مجله مادر و کودک

مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک آب و فلاسک غذای کودک

مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک آب

همانطور که می‌دانید مایعات جز اصلی‌ترین نیازهای تمام موجودات زنده به شمار می‌رود. نوزادان نیز از بدو تولد مصرف شیر را آغاز می‌کنند که برخی اوقات نوزاد به دلایل مختلف نمی‌تواند از شیر طبیعی استفاده کند به همین علت والدین شیر خشک را برای نوزادان خود آغاز می‌کنند.

برای آماده سازی شیر خشک نیاز است که آب جوش همیشه همراه داشت به همین علت فلاسک می‌تواند سرعت آماده سازی را افزایش دهد. برخی اوقات والدین در یک شرایط خاصی قرار گرفته و نمی‌توانند به راحتی و به سرعت آب را بجوشانند که این امر باعث شده فلاسک‌های کودک اهمیت بسیار زیادی پیدا کند.

 والدین می‌توانند از این فلاسک‌ برای نوشیدنی‌های مختلف نیز استفاده کنند چرا که فلاسک، گرما و درجه اولیه نوشیدنی را حفظ می‌کند پس فلاسک آب برای والدینی که نوزاد و کودک دارند، پر اهمیت است. در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی‌های بارز فلاسک آب و مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک آب آشنا کنیم تا بتوانید با خیالی آسوده از این محصول خریداری کنید پس با ما همراه باشید.

مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک آب

فلاسک‌های آب که برای سنین پایین و کودکان طراحی شده است علاوه بر زیبایی عملکرد خوبی نیز دارند به طور کلی می‌توان گفت فلاسک آب کودک می ‌تواند دمای نوشیدنی را برای مدت طولانی محافظت کند تا بتوان با خیالی آسوده از نوشیدنی داخل فلاسک استفاده کرد.

 فلاسک‌های آب کودک با داشتن درب‌های محکم می‌تواند مایعات را در مدت زمان طولانی حفظ کند. درب‌های فلاسک انواع مختلف از جمله پیچی و پمپی دارد که شما بر اساس سلیقه و نوع استفاده می‌توانید از آنها تهیه کنید. باید مراقب باشید که به آن ضربه وارد نشود چرا که با ضربات سنگین قسمت درونی آن آسیب دیده و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد.

فلاسک‌هایی که برای کودکان طراحی شده است تفاوت خاصی با محصولات عادی ندارد اما  اصلی ترین تفاوت آن  اندازه فلاسک است چرا که در مقایسه با فلاسک های عادی اندازه کوچک‌تر و حجم کمتری در بر می‌گیرد به همین علت کودکان می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

ویژگی‌های فلاسک آب

فلاسک آب انبار غذای کودک است و دارای ویژگی‌های مختلفی است که هر کدام از آنها کیفیت و برند های گوناگونی دارند که باید در هنگام خرید توجه داشته باشید که محصولی با کیفیت خریداری کنید. برخی از ویژگی‌های این محصول در تمامی فلاسک‌ها مشترک است که در هنگام خرید باید این ویژگی‌ها را داشته باشد که یکی از آنها مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک آب است در ادامه چند نمونه از ویژگی‌های بارز فلاسک آب را بیان می‌کنیم.

 1. جنس فلاسک آب از پلاستیک و شیشه تشکیل شده است شما باید در هنگام خرید محصولی را انتخاب کنید که ساخت بدنه آن قوی طراحی شده باشد.
 2. شما باید از برندهای معتبر خریداری کنید چرا که این برندها محصولات با کیفیتی تولید و عرضه می‌کنند
 3. با وجود ظاهر متفاوت می‌توانید طرح و مدلی که مد نظر دارید را خریداری کنید زیرا ظاهر برای کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر مدل ساده انتخاب شما است بهتر است از نوع فلزی آن تهیه کنید زیرا قدرت مقاومت آن نسبت به محصولات دیگر بیشتر است.
 4. فلاسکی را خریداری کنید که بتوانید به راحتی حمل کرده و در وسایل‌های مختلف از جمله ساک، کیف و… جاگیر شود.

