مجله مادر و کودک

ضرورت داشتن شیر دوش و ساک لوازم کودک برای مادران

ضرورت داشتن شیر دوش مادر

ضرورت داشتن شیر دوش مادر را می‌دانید؟! مهارت فرزند پروری و مراقبت از کودک امری دشوار است که نیاز به لوازم بسیار ضروری دارد. مادر شیرده یا مادری که مجبور است ساعت‌ها از کودک خود به دور باشد، نیاز به یک وسیله دارد تا شیر خود را بدوشد و برای تغذیه کودک خود برای او بگذارد. اینجاست که ضرورت داشتن شیر دوش مادر بیش از پیش مشخص می‌شود.

گاهی مادر مجبور است به سفر برود و یا به خانواده‌اش سر بزند، در این صورت کیف دستی او پاسخگوی نیازهای فرزند خردسالش نبوده و مجبور است از ساک لوازم کودک استفاده کند.

ضرورت داشتن شیر دوش مادر و ساک لوازم کودک چیست؟

زمانی که مادری دارای یک فرزند خردسال است، در زمان بیرون رفتن از منزل نیاز به لوازم زیادی دارد تا بتواند نیازهای کودکش را برطرف کند. کیف دستی مادر کوچک است و حمل سا‌ک‌های بزرگ هم سخت و دشوارتر.

 ساک لوازم نوزاد دارای جیب‌های متفاوتی است که مادر می‌تواند تک‌تک لوازم را در هر جیبی قرار دهد و در مواقع ضروری از آنها استفاده کند.

این جیب‌های کوچک و بزرگ به مادر کمک می‌کنند تا تمامی لوازم اصلی را بردارد و هیچ وسیله‌ای را جا نگذارد. ساک لوازم باید دارای چند محفظه یا مکان برای جا سازی لباس، پوشک، لوازم نوزاد و مادر باشد. همچنین ساک کودک باید سبک، جادار، خوشرنگ و مناسب با جنسیت فرزند‌ خود تهیه کنید

. با توجه به ضرورت داشتن شیر دوش مادر از جهت بهداشتی، آن را به صورت کاملا محافظت شده در یک جیب جداگانه قرار دهید. برای ضرورت داشتن شیر دوش مادر نیز می توان به همین امر اشاره کرد که در خانه و محلی آرام مادر شیر خود را با استفاده از آن دوشیده و در مواقعی که امکان شیر دادن به کودک از طریق سینه مادر مهیا نیست از شیر آماده شده استفاده کرد. در ادامه به بیان ویژگی‌های یک ساک پرداخته می‌شود.

سامان‌دهی  بهتر لوازم

ساک کودک داری بخش‌های داخلی متنوعی است که به پدر و مادر کمک می‌کند تا وسایل کودک را به طور سازمان یافته و دقیق داخل ساک بگذارند.‌ این قسمت‌بندی‌ها به والدین فرصت می‌دهد تا به آسانی به لوازم مورد نیاز کودک دسترسی داشته باشند،  بدون اینکه نیاز داشته باشند تمام کودک را بچرخند.

دسترسی سریع

با داشتن ساک وسایل نوزاد، یافتن لوازم کودک چندان دشوار نیست و مادر به راحتی می‌تواند وسیله مورد نظر خود را پیدا کند.‌ این موضوع در زمان‌های اضطراری یا زمان تعویض پوشک بسیار مهم است.

با جاسازی لوازم نوزاد در جیب‌های مناسب، پدر و مادر با نظم و ترتیب می‌توانند به هر وسیله دسترسی بسیاز راحتی داشته باشند. زمانی که در راه هستید و یا شرایطی دارید که امکان شیردهی به کودک وجود ندارد، ضرورت داشتن شیر دوش مادر بیشتر احساس می‌شود، به سرعت شیردوش را از محفظه برداشته و غذای کودک خود را آماده کنید.

 آسانی و سرعت بسته‌بندی

زمانی که برای کودک خود ساکی مناسب خریداری کرده باشید، امکان بسته‌بندی آسان و راحت لوازم نوزاد را فراهم می‌‌شود. با محفظه‌های گوناگون ساک، پدر و مادر می‌توانند لوازم را به ترتیب صحیح و مرتب در ساک قرار داده و با سرعت و دقت آن را ببندند. این موضوع به والدین کمک می‌کند تا در زمان بردن لوازم نوزاد به ماشین یا هت زمان بیشتری را صرف سایر وظایف دیگر خود کنند و از طرفی نگران جا ماندن وسایل خود نخواهند بود.

