مجله مادر و کودک

معرفی شیشه شیرهای ضد نفخ

معرفی شیشه شیر های ضد نفخ

هیچ غذایی جای شیر مادر را نمی‌گیرد، اما گاهی به دلایل مختلفی ممکن است نوزاد نتواند از نعمت شیر مادر بهره مند شود. در شرایطی که نوزاد نمی‌تواند از شیر مادر تغذیه کند، تامین‌غذای فرزند، یکی از اصلی‌ترین وظایف مادر محسوب می‌شود. گاهی مادر مجبور می‌شود شیر و  آب میوه را به کمک شیشه شیر به فرزند خود بدهد. انتخاب یک شیشه شیر ضد نفخ می‌تواند کمک بسیاری به مادر نماید. معرفی شیشه‌ شیر های ضد نفخ می‌تواند بهترین به مادر باشد.

دلایل نفخ نوزاد

نفخ یا دل درد نوزاد یکی از اصلی‌ترین بیماریی‌هاییست که نوزادان در روزهای اول تولد گرفتار آن هستند. نفخ نوزاد به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. شیر مهم‌ترین دلیل نفخ نوزاد است.‌ در کنار شیر عوامل دیگری موجب بروز کولیک روده در نوزادان می‌شوند که شامل، گریه مداوم، کامل نشدن دستگاه گوارش نوزاد، حساسیت‌های دوران نوزادی و حتی سرماخوردگی می‌باشد. یکی از رایج‌ترین دلایل بروز نفخ در نوزادان روش نامناسب شیر خوردن است. دل درد‌های روزهای اول تولد ارتباط تنگاتنگی با دستگاه شیشه شیر نوزاد دارد.‌ زمانی که مادر برای شیردهی از شیشه ضد نفخ استفاده نمی‌کند، نوزاد دچار دل‌دردهای شدید و ناراحتی روده می‌شود.‌ یکی از نشانه‌های آن گریه مداوم کودک است.‌

وقتی  کودک گریه می‌کند، هوای زیادی وارد معده او شده و دل دردش افزایش می‌یابد.‌ در چنین شرایطی  معرفی شیشه شیر های ضد نفخ به مادر کمک زیادی خواهد کرد.‌ انتخاب یک شیشه شیر ضد نفخ و مطابق با استاندارد سلامت نوزادان به کاهش درد‌های شکمی کودکان کمک شایانی می‌کند.‌

بهترین شیشه شیر ضد نفخ نوزاد

استفاده از شیشه غیر استاندارد موجب بروز کولیک، ناراحتی معده و حتی رفلاکس در نوزادان می‌شود.‌ زمانی که هوا وارد معده نوزاد می‌شود، خلاف جهت روده شروع به حرکت می‌کند و چنانچه مسیر روده باز نباشد، موجب پیدایش درد در بدن نوزاد خواهد شد. برند و فروشگاه لیتاما تمامی محصولات مورد نیاز کودک به ویژه شیشه شیر ضد نفخ را به فروش می‌رساند.

در زمان معرفی شیشه شیر های ضد نفخ دقت کنید تا دلایل خرید این محصول را به خوبی شرح دهید. در این فروشگاه می‌توانید از قیمت شیشه شیر مطلع شده و خریداری کنید.

 عواملی که موجب ورود هوا به معده و روده کودک می‌شوند:

  • اشتباه به دهان گرفتن شیشه شیر
  • سر شیشه نامناسب
  • خارج شدن مقدار زیاد و یا خیلی کم شیر در زمان  مکیدن نوزاد
  • انتخاب شیشه شیر بدون توجه به سن کودک
  • فرم شیشه شیر

 شناخت و معرفی شیشه شیر های ضد نفخ برای نوزادن

بهترین تغذیه برای کودک شیر مادر است. اما گاهی نوزادی به دلایلی  از آن محروم است و مجبور به استفاده از شیر خشک می‌‌شود. برای مصرف شیر خشک بهتر است از شیشه شیر ضد نفخ کمک گرفته شود. شیشه شیرهای متفاوتی با طراحی مدرن در بازار عرضه شده‌اند که می‌توانند کمک زیادی به تغذیه کودک می‌کنند.

