مجله مادر و کودک

پوشک استخری چیست؟

پوشک استخری چیست

پوشک استخری چیست؟ با کوچولوی خود به یک روز استخر می‌روید؟ اما در اینجا یک سوال مهم وجود دارد، آیا یک پوشک مناسب دارید؟ به عنوان والدین، هرگز نمی‌توانید این ضروری مراقبت از کودک را از دست بدهید. اگر می‌خواهید در مورد پوشک شنای کودک و تفاوت آنها با پوشک‌های معمولی بیشتر بدانید، به خواندن این مطلب در لیتاما ادامه دهید.

پوشک استخری چیست؟

پوشک شنای کودک که به عنوان شلوار شنا نیز شناخته می‌شود، پوشک‌هایی با طراحی خاص هستند که برای پوشیدن در استخر یا در ساحل طراحی شده‌اند. این پوشک‌های شنا مایعات را جذب نمی‌کنند، بلکه فقط حاوی مواد جامد هستند. شاید بپرسید که آیا به این معنی است که ادرار از طریق ادرار عبور می‌کند؟ بله، ادرار نوزاد شما احتمالاً از پوشک شنا عبور می‌کند. اما کودک شما با نشت مدفوع مواجه نخواهد شد.

پوشک شنا چه تفاوتی با پوشک معمولی دارد؟

تفاوت اصلی بین پوشک شنا و پوشک معمولی این است که پوشک دوم پس از خیس شدن منبسط و آویزان می‌شود. بنابراین، اگر کودک خود را مجبور کنید که یک پوشک معمولی در استخر بپوشد، پوشک او به یک پوشک خیس تبدیل می‌شود. از سوی دیگر، با پوشک شنا، می‌تواند خیالتان راحت باشد؛ زیرا حجیم یا خیس نخواهد شد. اما به خاطر داشته باشید که پوشک شنای کودک فقط نگهدارنده مواد جامد است. آنها غیر قابل جذب هستند به این معنی که ادرار نوزاد از آن عبور می‌کند.

بنابراین، هنگامی که کودک شما از استخر یا آب خارج شد، باید او را با پوشک معمولی عوض کنید. به همین ترتیب، باید به خاطر داشته باشید که پوشک شنا لزوماً نگهدارنده اسهال یا مدفوع مایع نیست. بنابراین، اگر کودک شما خیلی کم سن است یا با یک دوره اسهال مواجه است، نباید او را به استخر ببرید، حتی با پوشک شنا!

آیا پوشک شنا قابل استفاده مجدد است یا یکبار مصرف؟

مدت زمان پوشک استخری چیست؟ پوشک شنا در هر دو نوع یعنی قابل استفاده مجدد و یکبار مصرف در دسترس است. در اینجا برخی از تفاوت‌های اصلی بین این دو وجود دارد:

پوشک شنا یکبار مصرف

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع از پوشک شنا باید پس از یک بار استفاده دور انداخته شود. معمولاً با زبانه‌هایی در کناره طراحی خواهد شد که برای محکم کردن پاهای کودک شما در اطراف استفاده می‌شود و زمانی که می‌خواهید آن را بردارید باز خواهد شد. به این ترتیب، فاکتور راحتی و قابلیت استفاده را مشخص می‌کند. با این حال، هنگامی که کثیف شدند، باید آنها را عوض کنید.

پوشک شنای قابل استفاده مجدد

پوشک قابل استفاده مجدد کاملا بادوام بوده و این نوع از پوشک شنای کودک برای شستن و استفاده مجدد طراحی شده است. بسیاری از والدین می‌توانند در این مدل مناسب برای فرزندان خود پیدا کنند. با این حال، وقتی صحبت از فاکتور قیمت به میان می‌آید، پوشک شنای قابل استفاده مجدد روی جیب شما سنگین است. بنابراین، اگر کودک خود را اغلب به استخر نمی‌برید، این پوشک ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. قیمت پوشک شنای قابل استفاده مجدد، گران‌تر است.

