مجله مادر و کودک

معرفی انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد

انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد

شاید در نظر عموم مردم شستن شیشه شیر کودک پیش پا افتاده‌ترین کار پدر و مادر باشد. بهتر است بدانید سیستم ایمنی کودک شما هنوز کامل نشده و ممکن است در معرض بیماری‌ها قرار بگیرد.

شستن دقیق و خشک کردن کافی شیشه کودک از ابتلای کودک شما به بیماری‌های ویروسی پیش‌گیری می‌‌کند. استفاده از انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد به مادر کمک می‌کند تا به بهترین صورت شیشه نوزاد خود را شست و شو دهد.‌

چرا شیشه شیر کودک باید به درستی شسته شود؟

زمانی که نوزاد متولد می‌شود، مدتی طول می‌کشد تا سیستم ایمنی او کامل شود و به همین دلیل پدر و مادر باید به شدت از نوزاد خود مراقبت کنند. سرشیشه و پستانک مکانی امن برای رشد انواع باکتری‌ها است. اگر چنانچه شیشه شیر کودک به دقت شسته نشود، ممکن است فرزند خردسال به بیماری‌های عفونی و ویروسی مانند اسهال و استفراغ مبتلا شود.

زمانی که نوزادی دچار بیماری شود، امکان درمان او در منزل سخت شده و ممکن است، پزشک دستور بستری صادر کند. برای پیش‌گیری از بستری شدن کودک بهتر است از لوازمش، به ویژه شیشه شیر مراقبت شود.‌

شیشه شور شیشه شیر کودک چیست؟

زمانی که مادری صاحب نوزادی می‌شود، مراقبت از او تمام وقت مادر را گرفته و مادر فرصت انجام کارهای جانبی را ندارد. این دستگاه جدید به مادر کمک می‌کند تا در زمان کوتاهی بتواند شیشه شیر کودک را بشوید. خوب شستن شیشه ارتباط مستقیم با سلامتی نوزاد دارد.

ویژگی‌های یک شیشه شور مناسب برای شیشه شیر نوزاد

با توجه به حساسیت نوزاد، شیشه شوری مناسب است که:

 • در تولید آن از مواد اولیه استفاده شده باشد و بوی نا مساعدی نداشته باشد.
 • فرچه شیشه شور از جنس مرغوب و با کیفیت باشد و با هر بار شستن پرزهای آن کم نشود.
 • برای تمامی شیشه‌ها مناسب و سازگار باشد، طول آن به اندازه‌ای باشد که ته شیشه هم شسته شود.
 • چندین برس نرم برای شست و شو داشته باشد تا به خوبی بتواند سر شیشه پستانک را تمیز کند.
 • کاربر بتواند به راحتی آن را در دست بگیرد.‌
 • خود محصول هم به راحتی شسته شود.
 • شکل ظاهری مناسب و جذابی داشته باشد.
 • جایی برای آویزان کردن داشته باشد.
 • دو‌ بخشی باشد، یعنی دسته از سری باز شود، تا با کمک آن بتوان لیوان، قطعات پمپ‌ شیردوش را شست و شو داد.‌

انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد

  انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد در بازار وجود دارد که هر پدر و مادری می‌توانند طبق سلیقه و توان مالی خویش خریداری کنند. شیشه شورها در جنس، فرم و برند مختلف تولید می‌شوند.

شیشه شور با برس نرم پلاستیکی

شیشه شور با پرزهای پلاستیکی یکی از پرکاربردترین نمونه‌هایی است که مورد توجه بیشتر مادران قرار گرفته است. موهای این برس چندان زبر نبوده و به راحتی شیشه را تمیز می‌کند. قیمت محصول بسیار مناسب بوده و روند شستشوی شیشه شیر کودک شما را به خوبی پیش می‌برد. برس این شیشه شور استحکام خوبی داشته و پرز آن از مواد اولیه تولید شده است.

شیشیه شور با برس سیلیکونی

شیشه‌ شورهایی که برس سیلیکونی دارند، ماندگاری بیشتری دارند و ریزش برس آن بسیار کم است. این برس تمامی سطوح را به خوبی شست و شو می‌دهد. برسی بسیار نرم داشته و جنس آن قابل شست و شو بوده و به روی شیشه خط یا خش ایجاد نمی‌کند.‌

شیشه شور اسفنجی

نوعی از شیشه شورهای موجود در بازار از نوع اسفنجی است. یعنی دارای سری اسفنجی هستند‌.‌ یکی از بهترین ویژگی‌های این شیشه شور این است که به راحتی داخل شیشه‌هایی که درب باریک‌ترین دارند، رفته و داخل آن را شست و شو می‌دهد.

شیشه شور ترکیبی( اسفنجی، برسی)

یکی دیگر از انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد نوع ترکیبی است. این محصول ترکیبی از اسفنج و برس نرم است. استفاده از این محصول روند شست و شو را خیلی سریع پیش می‌برد. این محصولات قابل جداسازی هستند، یعنی برس و اسفنج جداگانه هم قابل استفاده هستند.

برس ویژه شستن سر شیشه

نوعی از برس‌ها در بازار یافت می‌شوند که فقط برای شستن سر شیشه یا درب  انواع بطری به کار گرفته می‌شوند. این محصولات برس‌های باریک و بلندی هستند که توانایی شستن سوراخ کوچک سر شیشه را هم دارند. این برس دسته منعطفی دارد و کاربر به آسانی می‌تواند از آن استفاده کند.

