مجله مادر و کودک

معرفی انواع زانوبند و تب سنج نوزاد

انواع زانوبند کودک و تب سنچ نوزاد

انواع زانوبند کودک و تب سنچ نوزاد جزو لوازم کاربردی و ضروری هستند. زمانی که کودک به صورت چهار دست و پا حرکت می‌کند و یا می‌خزد، زانوهایش مرتب در تماس مستقیم با فرش و موکت است. پدر و مادر برای محافظت از زانوهای کودک خود اقدام به بستن زانو بند می‌کنند. زانوبند و تب سنج از جمله لوازم ضروری برای مراقبت از نوزاد هستند که اغلب در زمان خرید سیسمونی در لیست خرید، قرار می‌گیرند. با بستن زانو بند از ایجاد خراش و زبری بر روی زانوان کودک جلوگیری می‌شود. در ادامه به معرفی انواع زانو بند و تب سنج نوزاد پرداخته می‌شود.

زانو بند کودک چیست؟

زانو بند یا محافظ زانوی کودکان وسیله محافظتی است که برای مراقبت از زانوهای کودکان، روی زانوی آنها بسته می‌شود.‌ بستن زانو بند از ضربه، فشار و خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند. این محصولات عمدتا از جنس نئوپان، فوم و پلاستیک تولید می‌شود. زانو بندکودکان دارای بندهایی هستند که مطابق سایز کودک کوچک و بزرگ می‌شوند.

کودکان از سن ۸ تا ۱۴ ماهگی اقدام به حرکت می‌کنند و حتما باید زانو بند استفاده کنند. برند لیتاما انواع زانو بند و تب سنج نوزاد، دندان‌گیر، سرنگ داروخوری نوزاد، شیشه دارو خوری نوزاد، تاب و گهواره نوزاد را به فروش می‌رساند، پدر، مادر و پرستاران می‌توانند از این فروشگاه خرید نمایند.

انواع زانوبند کودک و تب سنچ نوزاد

زانو بند وسلیه‌ای مهم و حساس است که از جنس و مدل‌های متنوعی تولید می‌شود. در زمان انتخاب انواع زانو بند و تب سنج نوزاد به سن، سایز و مارک محصول دقت کافی داشته باشید.

-زانو بند طبی کودک

زانو بند طبی،  محافظ زانوی کودک نوپا و دلبند شما است. این وسیله جالب از تغییر رنگ و سیاه شدن زانوی کودک جلوگیری می‌کند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای زانوبند  جلوگیری از ساییدگی و خراش برداشتن  زانوی کودک در اثر تماس با  فرش است. زانوبند طبی نوزاد، دارای کیفیت عالی و دوختی ظریف و محکم نخی بوده و از جنس الیاف طبیعی تولید شده است. این زانو بند دارای کش منعطف در دو طرف است و به راحتی روی زانو کودک محکم می‌شود‌. در میان انواع زانو بند و تب سنج کودک، محصولات طبی بهترین گزینه‌ها هستند.

-زانو بند پد نرم

زانوبند طبی پد دار طوری طراحی شده که در قسمت کشکک زانو، پدی نرم جاسازی شده است. وجود پد در این نوع زانوبند طبی فشار اضافی را از روی زانو بر می‌دارد. زانوبند طبی پد دار با گرم کردن زانو و افزایش گردش خون، از بروز آسیب‌های جدی به روی زانو پیش‌گیری می‌کند.

-زانو بند کشباف

 زانو بند کشباف یا کبریتی، نوعی زانو بند تمام کش است که در سایزهای مختلف تولید و روانه بازار می‌گردد. زمانی که کودک شما از این کمربند استفاده می‌کند، زانوهایش در مقابل فشار، ضربه و سایش در امان خواهد بود. این زانوبند کودک حالت ارتجاعی داشته و پس از هر بار استفاده، به حالت اصلی خود باز می‌گردد.