شیر شیر نوزاد مدل کلاسیک

این شیشه شیر سالیان سال است که در کنار مادران ایستاده است. با ظاهری قدیمی و بلند و باریک که از دو جنس پلاستیک و شیشه تولید می‌شود. از مهم‌ترین مزایای این شیشه عالی این است که به راحتی  شسته شده و مجدد قابل استفاده است. تنها نقص این شیشه این است که هیچ راه حلی برای جلوگیری از ورود هوا به دهان کودک تعبیه نشده است.

شیشه شیر مدل طبیعی

این شیشه شیر دارای طراحی جدید است‌. فرم این محصول به گونه‌ای است که از ورود هوا به داخل معده کودک و بروز دل درد پیش‌گیری می‌کند. درب این شیشه بسیار عالی و باکیفیت است. فرم درب بطری به گونه‌ای است که گاهی برای شیشه‌های برندهای دیگر هم به کار گرفته می‌شود. در معرفی شیشه شیر های ضد نفخ باید گفت رمز موفقیت و محبوبیت این شیشه فرم درپوش آن است.

شیشه شیر زاویه دار

شیشه شیر زاویه دار با شکلی جدید و متفاوت برای آسایش پدر و مادرها روانه بازار شده است. مادران، پرستاران عزیز می‌دانند که به هنگام شیر خوردن، شیشه شیر باید به صورت کج و زاویه دار نگاه داشته شود. اگر شیشه به صورت زاویه دار گرفته شود، از جمع شدن هوا در داخل بطری جلوگیری خواهد کرد.

با توجه به اینکه بیشتر مادران به حالت خوابیده شیر می‌دهند، شیشه شیر خمیده بهترین شبیه‌ سازی به شیردهی طبیعی است. مادران گرامی برای پیش‌گیری از ورود هوای زیاد می‌توانند از شیشه شیر زاویه دار با  پستانک مناسب بهره برداری کنند. پزشکان و متخصصان در معرفی شیشه شیر های ضد نفخ، نمونه شبیه سازی را بیشتر سفارش کرده‌اند.

شیشه شیر نوزادی مدل آستردار

شیشه شیر آستر دار یک محصول یک بار مصرف است. اما در حقیقت کارایی بیشتری دارند و یک بار مصرف نیستند. در این نوع شیشه هنگام پر کردن شیر یک آستر یا محافظ پلاستیکی استریل روی درب بطری جاسازی می‌شود که با بستن درب بطری محکم می‌شود. این محافظ استریل در زمان شیر خوردن فروکش می‌کند تا بتواند حباب‌های هوا از بین می‌برند. این محافظ پس از اتمام شیر، دور ریخته می‌شود.

انتخاب‌ پستانک مناسب شیشه شیر نوزادی

انتخاب پستانک با کیفیت، یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب بهترین شیشه شیر نوزاد است. به جرات می‌توان گفت انتخاب پستانک مهم‌تر از انتخاب شیشه است. در زمان معرفی شیشه شیر های ضد نفخ به مادران گرامی دقت کنید تا یک پستانک خوب و با کیفیت هم معرفی کنید. پدر، مادر و پرستار گرامی؛ هر پستانکی به هر شیشه‌ای سازگار نیست. قبل از خرید پستانک به سازگاری این دو با هم دقت ‌کافی داشته باشید.

قابلیت کنترل هوا

برخی از پستانک‌ها امکان کنترل هوا را دارند، یعنی از جمع شدن گاز در معده نوزاد پیش‌گیری می‌کنند. با خرید این محصول به میزان قابل توجهی درد نوزاد کاهش می‌یابد.

پستانک طبیعی

بعضی از پستانک‌های شیشه شیر نوزاد به شکل کاملا طبیعی تولید می‌شوند و شباهت بسیاری به فرم سینه مادر دارند. این محصولات جدیدترین نوع پستانک برای نوزادان محسوب می‌شوند‌. قیمت پستانک طبیعی نسبت به کارایی آن چندان بالا نیست.

پستانک شیشه شیر با مدل ارتودنسی

بسیاری از دندانپزشکان بر این باور هستند که مکیدن پستانک در تغییر شکل دندان شیری کودک نقش مهمی دارد. یعنی گاهی نوع مکیدن منجر به  تغییر فرم دندان‌ها می‌شود. اما فرم جدیدی از پستانک‌های ارتودنسی در بازار یافت می‌شوند که از تغییر فرم دندان‌های نوزاد شما پیشگیری می‌کنند. اگر نوزاد شما در حال درآوردن دندان است، پستانک ارتودنسی به شما می‌شود. پستانک ارتودنسی محصولی مطابق با علم روز و فناوری نوین است که طرفداران بیشتری دارد.

