مجله مادر و کودک

اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک

اسباب بازی های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک

اسباب بازی های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک ایده‌ای فوق العاده عالی برای لذت بخش‌تر شدن حمام و رشد بهتر کودک شما است. این اسباب بازی در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. برای خرید این وسایل بازی لازم است حتما به سن کودک خود، طراحی اسباب بازی و کیفیت متریال مورداستفاده توجه زیادی داشته باشید. انواع اسباب بازی حمام کودکان شامل بلوک‌های لگو، اسباب‌های حرکتی، اسباب بازی‌های بادی، وسایل بازی ساده و عروسک‌ها می‌شوند.

ایده‌های جذاب برای حمام کردن لذت بخش کودکان

برخی از کودکان علاقه چندانی به حمام کردن ندارند؛ اما می‌توان با تهیه اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک این امر را جذاب‌تر نمود. ایده‌های مختلفی برای افزایش جذابیت و لذت حمام کردن کودکان وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این ایده‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

استفاده از بلوک‌های لگو

بلوک‌های لگو یا ساختمانی ایده‌ای جذاب برای وان‌های حمام هستند تا علاوه بر سرگرمی، زمینه‌های افزایش خلاقیت کودکان خود را نیز فراهم سازید. این بلوک‌ها مقاومت بالایی در آب دارند و استفاده از آن‌ها در محیط حمام محدودیتی نخواهد داشت.

خرید اسباب بازی‌های مخصوص حمام

اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک موجب لذت بردن فرزندان شما در حمام می‌شوند. در حال حاضر طیف وسیعی از این اسباب بازی‌ها را مانند وسایل بادی، ماهی حمام، عروسک‌های پلاستیکی و… را می‌توان دید که در فضای حمام قابل استفاده هستند. همچنین استفاده از مجموعه‌هایی که بر روی دیوار حمام نصب می‌شوند نیز راه حل جالبی است تا زمینه‌های لذت بردن کودکتان از حمام را فراهم سازید.

استفاده از آلات موسیقی در حمام

 آلات موسیقی مخصوص حمام، انتخابی عالی برای کودکانی هستند که به موسیقی علاقه زیادی دارند. یکی از این آلات فلوت حمام است که می‌توان با استفاده از آن نت‌های مختلفی را تولید نمود. برخی از این آلات کاملا ضدآب بوده و برای فضای حمام نیز قابل استفاده هستند.

توصیه داریم برای خرید اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک حتما به فروشگاه‌ها و مراکز معتبر مراجعه کنید. این فروشگاه‌ها با سوابق درخشان خود قادرند تا خدمات متنوعی را به شما عزیزان ارائه نمایند. لیتاما از جمله فروشگاه‌های آنلاین معتبری است که سال‌ها سابقه فعالیت در حوزه فروش اسباب بازی کودکان را دارد.

انواع اسباب بازی های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک

تنوع بالای اسباب بازی‌ها احتمالا شما را نیز با این ابهام که مناسب‌ترین اسباب بازی برای حمام کدام است مواجه سازد. به طور کلی انواع اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک شامل موارد زیر می‌شوند.

اسباب بازی پاپت حمام

ساختار این اسباب بازی‌ها به گونه‌ای است که با فشردن و رهاکردن آن می‌توان مقداری آب را درون این اسباب بازی‌ها ریخت. در نهایت با فشردن دوباره پاپت آب جمع شده در اسباب بازی با فشار به بیرون ریخته می‌شود. پاپت‌ها دارای اشکال متفاوتی هستند که به اختصار شامل اردک، کاهی، لاک پشت و… می‌شوند. این اسباب بازی‌ها راهکاری عالی برای آموزش علت و معلول به کودکان هستند و می‌توانند موجب سرگرم شدن کودک شما در حمام نیز شوند.

اسباب بازی بادی

اسباب بازی بادی و حمام این قابلیت را دارد تا بر روی آب شناور بماند. کودک شما با به حرکت درآوردن این اسباب بازی‌ها بر روی آب می‌تواند حمامی لذت بخش را تجربه کند.

اسباب بازی حرکتی حمام

این دسته از اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک از قابلیت اتصال به دیوار حمام برخوردار بوده و پس از ریختن آب بر روی آن‌ها شروع به حرکت می‌کنند.

کتاب حمام

کودکان علاقه زیادی به کتابخوانی دارند و کتاب‌های حمام موجب سرگرم شدن آن‌ها هنگام حمام کردن می‌شوند. جنس این کتاب‌ها نرم بوده و قابل ورق زدن هستند.

اسباب بازی‌های ساده حمام

این اسباب بازی‌ها محبوبیت بسیار زیادی میان کودکان دارند و در انواع مختلفی مانند جغجغه چوبی، اردک پلاستیکی، توپ‌های پلاستیکی و… قابل خریداری هستند.

خرید اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک

اسباب بازی‌های ساده مانند جغجغه و اردک‌های پلاستیکی سال‌های سال است که توسط کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما برخی از این وسایل بازی جدید بوده و تازگی دارند. بهره‌گیری از تنوع بالای اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک اهمیت بسیار زیادی دارد تا کودک شما به استحمام علاقه پیدا کند. حتما هنگام خرید این اسباب بازی‌ها مقاومت آن‌ها در برابر آب و ماندن بر روی سطح آب را مورد بررسی قرار دهید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که تمامی مدل‌های اسباب بازی حمام گزینه مناسبی برای چنین محیطی نیستند؛ بنابراین باید در انتخاب خود دقت کنید. به هیچ عنوان نباید رطوبت و یا آبی درون اسباب بازی جمع گردد؛ چرا که می‌تواند سلامت کودک شما را به خطر بیندازد.