-زانو بند پلی استر

زانو بند پلی استر محصولی با کیفیت برای محافظت از زانوهای کودک شما در هنگام حرکت است این زانوبند با کمک مواد اولیه تولید شده و استحکام و انعطاف بسیار خوبی دارد و از مواد بسیار با کیفیت تولید شده است. طرح و رنگ زانو بند متنوع بوده و هر فرد می‌تواند طبق سلیقه و نیاز خود اقدام به خرید نماید.‌ از ویژگی‌های این محصول تهویه عالی هوا و داشتن قابلیت تنظیم برای سایزهای مختلف می‌باشد.‌

-زانو بند ضد ساییدگی

این محصول از پارچه‌های بسیار با کیفیت تولید می‌شوند. داخل این زانوبند نوعی پدهای ضربه گیر قرار داده شده است.‌ زمانی که از این زانوبند برای کودک خود استفاده می‌کنید مطمئن باشید که از ایجاد زخم، ضربه، فشار و سائیدگی به روی زانوی فرزند شما پیشگیری می‌کند. این محصول دارای قابلیت تنظیم است، یعنی قابل کوچک‌ و بزرگ شدن را دارد.‌

-زانو بند کتان

زانو بند کتان محصولی است که از پارچه با کیفیت کتان تولید شده است. پارچه این زانوبند دارای کیفیت بسیار خوبی است و برای زانوی فرزند شما هیچ گونه حساسیت خارش و ایجاد نمی‌کند. این زانوبند برای کودکانی که دارای حساسیت‌های پوستی هستند، بسیار مناسب است. تهویه هوا، قابلیت تنظیم و ضد حساسیت بودن از مهم‌‌ترین ویژگی‌های این زانو بند می‌باشد. این زانو بند به جهت نرمی پارچه و کیفیت مرغوب بهترین زانو بند کودکان محسوب می‌شود.

تب سنج چیست؟

تب سنج یا دماسنج یکی از مهم‌‌ترین لوازمی است که به تشخیص بیماری نوزادن کمک زیادی می‌کند. با داشتن تب سنج، پدر و مادر متوجه تب فرزند خود خواهند شد. تب در نوزادان اولین نشانه بیماری است. در زمان خرید انواع زانو بند و تب سنج نوزاد، دندان‌گیر کودک و تمامی لوازم کودک، به کیفیت، برند و تجربه کاربران دقت کافی داشته باشید.

انواع تب سنج

زمانی که فرزند شما بی‌قرار است و یا تب دارد، اهمیت تب سنج بیش از پیش آشکار می‌شود با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع تب سنج با کارایی بیشتر وارد بازار شده است که هر پدر و مادری با توجه به شرایط مالی خود اقدام به خرید تب سنج می‌کنند. استفاده از انواع زانو بند و تب سنج نوزاد به امنیت، آرامش و سلامتی کودک کمک زیادی می‌کند.‌

تب سنج دیجیتال

 تب سنج دیجیتالی به عنوان دقیق‌ترین نوع تب سنج در بازار یافت می‌شوند.  دمای بدن از طریق پیشانی، زیر زبان یا زیر بغل اندازه گیری می‌شود. برای کودکان زیر ۵ سال از تب سنج دیجیتالی زیربازو کمک بگیرید. بازوی فرزندتان را به آرامی روی بدنش نگه دارید و دماسنج را برای مدت زمانی که در دستورالعمل یا بروشور آورده شده است، قرار دهید.‌ تب سنج دیجیتال غیر تماسی پیشانی هم از بهترین گزینه ها، به ویژه برای نوزادان است. این نوع از تب سنج‌ها به راحتی در داروخانه‌ها در دسترس هستند.‌

تب سنج گوشی

دمای گوش همان دمای پرده گوش است.  این روش در واقع یکی از راه‌هایی است که پدر و مادر می‌توانند دمای بدن کودک خود را با استفاده از قسمت داخلی گوش اندازه گیری کنند. تب سنج‌های گوش در گوش کودک قرار داده می‌شوند. این دماسنج خیلی سریع جواب داده و کودکان چندان اذیت نمی‌شوند.

قیمت این دماسنج بسیار بالا است. اگر  پدر و مادر نتوانند دماسنج را  به درستی در گوش کودک قرار دهند، ممکن است دمای نمایش داده شده، دقیق نباشد. بنابراین شیوه صحیح استفاده را به خوبی مطالعه نمایید تا بدانید که چگونه دماسنج را در گوش قرار دهید و خواندن دمای بدن چقدر طول می‌کشد.