همانطور که در مطالب بالا بیان کردیم فلاسک می‌تواند یک وسیله بسیار حساس برای کودکان باشد زیرا کیفیت کم محصول، مشکلات مختلف و در آخر بر روی سلامتی کودک تاثیر می گذارد و به مرور زمان آسیب های جدی به کودک وارد شود.

حجم محصول، از مهم‌ترین ویژگی است که  در هنگام خرید باید دقت داشته باشید زیرا در حجم‌های مختلف تولید می‌شود به همین علت در هنگام خرید می‌توانید به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کرده و مطالعه کنید که حجم اصلی آن چند لیتر است.

فلاسک غذای کودک

یکی دیگر از محصولات کاربردی برای کودکان فلاسک غذای کودک است. در ادامه جزئیات بیشتری از فلاسک غذای کودک بازگو می‌کنیم.

کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی نیازمند به خوردن مایعات و شیر هستند اما به مرور و بعد از ۶ ماهگی علاوه بر شیر و مایعات نیاز است که غذا خوردن را آغاز کنند به همین علت فلاسک غذای کودک یک لوازم ضروری کاربردی برای کودک به شمار می‌رود چرا که والدین می‌توانند در شرایط‌های مختلف غذای کودک را به صورت گرم و کاملاً سالم به مصرف برسانند به همین دلیل مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک آب اهمیت دارد.

 همانطور که در مطالب بالا بیان کردیم می‌دانید که سلامت کودک بسیار مهم است زیرا بدن کودکان بسیار ظریف و حساس هستند پس سلامت غذا و شیر کودک یکی از عواملی است که می‌تواند سلامت کودک را تضمین کند. برخی اوقات والدین در شرایط خاص مثلاً مسافرت، داخل ماشین، پیک نیک و … نمی‌توانند غذا را برای کودک به سرعت آماده کنند. پس از قبل می‌توانند با آماده‌سازی غذای کودک آن را در فلاسک غذا ریخته و نگهداری کنند.

فلاسک، غذا را به صورت گرم و یا هر دمایی که غذا را داخل فلاسک ریخته، حفظ ‌کند همچنین غذا را به مدت ۱۰ ساعت به همان حالت اولیه حفظ کند پس با خیالی آسوده در طول سفر از فلاسک استفاده کنید.

 برخی از والدین با وجود شاغل بودن، نمی‌توانند غذا را در زمان خود آماده کنند اما با استفاده از فلاسک، غذا را برای کودک همیشه گرم نگه دارند. فلاسک با درب‌های محکمی که دارد می‌تواند غذای کمکی و یا غذای کامل آن را از آلوده شدن حفظ کند همچنین در هنگام بیرون زدن از خانه، فلاسک و انواع انبار غذای کودک این امکان را به شما می‌دهد که مواد غذایی و یا مایعات را در دسترس داشته و به آسانی استفاده کنید.

فلاسک غذا دارای ویژگی‌های مختلف از جمله اندازه، سایز، طرح و رنگ های مختلفی دارد که در هنگام خرید می‌توانید محصول مورد نظر خود را طبق سلیقه خود انتخاب کنید. به طور مثال می‌توان گفت اگر شما نیاز دارید که فلاسک شما به چند طبقه تقسیم شود، از محصولاتی خریداری کنید که نیاز شما را برطرف سازد. این ویژگی بر روی مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک نیز تاثیر دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم فلاسک، کیفیت محصول است زیرا هر چقدر کیفیت آن بهتر باشد سلامت کودک شما را تضمین کرده و غذای درون آن در طولانی مدت قابل مصرف می‌باشد.

پیشبند غذا خوری

زمانی که کودک شروع به غذا خوردن می‌کند نیاز است که برای آنها پیشبند غذاخوری تهیه کرد اما در زمان خرید سیسمونی با مشاهده مدل‌های متنوع پیشبند، شما را وسوسه خرید چند مدل از آنها می‌کند.

پیشبند های غذاخوری برای تمامی کودکان لازم است چرا که شستشوی مداوم لباس ها کاری زمانبر و همیشه نمی توان لباسها را شستشو داد مثلا در مهمانی ، مسافرت و… با استفاده از پیشبند می‌توان نظافت کامل کودک و محیط را رعایت کرد.

