مجله مادر و کودک

پر کاربرد ترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان

پر کاربرد ترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان

پر کاربرد ترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان را بشناسید؛ اگر منتظر به‌دنیا آمدن کودک خود هستید و می‌خواهید دکوراسیونی زیبا برای اتاق نوزاد خود بچینید، این مطلب به شما کمک می‌کند.

در حال حاضر دکوراسیون اتاق نوزاد اهمیت بسیاری دارد و پدر و مادرها علاوه‌بر خرید سیسمونی و وسایل خواب نوزاد خود باید به دنبال خرید یک سری وسایل تزئینی یا اکسسوری هم باشند تا بتوانند هارمونی زیبایی در اتاق نوزادشان ایجاد کنند.

اگر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، بدون شک در مورد پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان اطلاعات سودمندی به‌دست خواهید آورید.

آشنایی با ضروری‌ترین و پر کاربرد ترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان

صنعت ساخت اکسسوری کودک در حال حاضر پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته است؛ از همین‌رو شما می‌توانید برای اتاق کودک خود لوازمی جذاب و زیبا تهیه کرده و اتاق او را به زیبایی دکوراسیون کنید. در ادامه به‌طور کامل لوازمی که برای دکوراسیون اتاق کودک مورد نیاز است را به شما توضیح می‌دهیم؛ اما ممکن است فکر کنید لیست زیر بسیار طولانی است.

با این حال شما می‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه کودک‌تان ضروری‌ترین‌ها را تهیه کنید، تنها باید به یاد داشته باشید لوازمی که خریداری کرده‌اید علاوه‌بر جذابیت از ایمنی بالایی هم برخوردار باشند. به‌طور کلی پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان شامل موارد زیر هستند.

تخت خواب

یکی از مهم‌ترین وسایلی که شما برای کودک خود به آن نیاز پیدا می‌کنید یک تخت خواب با تشک نوزاد با کیفیت است. پیشنهاد می‌کنیم تخت کوچک برای نوزاد خود خریداری نکنید تا او بتواند برای سال‌های آینده هم از تخت خود استفاده کند.

بهتر است رنگ تختی که انتخاب می‌کنید با دیگر وسایل داخل اتاق هارمونی ایجاد نماید و خیلی روشن یا خیلی تیره نباشد. ضمن اینکه جنس تخت شما باید تحمل وزن مادر را هم داشته باشد؛ چرا که ممکن است برخی اوقات مادر هم روی تخت بنشیند تا کودک به خواب رود. با توجه به همین مسئله تشک تخت هم باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ پس مهم نیست قیمت تشک کودک چقدر است همواره کیفیت اولویت بیشتری دارد.

اگر تختی که انتخاب می‌کنید، حفاظ داشته باشد بهتر است؛ در این صورت هنگام خواب نیاز نیست بابت افتادن کودک خود نگران باشید. ضمنا برخورداری از قابلیت پشه‌بند هم از دیگر موارد مهمی است که باید هنگام خرید تخت خواب به آن توجه داشته باشید تا بتوانید کودک خود را از آسیب حشرات دور نگه‌دارید.

فرش اتاق خواب کودک

فرش از پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان به‌شمار می‌رود. خرید فرش درست مانند خرید بالش نوزاد اهمیت دارد و نباید آن را نادیده بگیرید. فرش هم روی زیبایی اتاق کودک شما تاثیر می‌گذارد و هم امنیت او را تضمین می‌کند.

فرشی که انتخاب می‌کنید باید با سیسمونی کودک شما هارمونی داشته باشد و به زیبایی اتاق کودک منجر شود. پیشنهاد می‌کنیم که فرش‌های نرم را برای اتاق کودک خود انتخاب کنید، در این صورت کودک به‌راحتی می‌تواند روی فرش بازی کرده و اتفاقی برای آن به‌وجود نخواهد آمد.

همچنین فرش انتخابی شما بهتر است دارای پرزهای بلندی باشد، بدین طریق سرما را از کف زمین منتقل نمی‌کند. ضد چروک بودن و ضدلک بودن فرش‌ هم نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید.

