مجله مادر و کودک

تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک

تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک

تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک چقدر است؟ نوزادان موجوداتی بسیار کنجکاو هستند و وقتی بزرگتر می‌شوند، می‌خواهند محیط اطراف خود را کشف کنند و چیزهای جدیدی بیاموزند. اما ناتوانی در راه رفتن ممکن است مانعی برای کاشفان کوچک باشد؛ این جایی است که واکرهای کودک وارد می‌شوند. واکرهای کودک دستگاه‌های کوچکی هستند که در چهار طرف چرخ‌ دارند و وقتی کودک هنوز راه رفتن را نیاموخته است، می‌تواند از آن برای حرکت به اطراف استفاده کند.

همانطور که انگشت پای کودک زمین را لمس می‌کند، کودک می‌تواند از آن برای کشیدن واکر به هر کجا که می‌خواهد برود، استفاده کند. واکرها اغلب با اسباب بازی‌های سرگرم کننده، چراغ‌های رنگارنگ یا موسیقی همراه می‌شوند که این امر خلق و خوی آنها را بهبود می‌بخشد و به رشد عاطفی و ذهنی کودک کمک می‌کند. در ادامه با لیتاما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهیم.

بهترین سن برای تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک

قبل از تصمیم گیری برای شروع استفاده از واکر یا کریر باید رشد، اندازه و قدرت نوزاد را در نظر گرفت. اگرچه سن قطعی برای شروع استفاده از واکر برای نوزاد وجود ندارد، اما اغلب برای نوزادان ۴ تا ۱۶ ماهه استفاده می‌شود. همچنین مطمئن شوید که سر کودکتان بدون هیچ گونه حمایت خارجی ثابت است. معمولاً ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا نوزادان سر خود را کنترل کنند و برای مدتی بدون هیچگونه حمایتی بنشینند.

مزایای استفاده از واکر کودک

تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک می‌تواند فواید زیادی برای کودک شما داشته باشد. در زیر برخی از مزایای واکر کودک آورده شده است:

کریر بچه و واکرهای کودک به نوزادان شما احساس استقلال می‌دهند. همانطور که نوزادان بزرگتر می‌شوند، آنها می‌خواهند آزادانه حرکت کنند و در اطراف مکان پرسه بزنند. زمانی که آنها تازه شروع به راه رفتن می‌کنند و شما همیشه آنها را زیر نظر دارید که این موضوع می‌تواند دشوار باشد. استفاده از واکر کودک به او آزادی حرکت آزادانه می‌دهد و به شما اطمینان خواهد داد که به خودش آسیب نمی‌رساند.

اولین نگرانی والدین در زمانی که نوزادانشان راه رفتن را یاد می‌گیرند، امنیت آنهاست. واکرهای کودک با کمربند و سایر اقدامات ایمنی بسیار ایمن هستند.

پیاده روی کودک سلامت عاطفی کودک را بهبود می‌بخشد. اینکه بتوانید آزادانه در اطراف پرسه بزنید و چیزهای جدید را کشف کنید، کودک را خوشحال کرده و به رشد شخصیتی آرام و جمع کمک می‌کند.

داشتن واکر کودک می‌تواند شما را از ایمنی کودکتان مطمئن کند، بنابراین به شما امکان می‌دهد کارهای دیگری مانند پخت و پز، تمیز کردن، کار کردن و غیره را انجام دهید.

واکرهای کودک اغلب با اسباب‌بازی‌های متصل و سایر وسایل آموزشی مانند اشکال و رنگ‌ها همراه هستند که می‌توانند رشد مغز کودک شما را تقویت کنند. آنها همچنین دارای موسیقی پر جنب و جوش و نورهای رنگارنگ هستند که می‌تواند توجه بچه‌ها را به خود جلب کند و آنها را مجذوب خود کند.

اقدامات احتیاطی قبل از استفاده از واکر

برخی از اقدامات ایمنی وجود دارد که می‌توانید قبل از اینکه به کودک خود اجازه استفاده از واکر کودک را بدهید، انجام دهید. شما می‌توانید برای محافظت از ایمنی کودک خود و جلوگیری از معایب استفاده از واکر کودک، آن را دنبال کنید.

از واکرهای کودک فقط روی سطح صاف استفاده کنید.

همیشه در حالی که فرزندانتان در واکر هستند، در کنار آنها باشید. این می‌تواند به شما کمک کند از افتادن یا حرکت خیلی سریع آنها جلوگیری کنید.

اجازه ندهید بچه‌هایتان در واکر نزدیک پله‌ها یا آب (استخر) حرکت کنند.

اجسام تیز یا دندانه دار را از ناحیه خارج کنید. بهتر است اجازه دهید نوزادانتان در داخل خانه راه بروند تا بیرون.

نکات مهم هنگام انتخاب واکر کودک

یکی از نکات مهم پیرامون تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک این است که برای جلوگیری از حرکت خیلی سریع واکر، از واکر کودک با مکانیزم توقف یا گرفتن خودکار استفاده کنید.

۱-واکری پیدا کنید که به طور ایمن متناسب با کودک شما باشد و بتواند وزن او را تحمل کند.

۲-واکر را از نظر وجود لبه‌های تیز یا مکان‌هایی که می‌توانند به کودک شما آسیب برسانند، بررسی کنید.

۳-هنگام نشستن روی واکر مطمئن شوید که پای نوزادتان روی زمین باشد.