 این محصول با بسته شدن آن بر دور گردن نوزاد باعث جلوگیری از کثیف شدن لباس کودک می‌شود که ویژگی‌های مختلفی دارد که بر اساس آن می‌توان خریداری کرد.

 در هنگام خرید پیشبند غذاخوری نیاز است به چند نکته دقت کنید تا یک محصول کاربردی خریداری کنید.

 • مدلی را انتخاب کنید که به راحتی با مواد شوینده تمیز شود و لکه‌ها بر روی آن پاک شود.
 • به کیفیت پیشبند دقت کنید که بعد از چند بار شستشو کهنه نشده و خراب نشود.
 • سعی کنید پیشبندهایی از جنس نخی و پارچه‌ای خریداری کنید زیرا شستشوی آنها راحت و مقاوم‌تر از جنس های دیگر است. علاوه بر شستشوی راحت، لکه‌های سخت بر روی آن باقی نمانده و به راحتی پاک می‌شود.
 • جنس‌های مختلف دیگر از جمله نایلونی، پلاستیکی و سیلیکونی نیز وجود دارد که هر کدام از آنها نحوه شستشوی متفاوتی دارند.
 • پیشبندها به وسیله دکمه، بند به دور گردن نوزاد بسته می‌شود پس شما پیشبندی را خریداری کنید که باز و بسته شدن آن به راحتی صورت گیرد.
 • با وجود رنگ و طرح‌های مختلف می توانید طبق سلیقه و یا علاقه کودک از آنها تهیه کنید همچنین  با داشتن طرح‌های حیوانی و عروسکی مختلف باعث جلب توجه کودک شده و برای استفاده از آن مشتاق باشد.
 • بهتر است رنگ های روشن خریداری کنید تا تمام لکه‌ها بر روی آن مشخص باشد و به راحتی با مواد سفید کننده بشویید اما این موضوع کاملاً سلیقه‌ای می‌باشد برخی نیز می‌توانند با خرید پیشبندهایی با رنگ تیره لکه ها بر روی آن دیده نشود.
 • پیشبندها در مدل‌های ساده، آستین دار، یکبار مصرف، لبه دار، دستمال گردنی و فانتزی تولید می‌شود که طرح و رنگ‌های مختلفی دارد. با توجه به استفاده خود می‌توانید از آن تهیه کنید اما به طور کلی می‌توان گفت پیشبندهای لبه‌دار، علاوه بر نظافت لباس کودک می‌تواند نظافت محیط اطراف نیز حفظ کند چرا که با خوردن غذای کودک، غذایی بر روی زمین ریخته نشده و تمامی آنها درون لبه پیشبند قرار می گیرد.

قیمت پیشبند غذاخوری با توجه به نوع مدل، کیفیت و جنس آنها متغیر و متفاوت است. هر اندازه کیفیت و جنس آن مرغوب باشد قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. همچنین علاوه بر پیشبند، ظرف غذاخوری کودک نیز قابل استفاده و کاربردی است. با خرید ظرف غذاخوری کودک می‌توانید با بهداشت کامل غذا را به کودک بدهید.

سخن پایانی

 ما سعی کردیم شما را با ویژگی‌های فلاسک آب و مقدار فضای ذخیره سازی در فلاسک آشنا کنیم امیدوارم مطالب این مقاله مفید واقع شده باشد که با مطالعه آن ویژگی‌های محصولات را به خوبی بشناسید. لازم به ذکر است که خرید این لوازم برای افراد سخت و انتخاب برند محصول زمانبر می‌باشد چرا که با وجود شرکت‌های مختلف، محصولات متنوعی در بازار وجود دارد که نمی توان به همه ی آن اعتماد کرد که ما در این مقاله می ‌خواهیم سایت لیتاما را به شما معرفی کنیم. سایت لیتاما بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات فلاسک آب و غذای کودک را در اختیار شما قرار می دهد تا با خیالی آسوده از این محصولات، برای فرزندانتان استفاده کنید.