چگونه از پوشک شنا استفاده کنیم؟

شرایط استفاده از پوشک استخری چیست؟ استفاده از پوشک شنا بسیار ساده است. شما باید آن را به همان روشی که از پوشک بچه معمولی استفاده می‌کنید استفاده نمایید. در ادامه نحوه استفاده ذکر شده است:

مرحله ۱: پوشک شنا را روی کودک خود قرار دهید.

مرحله ۲: کودک خود را مجبور کنید که یک لباس شنا روی پوشک بپوشد. این یک مرحله اختیاری است زیرا کودک شما می‌تواند به تنهایی پوشک شنا را استفاده نماید.

مرحله ۳: هر ۳۰-۶۰ دقیقه پوشک شنا را از نظر کثیف بودن بررسی کنید. در مورد کودکان نوپا، شما باید آنها را هر ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در حمام استراحت دهید.

مرحله ۴: در صورت کثیف شدن پوشک، دور از استخر، پوشک شنای جدید را عوض کنید.

مرحله ۵: اگر از پوشک شنا یکبار مصرف استفاده می‌کنید، فورا آن را دور بیندازید. از طرف دیگر، اگر از یک مدل قابل استفاده مجدد استفاده می‌کنید، آن را تمیز کرده و در یک کیسه جداگانه بپیچید. به خانه بروید و آن را در ماشین لباسشویی با استفاده از مواد شوینده ملایم بشویید.

ضرورت استفاده از پوشک استخری چیست؟

با کودکتان به استخر می‌روید و نمی‌دانید با خرابکاری او چه کار کنید؟ پاسخ استفاده از پوشک شنا است. پوشک شنا یا شلوار شنا، پوشک مخصوص طراحی شده است که فقط در استخر استفاده می‌شود تا مطمئن شوید که کودک شما پوشیده و محفوظ است. ما پیشنهاد می‌کنیم که در هر صورت، قبل از وارد شدن به استخر کودک را به توالت ببرید تا هنگام شنا احساس بهتری داشته باشد. در همین راستا، خرید توالت فرنگی کودک نیز می‌تواند مفید باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها CDC  توصیه می‌کند که همه امکانات شنای عمومی نیاز به استفاده از پوشک شنا برای نوزادان و کودکان نوپا دارند. دلایل آنها برای این امر به شرح زیر است:

 • پوشک شنا از بروز حوادث در استخر جلوگیری می‌کند.
 • پوشک شنا به طور قابل توجهی گسترش آلودگی باکتریایی مدفوع را کاهش می‌دهد.
 • پوشک شنا از پخش ضایعات از باکتری‌هایی مانند coli جلوگیری می‌کند. چنین باکتری‌های عامل عفونت می‌توانند برای افراد در داخل و اطراف تاسیسات استخر خطرناک و بالقوه کشنده باشند.

بسیاری از والدین استفاده از پوشک شنا را به جای پوشک معمولی ترجیح می‌دهند زیرا آنها:

 • مانند پوشک‌های معمولی در استخر متورم نمی‌شوند.
 • استفاده از آنها در روز استخر آسان است.
 • در اندازه‌های مختلف و آسان برای استفاده وجود دارد.
 • فرزندشان را سالم و ایمن نگه دارند.
 • سایر کودکان و افراد نزدیک را سالم و ایمن نگه دارند.
 • می تواند یک استایل زیبا به لباس شنای کودک اضافه کند.

دلیل اهمیت خرید پوشک استخری چیست؟

پوشک شنا به طور خاص برای پوشیدن در استخر یا در ساحل ساخته شده است. هدف آنها جلوگیری از تورم پوشک، ناراحتی و از دست دادن توانایی خود برای انجام عملکرد مورد نظر است.

اما بهترین مدل به عنوان پوشک استخری چیست؟ هر مرکز شنای عمومی ممکن است قوانین خاص خود را برای پوشک شنا داشته باشد، اما ایده اصلی همیشه یکسان است: استخر و محوطه اطراف آن را تمیز و ایمن نگه دارید. برخی از استخرهای عمومی نیاز به استفاده از هر نوع شلوار شنا دارند. سایر استخرها ممکن است قوانین سختگیرانه‌ای داشته باشند که در آنها کودک را ملزم به پوشیدن همزمان دو نوع شلوار شنا برای اقدامات احتیاطی بیشتر می‌کنند.