ممکن است بپرسید که چرا؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که قارچ‌ها و باکتری‌ها معمولا در محیط‌های مرطوب رشد می‌کنند و می‌توانند به بدن کودک شما نیز منتقل شوند. حتما وسایل بازی باکیفیت را انتخاب کنید؛ چرا که در فرایند ساخت این وسایل از متریال و مواد اولیه مضر مانند BPA استفاده نمی‌گردد. تمامی اسباب بازی‌های مورد استفاده در هنگام حمام کردن را در انتها شستشو داده و خشک کنید.

نکات مهم خرید اسباب بازی حمام

برای خرید هر نوع اسباب بازی مانند جغجه، توپ، عروسک و… حتما باید نکات مهمی را رعایت نمود. توجه به این نکات به شما کمک می‌کند تا انتخابی عالی را برای کودکان خود داشته و سلامت و ایمنی آن‌ها را تضمین نمایید. از مهم‌ترین نکات خرید اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

انتخاب اسباب بازی‌های آموزشی

برخی اسباب بازی‌ها علاوه بر سرگرمی جنبه آموزشی نیز دارند و موجب افزایش استعدادهای کودک شما می‌شوند. هنگام خرید این اسباب بازی‌ها بهتر است به سراغ وسایلی بروید که از مزایای آموزشی نیز برخوردار باشند.

انتخاب اسباب بازی با توجه به سن کودک

خرید اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک با توجه به سن او اهمیت بسیار زیادی دارد. عدم توجه به این موضوع موجب آسیب دیدن کودک شما خواهد شد؛ چرا که اسباب بازی‌های مخصوص کودکان بزرگتر اصلا برای کودکان کمتر از دو سال مناسب نیستند. با توجه به این موضوع توصیه داریم حتما هنگام خرید به سن کودک خود توجه کرده و بررسی کنید که آیا اسباب بازی با سن کودک شما مطابقت دارد یا خیر؟

تجربه حسی

حواس می‌تواند اثرات بسیار زیادی بر آموزش کودکان بخصوص نوزادان داشته باشد. بر این اساس بهتر است به سراغ وسایلی بروید که موجب افزایش حواس کودکان شما می‌شوند.

توجه به ساده بودن تمیزکاری اسباب بازی

نکته‌ای که باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که اگر اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک تمیز نشوند موجب انتقال میکروب و باکتری به بدن کودک شما خواهند شد. چنین شرایطی قطعا سلامت کودک شما را تهدید خواهد کرد. بهترین اسباب بازی‌ها را می‌توان وسایلی دانست که به راحتی قابل تمیز شدن هستند. به هیچ عنوان به سراغ اسباب بازی‌هایی که از سوراخ منفرد برخوردار هستند نروید؛ چرا که تمیز کردن آن‌ها مشکل بوده و شرایط سختی را پیش روی شما قرار می‌دهند.

توجه به متریال مورد استفاده در تولید اسباب بازی

کودکان اغلب اسباب بازی‌های حمام را در دهان خود قرار می‌دهند و این موضوع به راحتی می‌تواند زمینه‌های بیمار شدن آن‌ها را فراهم سازد. توصیه داریم حتما نوع مواد و متریالی که برای تولید اسباب‌ بازی های حمام مورد استفاده قرار گرفته‌اند را بررسی کنید. برخی اسباب بازی‌ها با استفاده از مواد شیمیایی خطرناک تولید می‌شوند و این مواد به راحتی می‌توانند به بدن کودک شما نفوذ کنند. اگر بخواهیم اشاره‌ای کوتاه به مواد شیمیایی خطرناک درون اسباب بازی‌های بی‌کیفیت داشته باشیم می‌توان بیسفنول، فتالات و پلی وینیل کلرید را نام برد.

لیتاما بزرگترین عرضه‌کننده لوازم بازی کودک

این روزها فروشگاه‌های بسیار زیادی را می‌توان یافت که در راستای عرضه و فروش لوازم بازی کودک فعالیت دارند. لیتاما از جمله فروشگاه‌های معتبری است که به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده اسباب بازی‌های کودک با بالاترین کیفیت و متعارف‌ترین قیمت شناخته می‌شود. با ورود به فروشگاه ما امکان مقایسه محصولات برای شما عزیزان فراهم شده تا با هوشمندی بالایی خرید را ثبت کنید. پس از ثبت سفارش محصول موردنظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما تحویل داده می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره تنها کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کلام پایانی

اسباب بازی‌ های مورد استفاده در هنگام حمام کردن کودک شامل اسباب بازی‌های ساده، پازل‌ها، اسباب بازی‌های حرکتی و بادی می‌شوند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. این وسایل موجب لذت بخش‌تر شدن حمام کودکان شما می‌شوند و راهکاری عالی برای رشد استعدادهای آن‌ها نیز هستند. هنگام خرید این وسایل بازی باید حتما کیفیت، سن کودک و مواد اولیه مورداستفاده در تولید را مورد بررسی قرار دهید تا در نهایت خرید عالی و متناسب با شرایط و ویژگی‌های شخصیتی کودک خود را تجربه کنید.