مجله مادر و کودک

بهترین برند‌ های شیشه داروخوری، ‌دندان‌گیر و تب سنج نوزاد

بهترین برند های شیشه داروخوری

بهترین برند های شیشه داروخوری، ‌دندان‌گیر و تب سنج نوزاد کدام است؟ تشخیص اینکه کدام وسایل کودک واقعا ضروری هستند و کدام یک را می‌توانید نادیده بگیرید کار آسانی نیست. کودک شما نیازی به لباس‌های برند ندارد، اما لوازم بهداشتی اولیه چطور؟ اما همیشه مشخص نیست که چه چیزی کاملاً ضروری و چه چیزی کمک کننده است. به همین دلیل در ادامه لیتاما سه مورد از مهمترین اقلام یعنی بهترین برند‌ های شیشه داروخوری، تب سنج و ‌دندان‌گیر را بررسی خواهد کرد.

شیشه داروخوری نوزاد

بهترین برند‌ های شیشه داروخوری برای تضمین ایمنی و کیفیت محصول در تمام بخش‌های نوزادان طراحی شده است. در واقع، به طور کلی، انطباق با الزامات اساسی تعیین شده توسط مقررات ۲۰۱۷/۷۴۵/EU و ۲۰۱۷/۷۴۶/EU و دستورالعمل‌های تجهیزات پزشکی ۹۳/۴۲/EC و ۲۰۰۷/۴۷/EC اجازه می‌دهد تا علامت CE ، که یک گواهی محصول است، موارد زیر را تضمین کند:

  • کیفیت عملکرد و مواد؛
  • کنترل فرآیند تولید و مراحل آزمایش؛
  • قابلیت ردیابی در سراسر فرآیند گردش، از کارخانه تا مشتری نهایی.

بهترین برند های شیشه داروخوری: ویژگی‌ها و مزایا

بهترین برند‌ های شیشه داروخوری دستگاه‌های یکبار مصرف یا چندبار مصرف ساخته شده از پلی پروپیلن و مواد سفت و سخت، به منظور جلوگیری از هرگونه تغییر شکل یا هر گونه انتقال مواد در حین پاستوریزاسیون، سرد شدن یا گرم شدن است.

در مدل‌های کوچک شیشه داروخوری نوزاد (۵۰ میلی لیتر)، متوسط ​​(۱۲۰ میلی لیتر)، بزرگ (۲۵۰ میلی لیتر) و ساده شده (بدون حلقه یقه) موجود است، خط بطری‌ها حذف نشدنی و متضاد با مواد PP است به طوری که به راحتی قابل خواندن خواهد بود.

مقیاس به میلی متر دقیق خواهد بود و به مقدار ذکر شده در داخل آن صادق است. این موضوع در بهترین برند های شیشه داروخوری یک جنبه بسیار مهم به شمار می‌آید، زیرا در مراقبت‌های ویژه و یا آسیب شناسی‌های نوزادی و همچنین در همه مواردی که به ریز دوز مورد نیاز است، عدم تطابق حتی چند میلی لیتر در مقیاس بطری‌ها، در صورت تکرار چندین بار می‌تواند منجر شود.

برای مثال، انحراف ۲ میلی لیتر (مثبت یا منفی) از مقدار گزارش شده، ضرب در ۸ وعده غذایی روزانه، منجر به افزایش یا کاهش کلی ۱۸ میلی لیتر در روز می‌شود. یک تفاوت غیرقابل قبول که با شیشه شیر آدریامد می‌توان از آن اجتناب کرد. سایر مزایای خرید داروخوری نوزاد استریل عبارتند از:

  • در پشت بطری “شرایط خاص” مانند مقاومت پاستوریزاسیون -۲۰ درجه / + ۸۰ درجه را خواهید دید.
  • سیستم بسته شدن آسان
  • بطری را می‌توان بازیافت کرد.

‌دندان‌گیر نوزاد

خوش‌آمد گویی به یک عضو جدید در خانواده یک موقعیت شادی آور است، اما انتخاب بهترین ‌دندان‌گیر می‌تواند هم برای نوزادان و هم برای والدین چالش برانگیز باشد. دندان درآوردن یک فرآیند طبیعی است که طی آن دندان‌های اولیه نوزاد از طریق لثه بیرون می‌آیند. اگرچه این روند از شش ماهگی شروع می‌شود، اما می‌تواند از نوزادی به نوزاد دیگر متفاوت باشد. علائم رایج دندان درآوردن عبارتند از: افزایش آب دهان، تحریک پذیری و تمایل به جویدن اشیا. درک این علائم برای والدین برای انتخاب ‌دندان‌گیر مناسب برای نوزادان بسیار مهم است.