قبل از رفتن به استخر، حتماً قبل از موعد با مرکز تماس بگیرید تا شرایط آنها را بررسی کنید. استانداردهای شنای سالم در هر تأسیسات استخر عمومی هم توسط CDC و هم توسط مقررات استخر فردی تعیین می‌شود. ویژگی‌هایی که باید در مورد پوشک استخر جستجو کنید شامل موارد زیر است:

 • پوشک شنا قابل اعتماد با طرح‌های مدرن
 • زبانه‌های دارای پارگی برای برداشتن و دفع آسان.
 • مواد جاذب منحصر به فرد در آب متورم نمی‌شوند.
 • محافظ‌های مخصوص نشت به محافظت از نشت مدفوع کمک می‌کند.
 • کناره‌های کشسان برای تناسب راحت.

نکات پایانی در مورد پوشک استخری

_ شاید عجیب به نظر برسد که توانایی دفع ادرار را به عنوان یک مزیت برای پوشک حساب کنیم! اما برای پوشک شنا، عدم جذب یک عامل مثبت در استخر است. پوشک‌های یکبار مصرف معمولی مانند یک اسفنج آب را خیس می‌کنند.

این یکی از نقاط اصلی فروش آنهاست. اما وقتی فرزندتان را در حجم زیادی از آب قرار می‌دهید، نمی‌خواهید یک اسفنج تشنه در اطراف ناحیه پایینی او آنقدر آب خیس کند که او را سنگین کند. به همین دلیل تولیدکنندگان پوشک شنا را با مواد مقاوم در برابر آب می‌سازند تا مایعات کمتری جذب شود. پوشک یکبار مصرف معمولی در استخر می‌تواند خطر غرق شدن کودک شما را در صورت پایین کشیدن او در آب افزایش دهد.

_ پوشک فقط در صورتی کار خود را خوب انجام می‌دهد که در توسط کودک شما پوشیده شده باشد. از آنجایی که یک پوشک یکبار مصرف معمولی مایع را جذب می‌کند، به احتمال زیاد به سرعت به محدودیت‌های نگهداری آب خود می‌رسد.

در آن نقطه، کودک شما را در جای خود محکم می‌کند، زیرا وزن آن بیشتر از اوست، به طور کامل از هم جدا می‌شود، یا می‌افتد و به ته استخر می‌لغزد. اگر به فکر گذاشتن یک پوشک پارچه ای معمولی روی کودک خود هستید تا از این امر جلوگیری کنید، دوباره فکر کنید. پوشک‌های پارچه ای نیز آب را می‌گیرند و سنگین می‌شوند. به‌علاوه، آنها می‌افتند و آویزان می‌شوند؛ بنابراین نشت آن اجتناب‌ناپذیر است.

_ وجود مدفوع در آب بسیار خطرناک است؛ هم پوشک یکبار مصرف معمولی و هم پوشک شنا مدفوع را در پوشک نگه می‌دارند، تا زمانی که تکه‌های مدفوع نسبتاً بزرگ باشند و پوشک معمولی آنقدر اشباع نشده باشد که کارایی آن از بین برود. اما از آنجایی که یک پوشک یکبار مصرف معمولی نسبتاً سریع به نقطه اشباع خود می‌رسد، احتمال افتادن یا از هم پاشیدگی آن و باقی ماندن تکه‌های مدفوع در آب شناور شدن پوشک در کف استخر بیشتر است.

کلام آخر

ما کاملا مطمئن هستیم که شما نمی‌خواهید کودکتان با یک قسمت ناگهانی مدفوع در استخر مواجه شود، درست است؟ اکنون از آنجایی که پوشک‌های معمولی نمی‌توانند این کار را به خوبی انجام دهند، انتخاب پوشک شنا انتخاب عاقلانه‌ای است. بنابراین، بروید و همین الان انتخاب کنید! اجازه دهید کوچولوی شما شیرجه بزند و از تفریح ​​تابستانی در استخر لذت ببرد. در صورت نیاز به خرید توالت فرنگی کودک و سایر تجهیزات او، از سایت لیتاما دیدن نمایید.