پدر و مادر گرامی برای خرید انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد می‌توانید از برند لیتاما کمک بگیرید.‌ قیمت پستانک و انواع لوازم مورد نیاز کودک در این فروشگاه کاملا حقیقی است.‌

شیشه شور برقی

یکی دیگر از انواع شیشه شور کودک شیشه شور برقی است که برای سهولت کار مادر تولید شده است. این محصول مانند مسواک برقی به پریز متصل شده و به سهولت کار شستشوی شیشه شیر نوزاد را انجام می‌دهد. این شیشه شور دارای چندین برس و فرچه است که مادر بر حسب نیاز خود هریک را مورد بهره برداری قرار می‌دهد.

یکی از معایب این شیشه‌شور این است که در مسافرت به کار نمی‌آید و در مواقعی که برق منزل قطع باشد، مادر با مشکل مواجه می‌شود‌.

شیشه شور پایه دار و بدون پایه

در میان انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد، شیشه شور پایه دار و بدون پایه هم دیده می‌شود. شیشه شور پایه دار محصولی شیک و زیبا است که روی یک پایه در آشپزخانه قرار می‌گیرد. الیاف این دستگاه نرم است و شیشه را به خوبی تمیز می‌کند. نمونه بدون پایه که به آب‌چکان ظرفشویی آویزان شده و به راحتی در دسترس مادر قرار دارد.

نقش شیشه شور در کمک به پدر و مادر

شیشه شیر کودک یک محصول ضروری و پرکاربرد است که همواره کمک حال مادر در داخل و خارج از منزل است. با توجه به شکل و فرم ظاهری این محصولات ممکن است دست فرد به داخل آن نرفته و شست و شوی آن دشوار شود. عدم شست و شوی کافی این شیشه موجب جمع شدن باکتری و میکروب در انتهای شیشه می‌شود‌.

شست و شوی نامناسب موجب بدبویی بطری شده و والدین مجبور به خرید مجدد شیشه شیر می‌شوند‌. با خرید انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد دیگر میکروبی داخل بطری جمع نشده و بوی بدی از آن استنشاق نمی‌شود.

انتخاب یک شیشه شور مناسب برای شیشه شیر نوزاد

بر هیچ کس پوشیده نیست که خرید شیشه شور برای مادر امری لازم و ضروری است. اما بهتر است بدانید که نمونه‌هایی که چندین برس ریز و درشت در بسته خود دارند، چندان کارآمد نیستند. بهتر است شیشه شور را مناسب شیشه شیر خود انتخاب کنید. محصولات چند کاره بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و چندان به کار مادران نمی‌آیند. انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد در بازار یافت می‌شود که شیشه‌شورهای پلاستیکی و فرچه دار، طرفداران  بیشتری دارند.

نکات مهم در خرید یک شیشه شور کارآمد

پدر و مادر به هنگام خرید لوازم مورد نیاز فرزند دلبند خود باید به موارد زیر دقت کافی داشته باشند؛

 • انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد در بازار موجود است، بهتر است شیشه شیر و شیشه شور همزمان خریداری شود، تا اندازه و سایز شیشه را ببینید و سپس خرید خود را انجام دهید.
 • به موادی که در تولید محصول به کار گرفته شده، دقت کنید تا از مواد اولیه تولید شده باشد. محصولاتی که از مواد دست دوم تولید شده‌اند، بوی خوبی ندارند و چنانچه با آب گرم شسته شود، خیلی زود خراب خواهد شد.
 • برندهای مختلفی اقدام به تولید این محصولات می‌کنند سعی کنید از برندهای معروفی که امتحان خود را پس داده‌اند انتخاب کنید. برندهای ناشناس ممکن است محصولات خوبی نداشته باشند.‌
 • محصولاتی که دارای لوازم جانبی هستند، نرخ بیشتری دارند. قیمت شیشه شور ساده چندان زیاد نبوده و شما پدر و مادر گرامی می‌توانید به راحتی برای آرامش خود و سلامتی فرزند دلبند خود خریداری کنید.
 • شیشه شور‌هایی با قابلیت جاگیری در ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد، یعنی مقاومت آن به اندازه‌ای باشد که با قرار گرفتن در داخل ماشین ظرفشویی پرهایش نریزد.

مادران دلسوز باید به قابلیت‌های دیگر این محصول دقت کنند  که این دستگاه  امکان شستن سایر لوازم کودک را داشته باشد و خود شیشه شور را بتوان به راحتی تمیز کرد. انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد با مدل، اندازه و سایز مختلف در بازار موجود است که توانایی انجام چند کار را دارد.

سخن پایانی

زمانی که نوزادی در یک خانواده متولد می‌شود، تمام وقت پدر و مادر صرف نگه‌داری فرزند می‌شود. پدر و مادر برای سهولت کار خود اقدام به خرید لوازم و سیسمونی می‌کنند. شیشه شیر و انواع شیشه شور برای شیشه شیر نوزاد از جمله لوازمی است که پدر و مادر خریداری می‌کنند. شیشه‌شورهای متعددی در بازار یافت می‌شوند که شامل؛ سیلیکونی، برسی و اسفنجی، برقی، پایه‌دار و ساده هستند.

نمونه‌های ترکیبی در میان تولیدات دیگر طرفداران بیشتری دارد. در زمان تهیه شیشه شور بهتر است به برند، جنس و نوع برس و اسفنج آن دقت شود. اگر محصول خریداری شده دارای کیفیت نباشد و کار شست و شو را به خوبی انجام ندهد، ممکن است منجر به بیماری کودک دلبند شما منتهی شود.