روتختی کودک

روتختی هم از پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان به شمار می‌رود. روتختی که شما خریداری می‌کنید باید با رنگ وسایل اتاق هارمونی داشته باشد و به زیباتر شدن دکوراسیون اتاق کودک شما کمک کند.

جنس روتختی مورد نظر شما از نکات مهم دیگری است که نباید به آن بی‌توجه باشید؛ چرا که روتختی معمولا چند تکه بوده و در میان آن‌ها رو بالش نوزاد هم وجود دارد و از آنجایی که روبالشی و روتختی به شکل مستقیم با پوست کودک در ارتباط‌اند؛ در صورت بی‌کیفیت بودن به کودک شما آسیب وارد می‌کنند.

با این اوصاف بهتر است که روتختی‌ها و روبالشی‌های ضد حساسیت و پنبه‌ای خریداری کنید. روتختی‌های پنبه‌ای کاملا ضد حساسیت بوده و به پوست کودک شما آسیبی وارد نخواهند کرد؛ ضمن اینکه شستن آن‌ها راحت‌تر است و دیرتر خراب می‌شوند.

در نهایت هنگام خرید پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان مراقب باشید که سایز روتختی را با توجه به اندازه تخت و تشک انتخاب نمایید.

پرده اتاق کودک

یکی از مهم‌ترین وسایلی که روی زیبایی اتاق کودک شما تاثیر می‌گذارد، پرده اتاق است. شما هنگام خرید پرده درست مانند وسایل دیگر باید به جنس آن توجه کنید. ضخامت پرده باید طوری باشد که نوزاد در طی روز به دلیل تابش نور اذیت نشود و چشم‌های او آسیبی نبیند.

ضمن اینکه شما باید به قد پرده هم توجه نمایید، نباید پرده‌ای که برای اتاق کودک خود خریداری می‌کنید خیلی کوتاه باشد؛ چرا که زیبایی زیادی ایجاد نمی‌کند. ضمن اینکه اگر پرده مورد نظر شما خیلی بلند باشد، ممکن است که کودک آن را بکشد؛ پس هنگامی که می‌خواهید برای خرید پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان اقدام کنید، باید پرده‌ای با قد مناسب خریداری نمایید.

علاوه‌بر این‌ها دقت کنید که جنس پرده کیفیت بالایی داشته باشد و به‌خوبی روی چوب پرده فیکس شود. در این حالت اگر کودک پرده را بکشد، پاره نمی‌شود و روی او نمی‌افتد. در واقع باید بگوییم از این‌نظر جنس پرده روی حفظ ایمنی کودک تاثیر می‌گذارد.

در نهایت رنگ پرده‌ هم از اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید رنگ پرده را متناسب با وسایل موجود در اتاق انتخاب نمایید. به دیگر وسایلی که درون اتاق است توجه کرده و رنگ پرده را با آن‌ها ست کنید.

پیشنهاد می کنیم هنگام انتخاب رنگ پرده به رنگ دیوار هم توجه نشان دهید، بهتر است که رنگ پرده‌ها از رنگ دیوار کمی روشن‌تر باشند. پرده‌های تک رنگ همواره بهترین انتخاب‌ها برای اتاق کودکان هستند.

آشنایی با پر کاربرد ترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان؛ اما با ضرورت کمتر

 در مطالب فوق شما با ضروری‌ترین و پرکاربردترین اکسسوری‌های اتاق کودک آشنا شدید، حال بهتر است که نسبت به وسایل پرکاربردی که ضرورت کمتری نسبت به وسایل معرفی شده دارند هم اطلاعاتی به‌دست آورید. برخی از این وسایل شامل موارد زیر می‌شوند:

آویز قدی

درست مانند سطل پوشک وجود آویز قدی هم برای اتاق کودک ضرورتی ندارد؛ اما روی زیبایی اتاق کودک شما تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. ضمن اینکه با استفاده از آویز قدی شما می‌توانید رشد کودک خود را مورد بررسی قرار داده و آن را کنترل نمایید.

در حال حاضر آویزهای قدی از پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان به‌شمار می‌روند و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار موجود هستند.

