره پشتیبانی می‌کند.

۸٫     لوازم هنری

خریداری اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه مشارکت در خلق هنر و قدرت مغز او را افزایش می‌دهد. در حالی که لوازم هنری کاملاً اسباب بازی نیستند، اما رفتن به سوی هنر خلاقیت و تفکر تخیلی را تشویق می‌کند. در قرن بیست و یکم اینها مهارت‌های حیاتی هستند که شاخص‌های موفقیت آینده خواهند بود. کودکان و بزرگسالان به طور یکسان از هنر برای کمک به پردازش دنیای خود و مقابله با احساسات استفاده می‌کنند.

۹٫     LEGO®

البته LEGO®  همیشه انتخاب شماره یک ما است. بازی کردن و ایجاد مینی فیگورهای LEGO به کودکان همان مهارت‌هایی را می‌دهد که با استفاده از یک عروسک یا اکشن فیگور یاد می‌گیرند. به علاوه شما می‌توانید شخصیت‌های خود را بسازید، جهان‌های آنها را شکل دهید و داستان‌های خود را اختراع کنید!

۱۰٫آلات موسیقی

استفاده از آلات موسیقی یک راه عالی برای کودکان برای کشف صدا و موسیقی است. آنها همچنین به تقویت هماهنگی چشم و دست کمک می‌کنند، زیرا نوزادان به سمت سازها می‌آیند و سعی می‌کنند آنها را وادار به تولید صدا کنند. نوزادان از ۲۴ ماهگی به موسیقی واکنش نشان می‌دهند!

۴ نکته برای انتخاب بهترین اسباب بازی‌های آموزشی برای کودک

بعد از صحبت در مورد بهترین اسباب بازی‌های آموزشی برای کودک خود، ۴ نکته وجود دارد که برای خرید موفق باید بدانید:

۱٫ بر اساس سن خرید کنید

انواع مختلفی از اسباب‌بازی‌های آموزشی در بازار مانند پازل کودکان وجود دارد، بنابراین انتخاب اسباب‌بازی‌های مناسب برای سن و سطح رشد کودک بسیار مهم است. در غیر این صورت، کودک ممکن است از اسباب بازی ناامید یا بی حوصله شود.

۲٫ علایق فرزندتان را در نظر بگیرید

اسباب‌بازی‌های آموزشی به این معنی نیست که باید بیرون بروید و اسباب‌بازی‌های تصادفی بخرید، در عوض، علایق فرزندتان را در نظر بگیرید و بهترین اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه را خریداری کنید. به عنوان مثال، کودکی که دایناسورها را دوست دارد، به بازی با اسباب‌بازی‌هایی با تم دایناسور علاقه بیشتری خواهد داشت تا با انواع دیگر اسباب‌بازی‌ها.

۳٫ به دنبال اسباب بازی‌هایی باشید که حل مسئله و تفکر خلاق را تشویق می‌کند

بهترین اسباب بازی‌ها آنهایی هستند که به کودکان اجازه می‌دهند از تخیلات خود و از مهارت‌های حل مسئله خود استفاده کنند. به دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که می‌توانند به روش‌های مختلف مانند بلوک‌های ساختمانی یا پازل استفاده شوند و کودکان را تشویق کنید تا به راه‌های مختلف بازی با آنها فکر کنند. این اسباب‌بازی‌ها باید خلاقیت و تخیل کودک را برانگیزد، نه اینکه روش خاصی را برای بازی دیکته کند.

۴٫ اسباب‌بازی‌های بادوام و ایمن را انتخاب کنید

مهم است که اسباب‌بازی‌های آموزشی را انتخاب کنید که از مواد باکیفیت ساخته شده و برای کودکان بی‌خطر باشند. از خرید هر گونه اسباب بازی با قطعات کوچک یا لبه‌های تیز که می‌تواند خطر خفگی را ایجاد کند خودداری کنید. بنابراین، اسباب بازی‌هایی را انتخاب کنید که بادوام ساخته شده و دارای حداقل قطعات هستند. این اسباب‌بازی‌ها در برابر سختی‌های محیط بازی مقاومت می‌کنند و کمتر برای بچه‌های کوچک‌تر خطرناک هستند.

سخن پایانی

امروز در لیتاما درباره اسباب بازی فکری مناسب پسر بچه صحبت کردیم؛ اسباب بازی‌ها توانایی آموزش بدون کسل کننده بودن را دارند و می‌توانند حتی دشوارترین مفاهیم را سرگرم کننده جلوه دهند. به همین دلیل است که کودک شما باید چند اسباب بازی آموزشی در جعبه اسباب بازی خود داشته باشد. از فلش کارت‌های ساده گرفته تا پازل‌های پیچیده، این اسباب بازی‌ها می‌توانند به کودکان کمک کنند تا مهارت‌های مهمی مانند تفکر انتقادی و حل مسئله را توسعه دهند و تحریک حسی را فراهم کنند.

 به علاوه، آنها فقط برای بچه‌ها نیستند و حتی بزرگسالان نیز می‌توانند از بازی با اسباب بازی‌های یادگیری بهره ببرند. بنابراین، اگر به دنبال بهترین اسباب‌بازی‌های آموزشی می‌گشتید، اکنون فهرست کاملی با هر آنچه که نیاز دارید بسته به سن کودکتان دارید!