حمل و نقل آسان

ترتیب و قسمت بندی ساک نوزاد اغلب با توجه به نیازهای ساک لوازم نوزاد طراحی و دوخته شده است. این محصولات دارای بند‌های قابل تنظیم و دسته‌های با کیفیت و  مناسب هستند تا والدین بتوانند به راحتی ساک را به دوش گرفته و حمل کنند. برخی ازساک‌ها دارای محفظه‌های  جداشونده و خارجی هستند که به والدین امکان می‌دهد لوازم کوچک اضافی مانند پستانک، حوله، پوشک یدکی و دستمال را در آنها قرار دهند. این مشخصات موجب می‌شود، حمل و نقل لوازم نوزاد به صورت راحت‌تر  و کم حجم‌تر صورت پذیرد.‌ ضرورت داشتن شیر دوش مادر در لوازم کودک، پدر و مادر را مجبور به حمل با احتیاط ساک لوازم کودک می‌کند.

امنیت و بهداشت

ساک لوازم نوزاد به پدر و مادر کمک می‌کند تا لوازم نوزاد را در محیطی تمیز و سالم نگه دارند. این ساک می‌تواند جایگزینی مناسب برای کیف پشتی باشد و از احتمال ارتباط لوازم نوزاد با سطوح آلوده پیشگیری کند. با توجه به ضرورت داشتن شیر دوش مادر در لوازم کودک تهیه ساک کودک برای حفاظت از این لوازم بسیار حساس است.

 استراحت و تغذیه

با استفاده از ساک لوازم نوزاد، می‌توان لوازم مورد نیاز برای تغذیه و شیرخواری نوزاد را به همراه داشت و در هر لحظه نیاز به تغذیه نوزاد را برطرف کرد. ضرورت داشتن شیر دوش مادر نیز می‌تواند همین امر باشد که به راحتی شیر آماده شده در ساک قرار گیرد.

  همچنین، با داشتن شرایط مناسب برای خواب نوزاد، می‌توان به راحتی نوزاد را در ساک قرار داد و با حفظ آرامش و راحتی او، سفر را ادامه داد. گاهی در زمان استراحت کودک مادر مجبور به دوشیدن شیر می‌شود، در این زمان ضرورت داشتن شیر دوش مادر به خوبی حس می‌شود.‌

آرامش خانوادگی

با داشتن ساک لوازم نوزاد، پدر و مادر می‌توانند با آرامش و اطمینان بیشتری  به مسافرت بروند و به لحظات خانوادگی زیبا و جذابی را رقم بزنند. امکان دست یافتن آسان به لوازم نوزاد و بهداشت آن، به والدین اعتماد بیشتری در مدیریت نیازهای نوزاد خواهد داد.

با داشتن ساک لوازم نوزاد، والدین می‌توانند به راحتی به لوازم ضروری نوزاد دسترسی پیدا کنند. اگر نیازی به تغییر پوشک یا تعویض لباس نوزاد وجود داشته باشد، پدر و مادر می‌توانند به سرعت به لوازم مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند و نیازهای نوزاد را به‌طور کامل برآورده کنند. بعضی از لوازم کودک مانند شیردوش را نمی‌توان در فضای باز یا کیف مادر نگه‌داری کرد. ضرورت داشتن شیر دوش مادر، والدین را ملزم به خرید ساک مناسب می‌کند.

نکات اصلی و حساس در زمان خرید ساک لوازم کودک

زمانی که اقدام به خرید ساک لوازم کودک می‌کنید، با همسر خود در مورد رنگ، طرح و مدل محصول هم‌فکری کنید.‌ کیف باید طوری انتخاب شود که هم مادر و هم پدر بتواند آن را به راحتی حمل کنند.

