مجله مادر و کودک

مقایسه جغجغه با اسباب بازی‌های حمام

مقایسه جغجغه با اسباب بازی های حمام

مقایسه جغجغه با اسباب بازی های حمام موضوعی است که تصمیم داریم به آن بپردازیم. تفریح و بازی مناسب یکی از نیازهای بسیار مهم کودکان به شمار می‌رود که نباید به سادگی از کنار آن عبور نمود. در حال حاضر اسباب بازی‌های بسیار زیادی را می‌توان دید که موجب سرگرم شدن کودکان شما می‌شوند؛ اما موضوعی که باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که این اسباب بازی تنها جنبه سرگرمی ندارند.

با خرید یک اسباب بازی مناسب شرایط لازم جهت تفریحی سالم را برای کودک خود فراهم می‌سازید و این امر مزایای قابل توجهی برای وی به همراه دارد. این اسباب بازی‌ها شامل انواع جغجغه، اسباب بازی های حمام، توپ، عروسک و… می‌شوند که در این مطلب قصد داریم تا به مقایسه جغجغه‌ها با اسباب بازی‌های حمام بپردازیم. از مهم‌ترین فواید تفریح سالم به موارد زیر اشاره نمود که شما با خرید اسباب بازی‌های مناسب می‌توانید به این مزایا دسترسی یابید.

رشد جسمی و شناختی کودک

انواع اسباب بازی می‌تواند قدرت عضلانی بدن کودک را افزایش داده و به این طریق موجب رشد جسمی وی شوند. با رشد شناختی، کودک شما می‌تواند فعالیت‌های خاصی مانند تفکر، استدلال و صحبت کردن را بیاموزد. اسباب بازی‌های کودک موجب کنجکاوی بیشتر آنها شده و کودکان هنگام بازی با این وسایل به جزئیات محیط بیشتر دقت می‌کنند. چنین شرایطی می‌تواند لبه تقویت مهارت‌های شناختی کودک شما کمک‌های قابل توجهی نماید.

رشد اجتماعی کودک

تفریح مناسب می‌تواند موجب رشد اجتماعی کودک شما شود. به واسطه این تفریحات کودک با مهارت‌های رفتاری ضروری آشنا می‌شود و این موضوع می‌تواند اثرات مثبت فراوانی بر تعامل او با دیگران داشته باشد.

کاهش استرس و اضطراب

با توجه به اینکه کودکان شناختی درباره استرس و اضطراب ندارند، هرگونه تلاطم روحی موجب پرخاشگری آنها خواهد شد. تفریحات مناسب می‌توانند استرس کودکان را کاهش داده و موجب بهبود رفتار آنها شوند.

برای تحقق این موارد شما می‌توانید با توجه سن کودک خود از اسباب بازی‌های متنوعی کمک بگیرید.   وسایل بادی کودک از جمله اسباب بازی‌هایی هستند که ضمن تامین ایمنی کودک شما، به رشد جسمی و شخصیتی آنها نیز کمک می‌کنند.

مقایسه جغجغه با اسباب بازی های حمام از نظر مواد ساخت، اندازه و رفتار

در این بخش از مطلب قصد داریم تا به مقایسه جغجغه با اسباب بازی حمام پرداخته و در این باره اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. انواع جغجغه و اسباب بازی‌های حمام شبیه به هم نیستند و از جهات مختلفی با یک دیگر تفاوت دارند. تفاوت این وسایل بازی در اندازه، کاربرد، اشکال و طراحی‌های صورت گرفته بر روی آنها است که در ادامه به بررسی دقیق‌تر آنها خواهیم پرداخت.

اشکال

تولیدکنندگانی که در راستای تولید جغجغه ها فعالیت دارند تمام سعی خود را به کار می‌گیرند تا این وسایل بازی انعطاف پذیری بالایی داشته و نرم باشند. این موضوع برای اسباب بازی بادی و حمام صدق نمی‌کند؛ چرا که این وسایل با موادی ساخته می‌شوند که محصول نهایی را پلاستیکی می‌کنند.