سایز پستانک

در زمان انتخاب پستانک دقت کافی داشته باشید تا مناسب سن نوزاد خریداری کرده باشید. اگر نوک پستانک مناسب سن نوزاد نباشد، کودک تغذیه خوبی نخواهد داشت. چنانچه پستانک برای کودک بزرگ باشد، نوزاد توانایی کنترل آن را نداشته و ممکن است شیر زیادی وارد حلق کودک شود.‌ معرفی شیشه شیر های ضد نفخ به همراه یک پستانک با جنس و سایز مناسب می‌تواند بهترین کمک به مادر باشد.

چگونگی به کار گرفتن شیشه شیر ضد نفخ نوزاد

به کار گرفتن شیشه شیر دربردارنده نکات مهمی است.‌ اگر شیشه شیر به خوبی و دقت به کار گرفته شود، علاوه بر تضمین سلامت کودک شما، عمر طولانی تری خواهد داشت. انتخاب یک محصول با کیفیت از بروز دل دردهای دوران نوزادی جلوگیری می‌کند.

استفاده از سایز مناسب شیشه شیر

در زمان خرید به سایز شیشه دقت کافی داشته باشید. شیشه شیر‌هایی با حجم ۱۲۰ میلی لیتر، برای نوزادان از تولد تا نهایت ۶ ماهگی مناسب است؛ و شیشه شیرهایی با حجم ۲۴۰ میلی لیتر مناسب شیرخواران با سنین بالاتر، بهترین گزینه است. با کوچک و بزرگ بودن شیشه ممکن است مادر نتواند مقدار میزان کافی شیر به کودک بدهد.‌

این محصولات مدرج هستند و مادر به آسانی می‌تواند از آن استفاده کند.‌ در زمان معرفی شیشه شیر های ضد نفخ توسط مراکز فروش، سایز مناسب نوزاد خود خریداری کنید.

عوض کردن به موقع سرشیشه شیشه شیر

در کنار معرفی شیشه شیر های ضد نفخ  به مادران و پرستاران به این موضوع هم دقت شود که  سرشیشه‌ها به صورت دوره‌ای و با گذشت زمان و افزایش سن نوزادان نیاز به تعویض حتمی دارند. این عمل موجب می‌شود که نوشیدن شیرخواران به بهترین حالت ممکن انجام شود. اگر سر شیشه تعویض نشود، ممکن است پرز و آلودگی به آن چسبیده و وارد معده کودک شود.‌

شستشوی شیشه شیر ضد نفخ

مادر شیرده باید در شست و شوی لوازم کودک خود دقت کافی داشته باشد. شستشوی شیشه، سر شیشه، پستانک و حتی انواع  شیشه‌شور ارتباط مستقیم با سلامتی نوزاد دارد.‌ هر سال شمار زیادی از کودکان به علت ابتلا به بیماری‌های عفونی و داخلی در بیمارستان بستری و درمان می‌شوند. در زمان معرفی شیشه شیر های ضد نفخ بهتر است‌ شرایط و راه‌های استفاده آن هم به مادران و پرستاران گفته شود.‌

 سخن پایانی

نوزادی که متولد می‌شود، بهتر است با شیر مادر تغذیه شود اما گاهی به دلیل بروز مشکلاتی ممکن است کودک قادر به استفاده از شیر مادر نباشد. در این شرایط بهتر است برای شیر دادن کودک از یک شیشه شیر ضد نفخ کمک گرفته شود. مادر و پرستار گرامی؛ با معرفی شیشه شیر های ضد نفخ توسط پزشک کودکان و یا داروخانه‌های معتبر اقدام به خرید شیشه‌ شیر نمایید.

با خرید یک شیشه استاندارد به همراه لوازم دیگر می‌توانید از فرزند خود به خوبی نگه‌داری کنید.‌ شیشه‌های ضد نفخ در مدل‌های متفاوتی تولید شده اند که شامل ساده و کلاسیک، طبیعی، ارتودنسی، آستر دار و زاویه‌دار می‌باشد. در زمان خرید پستانک هم دقت کافی داشته باشید. سایز پستانک، مدل و جنس آن هم در شیردهی بسیار موثر است.