جیب خوب یکی از معیارهای مهم در کیف‌های لوازم کودک محسوب می‌شود.‌ هر چقدر تعداد جیب‌ها بیشتر باشد، می‌توانید لوازم کودک را منظم تر و دقیق‌تر جاسازی کنید.‌

بهتر است بدانید برخی از کیف‌ها دارای محفظه داخلی هستند تا لوازم کودک مرتب‌تر جاسازی شوند.  در صورت هم‌فکری و علاقه می‌توانید این مدل کیف‌ها را انتخاب کنید. بنا بر ضرورت داشتن شیر دوش مادر، بهتر است این وسیله مهم در جیب‌های داخلی جاسازی شود.

شستشوی آسان یک مزیت اصلی برای کیف نوزادان است. از آنجایی که کیف لوازم در بیرون از منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد  و تماس زیادی با آلودگی‌ها دارد، بهتر است به طور مرتب شسته شود. محصولات کودک اغلب قابل شستشو به صورت دستی و یا با ماشین لباس شویی هستند.

داشتن  بند روی دوش با قابلیت تنظیم یکی از نکات اصلی در خرید ساک کودک است. بهتر است بند آن پهن و مقاوم باشد تا فشار کمتری به شانه وارد کند و پاره نگردد.‌

سبک و راحت بودن ، پدر و مادر گرامی بهتر است بدانید این کیف برای دو سال همیشه مورد نیازتان است.‌ زمانی که کلیه لوازم کودک را در آن قرار می‌دهید، وزن کیف بالا می‌رود، بنابراین یک ساک لوازم نباید خود به خود وزن زیادی داشته باشد و بندها و دستگیره‌های به شکلی باشد که در هنگام حمل و نقل آن فشار زیادی بر روی شانه و دست‌ها بیفتد.‌

شاید این مورد از نظر خیلی از مادران چندان مهم نباشد با این حال به یاد داشته باشید که در بعضی روزها مثلا مسافرت‌ها قرار است وسایل زیادی را همراه خود داشته باشید. اگر ساک شما کوچک باشد، مجبور هستید دو ساک با خود داشته باشید که کارتان چند برابر می‌شود. با توجه به ضرورت داشتن شیر دوش مادر، اگر ساک کودک شما جادار باشد، محصولات حساسی مثل شیردوش مادر دچار آسیب نمی‌شوند.

استحکام و زیبایی را فدای قیمت نکنید، یکی از بزرگ‌‌ترین اشتباهاتی که بسیاری از والدین در زمان خرید ساک لوازم نوزاد دچار می‌شوند این است که استحکام و زیبایی ساک لوازم را فدای قیمت می‌کنند. یعنی به جای انتخاب کیف گران‌قیمت جادار، کیف ارزان‌تر را خریداری می‌کنند.

گاهی ساک کودک مدت‌های طولانی در سفر همراه پدر و مادر است. پس بهتر است ساک کودک دارای استحکام بالایی باشد تا مدت‌ها به کار گرفته شود.‌ اگر کیف شما با کیفیت نباشد،  به راحتی از قسمت‌های مختلف مانند بند‌ها و دستگیره‌ها و خود بدنه ساک پاره می‌شود و خانواده‌ها مجبور به  هزینه مجدد هستند.

زیبایی نیز به این دلیل بسیار مهم است که این ساک تا مدت‌ها به جای کیف دستی شما به کار گرفته می‌شود و زیبایی آن بسیار مهم است. با توجه به ضرورت داشتن شیر دوش مادر در میان لوازم سیسمونی، برند لیتاما تمامی لوازم مورد نیاز کودک را برای فروش عرضه می‌دارد. قیمت شیر دوش مادر و دیگر لوازم مورد نیاز کودک در این فروشگاه اینترنتی بسیار مناسب است.

سخن پایانی

نگهداری از نوزاد و کودک وظیفه خطیری است که بر عهده پدر و مادر گذاشته شده است. والدین برای نگه‌داری از کودک نیاز به لوازم ضروری دارند، که خرید ساک کودک را برایشان ضروری می‌کند.

ساک کودک یک وسیله بسیار حساس است که باید لوازم حساسی مانند شیردوش مادر  و شیشه را نگه‌داری کند. بنا بر ضرورت داشتن شیر دوش مادر در میان لوازم کودک بهتر است ساک نوزاد دارای امنیت باشد تا پدر و مادر به راحتی و آرامش آن را حمل کنند. یک ساک کودک باید راحت، جادار، استحکام و زیبایی داشته باشد.