اندازه

اسباب بازی بادی و حمام از نظر ابعاد و اندازه کوچک‌تر از جغجغه‌ها است و این مقایسه جغجغه با اسباب بازی‌های حمام به شما کمک می‌کند تا با توجه به سن کودک خود وسایلی مناسب را خریداری نمایید.

کاربردها

سومین تفاوت جغجغه ها با اسباب بازی های حمام در کاربردهایی است که این وسایل بازی دارند. انواع ججغه ها برای نوزادان و کودکان کوچک کاربرد دارند؛ اما از اسباب بازی های حمام برای کودکان بزرگتر هنگام استحمام استفاده می شود.

طراحی و شکل ظاهری

طراحی‌هایی که از نظر ظاهری برای اسباب بازی‌های حمام در نظر گرفته می‌شوند بسیار جذاب هستند تا کودکان حمامی لذت بخش را تجربه کنند. در مقابل جغجغه‌ها دارای طراحی‌های مختلفی بوده و شامل توپ جغجغه‌ ای، حیوانات، شخصیت‌های کارتونی و… می‌شوند.

پیدا کردن بهترین گزینه برای کودکان جغجغه یا لوازم بازی در حمام

مقایسه جغجغه با اسباب بازی‌های حمام به شما کمک می کند تا محصولاتی متناسب با شرایط کودک خود خریداری نمایید. برای یافتن گزینه‌های مناسب لازم است حتما نکات بسیار مهمی را هنگام خرید رعایت کنید. این نکات به شرح زیر هستند.

توجه به رده سنی کودک

حتما هنگام جغجغه، توپ، عروسک و… به رده سنی کودک خود توجه بسیار زیادی داشته باشید. اسباب بازی موردنظر باید برای رده سنی کودک شما طراحی شده باشد تا در ادامه وی را با مشکلات خاص مواجه نسازد.

 اگر کودک شما دوران نوزادی خود را سپری می‌کند خرید اسباب بازی‌هایی که بزرگتر از سن وی هستند می‌تواند اثرات مخرب بسیار زیادی بر عزت نفس و اعتماد به نفس کودک داشته باشد. با توجه به این موضوع توصیه داریم پیش از خرید حتما محدوده سنی کودک خود را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی ایمن بودن اسباب بازی

هنگام مقایسه جغجغه با اسباب بازی حمام حتما بررسی کنید که آیا اسباب بازی موردنظر شما خطری برای کودک به همراه دارد یا خیر؟ اغلب کودکانی که کمتر از سه سال سن دارند اسباب بازی‌های خود را میبلعند. با توجه به این موضوع لازم است هنگام خرید این وسایل حتما مواد تشکیل دهنده محصول را مورد بررسی قرار داده و نسبت به استاندارد بودن آنها اطمینان یابید.

توجه به خلاقیت اسباب بازی

اسباب بازی‌های حمام و جغجغه‌ها از جمله وسایلی هستند که می‌توانند خلاقیت کودک شما را تقویت نموده و وی را کنجکاو سازند. این نوع اسباب بازی‌ها به خوبی می‌توانند کودک شما را سرگرم نموده و لحظاتی مفرح را برای وی رقم بزنند.

خرید از فروشگاه‌های معتبر

حتما برای خرید این اسباب بازی‌ها از فروشگاه‌های معتبر کمک بگیرید. این فروشگاه‌ها با در نظر گرفتن حساسیت و شرایط کودک شما بهترین محصولات را با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب به فروش می‌رسانند.

کدامیک برای توسعه مهارت‌های کودکان موثرتر است؟

هنگامی که کودکان مهارت‌های جدیدی را یاد می‌گیرند، استقلال، اعتماد به نفس و عزت نفس نیز در آنها ایجاد می‌شود. بنابراین کمک به کودکان برای یادگیری مهارت‌های جدید می‌تواند بخش مهمی از حمایت از رشد کلی باشد.