باکس بازی

برای نظم دادن به اتاق کودک خود بهتر است که از باکس‌های بازی استفاده نمایید. باکس‌های بازی به‌عنوان یک نظم‌دهنده برای اتاق کودک شما بسیار ضروری هستند و وجود آن‌ها در اتاق می‌تواند به مرتب‌ بودن اتاق کودک کمک کند. معمولا نظم‌دهنده‌ها یا همان باکس‌های بازی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار موجودند.

ست سطل و جادستمال‌کاغذی کودک

ست سطل کودک و جا دستمال‌کاغدی هم شاید ضروری نباشد؛ اما جزو پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان قرار می‌گیرد. طرح‌های کودکانه و بسیار زیبایی از این ست در بازار وجود دارند که شما می‌توانید برای تهیه آن‌ها اقدام کنید.

ارگانایزر کشو کودک

اگر می‌خواهید از فضای کشوهای کمد کودک‌تان استفاده کاربردی و مفیدی داشته باشید، بهتر است که از ارگانایزرهای کشو استفاده نمایید. در حال حاضر ارگانایزرهای کشوی عروسکی و رنگی زیادی تولید شده‌اند که شما می‌توانید به کمک آن‌ها از کمد کودک خود نهایت استفاده را ببرید.

ضمن اینکه نظم‌دهنده‌های کشو به افزایش طول عمر لباس‌های کودک شما منجر شده و به‌کمک آن‌ها دیگر نیازی نیست زمانی که دنبال لباسی برای کودک خود هستید، تمام کمد را زیرو رو کنید.

چوب لباسی و باکس رخت چرک استوانه‌ای

استفاده از چوب لباسی کودک و رخت چرک‌های استوانه‌ای شاید ضرورت چندانی نداشته باشد؛ اما با توجه به‌اینکه طرح‌های عروسکی و زیبایی از این محصولات در بازار موجود هستند، شما می‌توانید با خرید آن‌ها جذابیت بیشتری به اتاق کودک‌تان بیفزایید.

شما می‌توانید باکس‌های استوانه‌ای را برای جمع‌آوری لباس‌های کودک‌تان مورد استفاده قرار دهید و دیگر نیازی نیست نگران جای لباس‌های نشسته او باشید؛ چرا که بهتر است لباس کودک زیاد زیر دست و پا نباشد و با لباس دیگران قاطی نشود. پوست کودک شما بسیار حساس است؛ پس استفاده از چوب لباسی چوبی کودک برای نگهداری لباس‌های کودک و تمیز نگه‌داشتن آن‌ها می‌تواند مفید باشد.

حشره‌کش برقی

شاید مانند تخت‌خواب یا روتختی، خرید حشره‌کش‌های برقی ضروری نباشد و شما بتوانید از محصولات دیگری مانند توری به‌جای حشره‌کش استفاده نمایید؛ اما بدون شک حشره‌کش‌های برقی کاربردی‌تر بوده و عملکرد بهتری دارند. به‌کمک حشره‌کش‌های برقی شما می‌توانید کودک‌تان را از گزش حشرات مختلف دور کنید.

ضرورترین و پرکاربردترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

وسایلی که در بالا به‌شما معرفی کردیم از پرکاربردترین اکسسوری‌هایی هستند که شما می‌توانید در اتاق کودک‌تان استفاده کنید. با این حال توجه داشته باشید که برای خرید این وسایل و محصولات باید به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم وب سایت لیتاما را به‌ عنوان یک مرکز معتبر برای تهیه اکسسوری‌ها و سیسمونی کودک انتخاب کنید. در این وب سایت انواع مختلفی از  کاربردی‌ترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان با کیفیت بالا وجود دارند.

نتیجه‌گیری

همانطور که دریافتید پر کاربرد ترین وسایل تزئینی اتاق خواب کودکان به دو دسته وسایل بسیار ضروری و وسایلی با ضرورت کمتر تقسیم‌بندی می‌شوند. استفاده از وسایل کاربردی با ضرورت کمتر شاید نیاز نباشد؛ اما بدون شک به زیبایی و جذابیت بیشتر اتاق کودک‌تان کمک می‌کند و نباید نسبت به‌خرید آن‌ها بی‌اهمیت باشید.