۴-استانداردهای ایمنی که باید در واکر کودک رعایت شود را بخوانید و یکی را انتخاب کنید که با آنها مطابقت دارد.

نوزاد چقدر می‌تواند در واکر بنشیند؟

واکرهای کودک می‌توانند کودک شما را فعال کنند و چیزهای جدید را کشف نمایند. اما نگه داشتن آنها در واکر برای مدت طولانی می‌تواند بر توانایی راه رفتن آنها تأثیر بگذارد. بنابراین استفاده از واکر کودک به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در هر نوبت توصیه می‌شود.

اما شاید این سوال را داشته باشید که چگونه می‌توانم پاهای کودکم را تقویت کنم؟ ماساژ دادن پاهای کودک راه خوبی برای تقویت آنها و کمک به ایستادن و راه رفتن کودک است. برای انجام این کار، نوزاد را به پشت بخوابانید و پاهایش را تقریباً مانند دوچرخه سواری به جلو و عقب حرکت دهید. همچنین می‌توانید یک پرش یا راهپیمایی را امتحان کنید تا برای کودک خود سرگرم‌کننده‌تر شود.

چگونه نوزادان را به راه رفتن بدون حمایت تشویق کنیم؟

یکی از نکات مهم پیرامون تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک این است که هنگامی که کودک شما به راه رفتن با واکر یا با حمایت شما عادت کرد، قدم بعدی تشویق او به راه رفتن به تنهایی است. می‌توانید با برداشتن یکی از اسباب بازی‌های آن‌ها و در دست گرفتن آن از فاصله ای بیشتر، این کار را سرگرم‌کننده‌تر کنید. این موضوع می‌تواند به کودک شما انگیزه دهد که حرکت کند و به اسباب بازی‌های مورد علاقه‌اش برسد.

​کودک چگونه راه رفتن را یاد می‌گیرد؟

قبل از خرید کالسکه بچه به یاد داشته باشبد که اکثر نوزادان در حین یادگیری راه رفتن مراحل زیر را پشت سر می‌گذارند:

  1. غلت زدن روی زمین
  2. نشستن
  3. خزیدن
  4. خود را بالا می‌کشند تا بایستند
  5. حرکت در اطراف مبلمان یا سایر اشیاء ثابت

این بدان معناست که نوزادان باید زمان زیادی را روی زمین بگذرانند، این فعالیت‌ها را یاد بگیرند و تمرین کنند. اجازه دهید کودک شما زمان زیادی را روی زمین بگذراند. این یک فضای امن برای کودک شما است تا یاد بگیرد غلت بزند، بنشیند و خودش را بالا بکشد تا بایستد. همچنین می‌توانید کودک خود را نزدیک مبلمان نرم قرار دهید تا به او کمک کند تا او را بلند کند.

اگر کودک شما در حال حرکت است، یک منطقه امن را برای بازی و حرکت او ببندید. همچنین می‌توانید از یک خودکار بازی یا مرکز فعالیت ثابت با کیفیت بالا استفاده کنید.

یکی از نکات مهم پیرامون تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک این است که نوزادان تمایل دارند وقتی در واکر یا جامپر هستند از انگشتان پا استفاده کنند که باعث سفت شدن ماهیچه‌های پا و تاندون آشیل (طناب ضخیم در پشت مچ پا) می‌شود.

چگونه می‌توانم کودکم را در بند، واکر یا کریر خود ایمن نگه دارم؟

وقتی صحبت از استفاده از خرید و قیمت روروئک می‌شود، بسیار مهم است که مطمئن شوید از چند دستورالعمل ساده پیروی می‌کنید. شما باید دستورالعمل‌های سازنده را بررسی کرده و از توصیه‌های آنها پیروی کنید که آیا اندازه، وزن و سن کودک شما برای آن مناسب است یا خیر.

یکی از نکات مهم پیرامون تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک این است که قبل از استفاده از واکر یا کریر، علائم ساییدگی و پارگی را بررسی کنید. اگر نگرانی دارید، از آن استفاده نکنید. ایمن‌ترین نوع کریر، نوزاد را محکم در مقابل بدن والدین در وضعیت عمودی نگه می‌دارد و وزن کودک را به طور مساوی در بین شانه‌های باسن و پشت او توزیع می‌کند.

آیا می‌توانم با واکر یا کریر شیردهی کنم؟

استفاده از کریر در حین شیردهی به دلیل راحتی و افزایش پاسخ دهی که با نزدیک نگه داشتن نوزاد در طول روز به همراه دارد، با طول مدت شیردهی طولانی تر همراه خواهد بود. مهم است که بدانید چگونه این کار را با خیال راحت انجام دهید. حتماً دستورالعمل‌های سازنده را بررسی کنید، زیرا برخی پیشنهاد می‌کنند که کودکان را در کریرهایشان شیر ندهید.

سخن پایانی

در پایان روز، تنها چیزی که اهمیت دارد راحتی و امنیت کودک شماست. بنابراین باید برندی را انتخاب کنید که این موضوع را در اولویت خود قرار دهد. ما طیف گسترده‌ای از محصولات، از جمله صندلی ماشین کودک، کالسکه و گهواره کودک، صندلی کودک، تخت نوزاد، تاب کودک، پوشک قابل استفاده مجدد برای نوزاد، حوله حمام و… کودک داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر کریر بچه و واکر در راه رفتن کودک و خرید محصولات انحصاری کودک، از سایت لیتاما دیدن کنید.