‌دندان‌گیر نوزادان به اشکال مختلف برای پاسخگویی به اولویت‌ها و مراحل مختلف دندان درآوردن هستند. شما باید ترجیحات کودک خود را بدانید و هنگام انتخاب دندانپزشک، مرحله دندان درآوردن او را در نظر بگیرید. برای درک بهتر این موضوع، بیایید ریشه‌های عمیق‌تری در انواع مختلف دندان‌پزشکی شیری داشته باشیم:

انواع ‌دندان‌گیر نوزاد

۱٫‌دندان‌گیر قابل انجماد

یکی از انواع ‌دندان‌گیر نوزاد، مدل قابل انجماد است؛ این ‌دندان‌گیرها به طور خاص برای منجمد شدن طراحی شده‌اند. دمای سرد این ‌دندان‌گیرها نه تنها درد لثه را کاهش می‌دهد بلکه به عنوان یک عامل بی حس کننده نیز عمل می‌کند. این دندانگیر‌ها اغلب دارای ژل یا آب هستند که سرما را برای مدت طولانی حفظ می‌کند و تسکین طولانی مدت را فراهم می‌کند.

۲٫ ‌دندان‌گیر‌های لاستیکی

این ‌دندان‌گیر‌ها بهترین اسباب بازی‌های دندان درآوردن برای نوزادان کوچک هستند که لثه‌های بسیار حساس و نرمی دارند. این ‌دندان‌گیرها ملایم و راحت هستند و به شکل‌های ساده مانند حلقه یا مجسمه‌های حیوانات طراحی شده‌اند و به راحتی برای نوزادان قابل درک هستند.

۳٫ ‌دندان‌گیر‌های بافت‌دار

نوزادان ممکن است به دنبال تسکین بیشتر از دندان‌زن‌های بافت‌دار باشند، زیرا برجستگی‌ها یا دیگر الگوهای برجسته در طول سفر دندان‌کشیدن دارند. این دندانپزشک‌ها لثه‌ها را ماساژ می‌دهند و فشار متقابل ایجاد می‌کنند و ناراحتی را تسکین می‌دهند. اینها برای مراحل بعدی دندان درآوردن مناسب هستند، زمانی که نوزاد حدود ۱۸ ماهه یا بیشتر است، زیرا لثه‌ها سفت تر هستند و تا آن زمان نیاز به تحریک بیشتری دارند.

۴٫ ‌دندان‌گیر سیلیکونی

‌دندان‌گیرهای سیلیکونی به دلیل دوام و انعطاف پذیری انتخابی محبوب هستند. آنها به راحتی تمیز می‌شوند، قابل شستشو در ماشین ظرفشویی بوده و در شکل‌ها و بافت‌های مختلف هستند. اینها معمولاً غیر سمی بوده و برای مقاومت در برابر سختی دندان درآوردن طراحی شده‌اند. همچنین یک انتخاب عالی برای دندانپزشکی از نوزادان ۵ ماهه تا ۱۸ ماهه هستند.

۵٫ ‌دندان‌گیر‌های چوبی

وقتی دندان‌های کودک شروع به نمایان شدن می‌کنند، دندان‌های سخت‌تری ساخته شده از چوب را می‌توان معرفی کرد. اینها فشار مناسبی را ایجاد می‌کنند و بهترین دندانپزشک‌های غیر سمی محسوب می‌شوند، زیرا بهترین ‌دندان‌گیرهای طبیعی هستند و علاوه بر این به عنوان یکی از بهترین ‌دندان‌گیرها برای نوزادان ۶ ماهه عمل می‌کنند.

تب سنج نوزاد

در ادامه مطلب بررسی بهترین برند‌ های شیشه داروخوری، ‌دندان‌گیر و تب سنج، به گزینه سوم یعنی تب سنج نوزاد می‌رسیم. دماسنج نوزاد وسیله‌ای است که برای اندازه‌گیری دمای بدن نوزاد استفاده می‌شود. این ابزار به طور خاص برای نوزادان و کودکان خردسال طراحی شده است و معمولا کوچکتر و ملایم تر از یک دماسنج استاندارد است. انواع مختلفی از دماسنج‌های نوزاد وجود دارد، از جمله دماسنج دیجیتال، دماسنج گوش، دماسنج پیشانی و دماسنج مقعدی.