در این تب سنج از فناوری مادون قرمز برای دریافت دما استفاده می‌شود. دماسنج‌های الکترونیکی گوش، دقت  ندارند؛ زیرا اگر موم زیادی در گوش وجود داشته باشد، احتمال خطا را بالا می‌برد.‌ با وجود قیمت بالا، استفاده از تب سنج گوش برای نوزادان و خردسالان بسیار آسان‌تر است؛ زیرا در هنگام استفاده از دماسنج‌های دیجیتال، سخت می‌توانید کودکان را به مدت طولانی آرام نگاه دارید. در میان انواع زانو بند و تب سنج نوزاد این دماسنج قیمت گزافی دارد که اغلب خانواده‌ها توان خرید آن را ندارند.

مادون قرمز

این تب سنج از یک دستگاه  اسکن مادون قرمز برای اندازه گیری دمای بدن کودک استفاده می کند. دماسنج‌های مادون قرمز گرمای بدن را به شکل انرژی مادون قرمزی که به واسطه یک منبع گرما منتشر می شود، جذب می‌کنند. این نوع دماسنج بر این قانون   است که قوانین حاکم بر انتشار رادیواکتیو اشیا، امکان محاسبه دقیق دمای جسم تابشی را از طیف بدون نیاز به تماس مستقیم با آن را داشته باشد. یعنی این دماسنج بدون تماس با بدن، دمای بدن کودک را نشان می‌دهد.

تب سنج های نواری پلاستیکی

اگر چه این دماسنج‌ها وجود تب را نشان می‌دهند، اما دمای حقیقی را نمایش نمی‌دهد.‌ این دماسنج‌ها اغلب در نوزادان بزرگتر از سه ماه به کار گرفته می‌شوند. در زمان استفاده از این تب سنج باید، کودک حرکتی نداشته باشد. گاهی ممکن است نوزاد همکاری نکرده و دمای اصلی نشان داده نشود. اگر به انواع زانو بند و تب سنج نوزاد، دقت کنید، این تب سنج بیشتر از نمونه‌های دیگر در دسترس است.

مقعدی

دماسنج مقعدی دماسنجی است که برای بررسی دمای داخلی بدن در مقعد قرار می گیرد. شکل لامپ مانند دماسنج دهانی دارد، اما معمولاً دارای نوک کوتاه‌تری   است تا راحت تر وارد راست روده شود. پزشکان اطفال تب سنج مقعدی را برای کودکان زیر ۳ ماه سفارش می کنند، زیرا به طور کلی نسبت به دماسنج های دیگر بهتر و مطمئن‌تر هستند.

تب سنج شیشه‌ای و جیوه ای

این نوع تب‌سنج‌ها بسیار رایج و مرسوم هستند. زمانی که فردی این تب سنج را زیر زبان قرار می‌دهد، روند بالا رفتن جیوه را به خوبی می‌بیند. وقتی بالا رفتن جیوه متوقف شد، دمای بدن مشخص می‌شود.‌ یکی از مهم‌ترین معایب این دستگاه امکان مسمومیت با جیوه است. در میان انواع زانو بند و تب سنج نوزاد  پزشکان تب سنج‌ جیوه‌ای را  ممنوع کرده‌اند، چون ممکن است در حین استفاده از این تب سنج سلامتی نوزاد به خطر افتد.

سخن پایانی

کودکان همواره به مراقبت پدر و مادر نیاز دارند. زمانیکه کودک از ۶ یا ۸ ماهگی شروع به خزیدن یا راه رفتن به صورت چهار دست و پا می‌کند، زانوهایش در معرض خطر و خراش قرار می‌گیرند. برای پیشگیری از چنین مشکلی بهتر است از یک زانو بند مناسب استفاده کنید.

در زمان انتخاب انواع زانو بند و تب سنج نوزاد، بهتر است از تولیداتی استفاده کنید که با کیفیت باشند. تب سنج یکی دیگر از لوازم مورد نیاز کودک است که بهتر است در زمان خرید سیسمونی خریداری شود. این وسیله در تشخیص بیماری نقش مهمی دارد. با درجه گیری بدن نوزاد، از افزایش درجه بدن کودک خبردار می‌شوید که نشانه بیماری است.