در اینجا یک مثال وجود دارد: اگر کودک شما نمی‌داند چگونه میز بچیند، ممکن است از انجام آن امتناع کند، زیرا نمی‌تواند این کار را انجام دهد. اما اگر به فرزندتان نشان دهید که چگونه میز غذا را بچیند، به احتمال زیاد این کار را انجام خواهد داد. آنها همچنین احساس موفقیت خواهند کرد و از کمک به تهیه غذای خانوادگی شما احساس خوبی خواهند داشت.

به یاد داشته باشید که توسعه مهارت‌ها زمان بر است. وقتی به فرزندتان کمک می‌کنید تا یک مهارت را یاد بگیرد، می‌توانید همزمان از بیش از یک روش آموزشی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما مهارت یا کار را نیز به مراحل تقسیم کنید، ممکن است درک دستورالعمل‌ها برای فرزندتان آسان‌تر باشد. به همین ترتیب، اگر همزمان دستورالعمل ها را ارائه دهید، مدل سازی ممکن است بهتر کار کند. بنابراین، تفاوت یادگیری با اسباب بازی جغجغه یا اسباب بازی حمام بستگی به نوع استفاده دارد.

از طریق تماشا، فرزند شما یاد می‌گیرد که چه کاری و چگونه آن را انجام دهد. وقتی این اتفاق می‌افتد، شما در حال «مدل سازی» هستید. الگوسازی معمولا کارآمدترین راه برای کمک به کودکان برای یادگیری یک مهارت جدید است. به عنوان مثال، شما به جای اینکه به فرزندتان بگویید چگونه تخت بسازد، زمین را جارو بکشد یا توپ را پرتاب کند، بیشتر این کار را به او نشان می‌دهید.

بهترین انتخاب برای ایجاد تجربه شاد حمام برای کودکان

برای قبل از حمام، چند قایق کاغذی اوریگامی درست کنید. کوچولو را همراه با خلاقیت‌های خود در حمام قرار داده و اجازه دهید کمی سرگرم شود. همچنین اجازه دهید کودک نوپایتان از آبکش، قیف، قاشق چوبی و یک لیسک استفاده کند تا مشغول درست کردن طوفان حبابی در وان شود.

 اما اگر کوچولوی شما نیاز به کمک در مهارت‌های حرکتی و مهارت‌های خود دارد، وقت آن رسیده است که یک حمام پامپوم اجرا کنید. به سادگی یک دسته از پومپوم های کرکی را به حمام معمول خود اضافه کرده و تماشا کنید که آنها سعی می‌کنند توپ‌های یواشکی را بگیرند. برای چالش برانگیزتر کردن، کودک نوپای خود را با انبر پلاستیکی مجهز کنید و ببینید که آیا می‌توانند آنها را بر اساس رنگ جدا کنند یا خیر.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از عینک و حتی ماسک غواصی، زمان حمام را به یک ماجراجویی جدید تبدیل کنید و به او اجازه دهید اعماق زیر حباب‌ها را کشف کند. این فعالیت برای بچه‌های کوچکی که از آب روی صورت خود می‌ترسند بسیار عالی است تا اعتماد به نفس آنها را برای شنا بالا ببرد.

با استفاده از بطری‌ها و لوله‌ها برای ایجاد دیوار آبی مناسب برای کودکان نوپا، یادگیری STEM اولیه را به جریان بیندازید. بچه‌ها با تماشای علت و معلول مسحور می‌شوند و این یک راه عالی برای شروع تفکر منطقی آنهاست.

کلام پایانی

مقایسه جغجغه با اسباب بازی‌های حمام یکی از جالبترین مقای‌ها بود چراکه هر دو از لوازم محبوب کودک هستند. لحظات حمام کردن با کودکتان می‌تواند یکی از شیرین ترین خاطراتی باشد که شما به عنوان والدین خواهید داشت. بسیاری از نوزادان عاشق احساس آب گرم، تمرین لگد زدن و پاشیدن آنها و داشتن زمان خاصی با شما هستند. اما برخی از نوزادان برای حمام کردن لجبازی می‌کنند که در این صورت، استفاده از اسباب بازی حمام بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود. در لیتاما امکان سفارش هر دوی این محصولات در انواع مختلف وجود دارد.