رایج‌ترین نوع دماسنج کودک دماسنج دیجیتالی است که می‌تواند به صورت دهانی، مقعدی یا زیر بازو استفاده شود. استفاده از دماسنج نوزاد برای نظارت بر دمای کودک بسیار مهم است، زیرا تب می‌تواند نشانه بیماری یا عفونت بوده و در کودکان خردسال خطرناک باشد.

نحوه اندازه گیری دماسنج نوزاد

اگر تب بالای ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت است، فقط بدانید که جدی است و باید اقدامات فوری انجام دهید، به خصوص اگر کودک شما سه ماهه و کمتر باشد. “تست لمسی” دقیق و قابل اعتماد نیست و به همین دلیل است که هر والدینی باید دماسنج کودک را در لیست خرید کودک خود قرار دهد. ما چند مورد بهترین دماسنج کودک را  با دقت انتخاب و بررسی کرده‌ایم  تا به شما کمک کنیم هنگام مراقبت از کودک خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

دماسنج نوزاد مقعدی

اینها کمی ناراحت کننده هستند، اما دقیق‌ترین اندازه‌گیری دما را انجام می‌دهند و برای نوزادان بهترین خواهند بود. هنگام خرید  دماسنج مقعدی، اطمینان حاصل کنید که پایه پهن و نوک آن قابل انعطاف باشد تا مطمئن شوید که آن را خیلی دور نمی‌کنید زیرا ممکن است خطرناک باشد.

دماسنج‌های دهانی

خرید تب سنج نوزاد دهانی بسیار پرطرفدار است؛ زیرا اینها دقیق و همچنین آسان و ایمن برای استفاده هستند. تنها کاری که انجام می‌دهید این است که آن را زیر زبان کودک خود قرار دهید و منتظر خواندن آن باشید. آنها بهترین دماسنج برای کودکان بالای ۴ سال هستند زیرا می‌توانند ثابت بمانند.

دماسنج شریان مادون قرمز

اینها گران‌ترین دماسنج‌های کودک هستند، زیرا از فناوری مادون قرمز برای اندازه گیری دمای شریان گیجگاهی نوزاد در پیشانی استفاده می‌کنند. آنها همچنین بسیار دقیق و راحت‌ترین و ایمن‌ترین دماسنج‌ها هستند، زیرا نیازی به لمس نوزاد خود نخواهید داشت. این مدل‌ها برای استفاده کودکان در هر سنی ایده آل هستند.

دماسنج زیر بغل

این مدل‌ها کمترین دقت را دارند و فقط زمانی باید از آنها استفاده کنید که نوع دیگری ندارید. بیشتر والدین از آنها استفاده می‌کنند، اما آنها چندان قابل اعتماد نیستند.

دماسنج‌های کانال گوش

استفاده از آن آسان و کم تهاجمی است. آنها را می‌توان برای کودکان بالای ۱۲ ماه استفاده کرد زیرا مجرای گوش نوزادان خیلی باریک نیست. با این حال، برای به دست آوردن قرائت دقیق، دماسنج باید در موقعیت مناسب در گوش قرار گیرند.

دماسنج پستانکی

اینها برای نوزادان کوچک بهترین هستند، اما چندان قابل اعتماد نخواهند بود، زیرا قرائت‌ها خیلی دقیق نیستند. درست مانند دماسنج‌های زیر بغل، این دماسنج‌ها فقط باید زمانی استفاده شوند که گزینه دیگری وجود نداشته باشد.

سخن پایانی

امروز سه مورد از اقلام مورد نیاز نوزادان یعنی بهترین برند‌ های شیشه داروخوری، ‌دندان‌گیر و تب سنج را بررسی کردیم. حقیقت این است که برخی از لوازم ضروری نوزاد تازه متولد شده دقیقا ضروری نیستند. انسان‌ها هزاران سال بدون وسایلی مانند پمپ سینه و پستانک زنده مانده‌اند، بنابراین ما برای مراقبت از نوزادان خود به آنها نیاز نداریم.

با این حال، ما دیگر در عصر حجر زندگی نمی‌کنیم و زندگی در قرن ۲۱ مستلزم چند آیتم اضافی است. به عنوان مثال، زندگی بدون پوشک غیرممکن است. همین امر در مورد محصولات حمام و پاک کننده‌ها نیز صادق خواهد بود. اما سه موردی که امروز بررسی کردیم، از اقلام ضروری بوده و پیشنهاد می‌شود بهترین برند های شیشه داروخوری و لوازم مورد نیاز کودکان را خریداری نمایید.